Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Pozývame Ťa na päť večerných stretnutí v Banskej Bystrici s Mery a Matúšom z Ventro – Centrum pohybu, ktoré ti ukážu, čo so sebou robiť, ak chceš nájsť radosť v pohybe, zlepšiť ohybnosť chrbta i získať príjemný pohľad na seba do zrkadla.

Bolí Ťa chrbát či kolená? Chceš efektívnejšie cvičiť? Faldy na bruchu nie a nie zmiznúť? Cítiš sa unavený, mľandravý, bez energie? Hľadáš pravidelný pohyb, ktorý Ťa bude baviť?

Tak s tým začni niečo robiť a vezmi zodpovednosť za svoje telo na svoje triko!

Pre mladých i zrelých, športovcov i kancelárskych. Jednoducho pre tých, ktorí chcú zmeniť pocity v tele, postoj k sebe a hľadajú cesty AKO.

Mery Lomnická a Matúš Svinčák pripravili večernú školu pohybu, ktorá je o… no ako inak o zdravom pohybe, ktorý vychádza zo spoznania princípov fungovania tela. Nie silou, nie tlakom, ale sedliackym rozumom.

– – –
1. stretnutie: Moje telo ako z učebnice anatómie.

Prvé stretnutie bude venované telu a trochu jeho zloženiu. Praktická výuka, ktorá Ti ukáže, kde čo máš, a ako to používať pri efektívnom pohybe. Začneme pekne od stredu (CORE) a prejdeme si dôležité svaly, kosti, i dýchanie. Témy, ako ploché brucho či zdravá chrbtica, nenechajú nikoho chladným a bez otázok!

– – –
2. stretnutie: Zdravá chôdza, zdravé chodidlo

Že krok nesúvisí s efektívnou prácou svalov na bruchu? Omyl! Matúšov pohľad na chodidlá a chôdzu Ťa namotivujú tak, že každé ráno začneš poriadnou nožnou rozcvičkou! Tiež uvidíš zmysel pešej turistiky a pochopíš, prečo sú niektoré nohy ploché ako doska a iné vysoké ako rímske átrium! Súčasťou je aj kontrola nožičiek na podoskope, aby si videl, ako na tom si.

– – –
3. stretnutie: Cvičíme efektívne a zábavne.

Po prvých dvoch stretnutiach sa intenzívne vrhneme na pohyb a cvičenie. Bude k tomu opäť hlboký pokec o zmysle pohybu, a ako si vybrať taký, aby Ti prinášal radosť a nie utrpenie.

S Mery prejdeme efektívnu a krátku rozcvičku na každý deň, kedy rozhýbeme každý kĺb a pohneme každým svalom. Prevedie nás princípmi zdravého cvičenia pre chrbát i spevnenie svalového korzetu. Zabavíme sa aj hrami na balančných podložkách.

Rovnako si ukážeme, ako taký tanec vie naladiť telo na každý deň s ukážkou zostavy Slow&Flow.

Matúš nám ukáže, ako využiť známe cviky z posilky pre svoj prospech a zachovanie zdravých kĺbov: kliky, drepy, príťahy a ďalšie. Tiež vysvetlí, prečo niektorý cvik občas funguje a niekedy nie.

– – –
4. stretnutie: Behaj ako lovec alebo ako laň!

Aj keď možno nie si fanúšik bežectva, daj tomu šancu, pretože s Matúšom získaš nový pohľad na bežecké techniky, ktoré z teba nevypľujú dušu. Vhodné samozrejme aj pre nebežcov, pretože budeme budovať zdravý bežecký základ.

– – –
5. stretnutie: Sedím, sedíš, stojíme.

A konečne okienko do témy pracovného priestoru. Že nie si zrovna kancelárska myš? Nevadí. Z praxe máme vyskúmané, že každý z nás veľa času presedí, a to nielen v kancelárii! Ale aj v aute, v MHD, v čakárnach, na úradoch… Toto stretnutie je venované zdravému sedeniu, teda takému, ktoré naše telo najmenej zaťažuje. Povieme si o základoch ergonómie, napríklad o výške stola či stoličky.

