Nahrávky 2018-04-30T10:56:51+00:00

Na túto stránku budeme postupne pridávať inšpiratívne audio  nahrávky  z prednášok, workshopov a práce učiteľov Univerzity vedomého života.

Vypočujte si výborné príhovory od Leriho, ktoré postupne uverejňuje na youtube. Pokiaľ by ste chceli, aby sa Leri vyjadril k nejakej konkrétnej téme, smele nás kontaktujte.

PREDSUDKY A
POSUDKY
Aj predsudok a posudok sa dá správne uchopiť a používať. Ak neveríte, skúste si vypočuť túto rozpravu.
PRAVIDLÁ
Rozprava o pravidlách a ich používaní
ZNÁMKOVANIE ŽIAKOV
Návrh ozdraveného prístupu k súčasne používanému známkovaniu žiakov na základných školách. Počúvať
LIPNUTIE, ZÁVISLOSŤ
ODDANOSŤ

Výklad slov lipnutie, závislosť a oddanosť s použiteľným vysvetlením ako ich začať správne užívať.

OČAKÁVANIE

Ako správne naložiť s očakávaniami ?

UMENIE OBHÁJIŤ SVOJ NÁZOR

Príhovor na tému obhajovania svojich názorov

VÔĽA A SILA AKO CESTA KU SLOBODE

Dôležitá zručnosť, ktorá vedie ku slobode

MÔŽEM, CHCEM, MUSÍM
Výklad slov môžem chcem a musím v ich vzájomnej súvislosti ako aj správneho užívania
PRÁCA AKO POVINNOSŤ

Zamyslenie pre náročnejšieho poslucháča s dlhšou výdržou o pasci nášho pohľadu na pracovné ambície v súčasnej spoločnosti.

PRIRODZENÝ ŽIVOT

Výklad slova „prirodzený“ „divý“ „divoký“ náprava významu „normálny“

ROZUM A SRDCE

Vysvetlenie rozvážneho používania rozumu v spolupráci s citmi. Aký je rozdiel pôsobenia srdca (citov) a rozumu (logiky) a ako to spolu prepojiť do harmónie.

VIEROZVESŤ, NÁBOŽENSTVO, MODLÁRSTVO

Výklad slova vierozvesť a náboženstvo a vysvetlenie modlárstva