Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

ŽivéTelo je súbor nezávisle na seba nadväzujúcich(jedna sobota v mesiaci) náučno-výskumnýchpohybových dielní, zámerom ktorých je vhliadnuť hlbšie do svojho tela a jeho pohybu. Každá z dielní ŽivéhoTela sa venuje niektorému zo systémov ľudského tela a prináša pohybový prežitok tohto systému a upevnenie si teoretickej znalosti o ňom v praxi vlastného tela, ako aj tvorbou v tanci a podporou vedomého vnímania tohto systému.

Témou októbrovej dielne sú kosti v tele, kde si za pomoci vzájomných body-work cvičení (skúmanie architektúry kostí), tvorivo-improvizačného tanca zameraného na vedomý pohyb kosťami, jednoduchými tanečnými frázami pre rozšírenie pohybu a uvoľnenie kĺbnych spojení našich kostí v tele a vnorením sa do špiku kostí v autentickom pohybe zvedomíme kostrovú sústavu nášho tela a hlavne dovolíme si zahĺbiť sa do pohybu dejúcom sa v ňom a vytiahnuť ho na povrch.

Dielňa je zameraná na vedenie tela do jeho autentického prejavu a preto je vhodná ako pre ľudí venujúcim sa pohybu a tancu,takpre ľudíso žiadnou predchádzajúcou tanečnou skúsenosťou. Táto dielňa nenadväzuje na niečo čo už telo ovláda, naopak komunikuje s potrebou tela a zameriava sa na jeho somatický zážitok. Je teda určená všetkým, ktorí majú záujem o vedomú prácu so svojím telom, či uvedomenie a rozšírenie si svojej pohybovej škály, relaxácie, tvorivosti a hry.

Kde:                      ZenFlowstudio, Račianske mýto 10990/1C,  831 02 Bratislava

Kedy:                    Sobota 5.10.2019 od 14:00 do 18:00

Cena: 35eur

Registrácia: https://www.zenflow.sk/simpl-e-schedule

Prihlášky: zivotanec@gmail.com, FB: Žubra Katarína Žubretovská, 0909225600

Sebou:  Pohodlné mäkké oblečenie aj na pohyb na zemi, vodu, pero a zápisník pre vlastné zápisky

Lektorka:            Žubra Katarína Žubretovská

Tancu sa venuje od mladého veku. Sprvu to boli klasické spoločenské tance (Slovensko, Londýn, Nový Zéland, Bolívia) a neskôr sa pretancovala k modernému tancu a improvizácií a ku kontaktnej improvizácií. U RenyMilgrom v Prahe prešla 3.ročným programom Vedomého Tela, ktorý ju obohatil o znalosti Labanovej analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentals a tiež o skúsenosti s tanečnou terapiou a autentickým pohybom. Svoje tanečné zručnosti si rozširuje v štúdiách Druna, Dancelab, Nuevo a na Fakulte tanca v Prahe a v Body-Mind-Centering výcviku.

Tancuje v niekoľkých tanečných skupinách s účasťou na vystúpeniach. Pár krát za rok sa účastní rôznych tanečných a somaticko-pohybových kurzoch a dielňach v zahraničí, či zahraničných festivaloch kontaktnej improvizácie, skadiaľ tiež čerpá podnety pre svoju prácu.

V súčasnosti učí kurzy a dielne kontaktnej improvizácie v Čechách a na Slovensku, vedie program ŽivéTelo, sprevádza súkromnými tanečnými lekciami a terapiami, lektoruje u RenyMilgrom v programe Vědomé Tělo v Prahe a spolu s LerimVeleslavom Švecom sprevádza pohybovo-terapeutickými zážitkovými dielňami Rozvážne Vzťahy. Viac info na https://zivotanec.wixsite.com/zivotanec, www.vedomaskola.sk, www.dancelab.cz

Slovami lektorky:

Zatváram oči a ponáram sa do hĺbky tanca a v ňom do hĺbky svojho tela až na kosť. Vyťahujem zo samého stredu vedomosť a autentickosť do môjho pohybu. Skúšam, spájam, objavujem, tvorím, dýcham a konverzujem v tanci s kosťami, so mnou, s tebou, s vami…