Žubra K. Žubretovská vyznanie 2018-06-18T19:38:04+00:00

Žubra K. Žubretovská

Zo študentky učiteľkou.

V živote človeka je niekoľko transformačných okamihov – míľnikov, ktoré mu ovplyvnia život, zmenia smer, obohatia ho o vnútorné poznanie a posunú v jeho duchovnej ceste, ceste jeho životného zámeru. Mojou prvou veľkou školou môjho vedomého života boli moje cesty Áziou, Oceániou a Južnou a Strednou Amerikou, týždne strávené vo veľhorách či v džungli, dobrovoľnícke aktivity a spolužitie a stretnutia s miestnymi obyvateľmi ´obyčajnými´ ľuďmi, či šamanmi. Tu som nabrala mnoho životných skúseností a poznaní, ktoré mi zmenili vnímanie skutočnosti a prístup k životu.

Ďalším prísunom informácií bolo čítanie seba-poznávacích kníh. Veľkým míľnikom v mojom živote bolo objavenie vedomého tanca a terapeutickej práce s telom, prijatia meditácie do môjho každodenného života, no a v neposlednom rade štúdium na Univerzite Vedomého Života, ktorý tak ovplyvnil môj život a vzťahy, že som sa rozhodla toto učenie posúvať ďalej a stať sa učiteľkou rozpoznávacieho ročníka. Mojím želaním a ambíciou je posúvať a odovzdávať védy ďalej, aby rovnako ako mne priniesli aj ďalším absolventom poznanie, že život si tvoríme a ovplyvňujeme sami, že naše vzťahy sú zrkadlom nášho vnútorného postoja samých k sebe, že sme strojcami svojho vlastného šťastia.

Čo iné ako seba-poznávacie knižky a semináre prináša univerzita a prečo v nej pokračujem? – praktické rady a techniky ako zvládať konflikty, emočné prepady, postoj k okoliu a k sebe samému, vďaka ktorým študent prechádza sebapoznávaním a zmenou oveľa rýchlejšie, ale hlavne viditeľne a hmatateľne v jeho každodennom živote. 🙂 Niekde som čítala, že ak čakáš na niekoho, kto ti má zmeniť život, pozri sa do zrkadla – a ja ešte pridávam – zahlás sa na UVŽ! 🙂

Viac o Žubre. >>