A ak v práci stojíš, alebo dvíhaš veci, tak si tiež prídeš na svoje.

– – –
Čo si zo stretnutí odnesieš určite?

– Hlboký zážitok, ktorý Ti pomôže prevziať zodpovednosť za vlastné telo.
– Informácie, vďaka ktorým pochopíš fungovanie tela.
– Zmenu vnútorného postoja z “Musím cvičiť.” na “Chcem sa hýbať!”
– Cviky a tipy, ktoré Ti pomôžu zaradiť pohyb do každého dňa.
– Úsmev na tvári a radosť.

Kto je Matúš Svinčák
„Som pohybový kouč a inštruktor prirodzených cvičení s vlastným telom v každodennom živote. Venujem sa náprave pohybových problémov u športovcov i nešportovcov. Vediem workshopy zamerané na zdravé držanie tela pri sedavom zamestnaní a vo výrobe (ergonómia pracovného priestoru). V roku 2013 som odložil topánky do skrine a odvtedy sa venujem skúmaniu sveta a tela cez bosé nohy.“

Kto je Mery Lomická?
„Venujem sa aktivitám vedúcim k vedomému pohľadu na telo a pohyb. Už štvrtým rokom pomáham skvalitňovať pracovné prostredie pomocou ergonómie a vnímania potrieb vlastného tela. Organizujem rôzne stretnutia, nakoľko vedomý život a vedomý pohyb považujem za najlepšiu cestu pre zladenie tela a duše. Vediem projekty Žena v pohybe a Žena v office.“

ORGANIZAČNÉ INFO: 
Trvanie: 5×2,5 h, vždy v pondelky a utorky od 17:30 do 20:00
Cena: 125 €
>> Pri prihlásení sa a úhrade do 15.11. za zvýhodnenú cenu 110 €! << 
REZERVÁCIA MIESTA: info@ventrocentrum.sk

– – – –
TERMŃY STRETNUTÍ: 
3. a 4.12. (pondelok a utorok)
10. a 11.12 (pondelok a utorok)
17. 12 (pondelok)

NÁZORY NA KURZY:

“Kurz s Mery a s Matúšom plne odporúčam. Zrozumiteľné vysvetľovanie, či už zo ženského alebo mužského pohľadu, názorné ukážky a vyskúšanie všetkého na vlastnom tele je super. Skvelí mladí ľudia, jedno veľké ďakujem.”

“Lektori žijú tým čo nás učia, idú v téme do hĺbky a zrozumiteľne vysvetľujú súvislosti. Páčili sa mi najmä jednoduché cviky a možnosť nechať sa opraviť od lektora počas cvičenia. Pomohlo mi to hlbšie pochopiť tému stredu tela a uviesť do života jednoduché zmeny aby som sa cítila lepšie vo vlastnom tele. :)”

“Pokojní,nenútení,prirodzení,krásne sa dopĺňajúci lektori.”

“Urcite odporucam pre vsetkych, co maju bolesti chrbta a hlavy. Mozno staci zmenit par zlych navykov a pride ulava. Niektore AHA efekty boli pre mna silne a velmi uzitocne. Lektori empaticki, snazili sa venovat kazdemu aj individualne. Dakujem :)”

“Veľmi príjemne na mňa pôsobil vysoko profesionálny a zároveň milý osobný prístup lektorov. Cítila som sa výborne a domov som si odniesla kopu nových poznatkov. Páčil sa mi úplne lopatistické a názorné vysvetlenie princípu dýchania (čo presne sa v našom tele deje) a hlavne to, že sme si to mohli na pomôckach sami vyskúšať. Takto nás to mali učiť v škole. Ďakujem.”

Print Friendly, PDF & Email