Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Ahojte priatelia, pozývame Vás na sústredenie Rozvahy pohybu: Cez telo k pocitom a cez pocity k telu. Príďte sa s nami ponoriť do spoznávania vlastného tela, skúmania svojho vnútorného priestoru a svojich pocitov.

Všetko je prepojené. 

Niečo dokážeme mať pod kontrolou, iné meniť nevieme. Každý deň sa pohybujeme medzi tým, na čo vplyv máme a tým, na čo vplyv nemáme. Rozvaha prichádza zvnútra. Na to, aby sme si našli cestu do svojho vnútorného priestoru, potrebujeme sa naučiť ovládať svoje telo. Rovnako ako na to, aby sme vedeli ovládať svoje telo, potrebujeme poznať cestu do svojho vnútra. Nezáleží na tom, kde začneme, ale, ako budeme pokračovať.

Rozvaha je stav, ktorý má najbližšie k rovnováhe, k absolútnemu stredu, teda k pokoju. Keď sme však zo svojho stredu vychýlení, potrebujeme poznať techniky, ako sa doňho opäť navrátiť. Niekedy si nie sme vedomí toho, ako sa cítime či dýchame rýchlo alebo len tak prešľapujeme z miesta namiesto. V takých situáciách na nás okolnosti môžu vytvárať určitý tlak, ktorému podliehame a konáme nerozvážne. Verte či nie, my však dokážeme na vonkajšie okolnosti vplývať tiež. 🙂 Ako? Jednoducho skúsime zmeniť perspektívu. Naše telo ide všade s nami a je len na nás, ako s ním zaobchádzame. Môžeme si ho nevšímať alebo sa môžeme stať jeho správcom.

Pozývame Vás na víkendové sústredenie Rozvahy pohybu, kde si ukážeme techniky, ako sa naučiť spravovať svoj vnútorný priestor. Spoločné cvičenie bude zamerané na zlepšenie pevnosti a ohybnosti tela. Naučíme sa zhlboka dýchať a utišovať naše myšlienky v rozjímaní v sprievode ticha i vibračných hudobných nástrojov.

Celý víkend strávime v tichom prírodnom prostredí Lovinky, ďaleko od mestských ruchov a pouličného osvetlenia, kde cez deň sme obklopenou krásou lesa a lúk a v noci žiarivou hviezdnou oblohou.

Sprevádzať Vás bude Matej Jurenka a Veronika Garbanová, o výbornú vegetariánsku kuchyňu sa postará Deniska Jarábková. K dispozícii budú aj masáže pod vedením skúseného maséra Robka Jarábka.

POBYT JE VHODNÝ PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE ZAČIATOČNÍKOV AJ POKROČILÝCH, ROVNAKO TIEŽ PRE UČITEĽOV JOGY, TANCA, MEDITÁCIE, BOJOVÝCH UMENÍ A RÔZNYCH POHYBOVÝCH AKTIVÍT

Kedy? 6. – 8. september

Kde? jogovo – meditačné centrum Lovinka, okres Lučenec

Ako sa tam dostanem: info + mapka na: lovinka.sk/kontakt

Cena za celý seminár: 110 eur (ubytovanie, strava a všetky aktivity)

Registrácia:  stačí kliknúť na tlačítko Prihlásiť sa dolu pod textom a vyplniť formulár alebo nám pošlite správu na: www.facebook.com/rozvahapohybu

 Čo si treba priniesť: jogamatku, pohodlné oblečenie na cvičenie, uterák, spacák, vankúšik na spanie, ponožky/prezuvky, ekokozmetiku/ekodrogériu (všetko, čo zo seba spláchneme, ide do lesa)

SPOLOČNÝ PROGRAM – piatok

od 18:00 privítanie a spoločné zoznámenie

18:30 cvičenie

20:00 liečivé hudobné nástroje a cesta zvukom

20:30 spoločná ľahká večera

SPOLOČNÝ PROGRAM – sobota

7:30 – 8:00 rozjímanie/meditácia

8:10 – 9:55  cvičenie

10:00 spločné raňajky

10:45 výlet do okolitej prírody

13:30 spoločný obed

17:30 – 19:00 cvičenie

19:00 liečivé hudobné nástroje a cesta zvukom

20:00 spoločná večera

SPOLOČNÝ PROGRAM – nedeľa

7:30 – 8:00 rozjímanie/meditácia

8:10 – 9:55 cvičenie

10:00 spoločné raňajky

10:45 výlet do okolitej prírody

13:30 spoločný obed

15:30 poďakovanie a ukončenie

! Program je dobrovoľný, predbežný a môže sa podľa situácie meniť !

JE MOŽNÉ PRÍSŤ O PÁR DNÍ SKÔR, ALEBO ZOSTAŤ PÁR DNÍ NAVIAC

Matej Jurenka
Matej Jurenkalektor
Veronika Garbanová
Veronika Garbanoválektorka