Umenie Behu – Nové Zámky

Na tento seminár je potrebné sa zaregistrovať cez formulár na konci tohto textu. Ďalšie informácie dostanete cez email.

Variabilný symbol: 60211006

Beh a chôdza sú prirodzenými ľudskými pohybmi. Väčšina z nás niekam pobehne, či prejde kúsok každý deň. Pri chôdzi hovoríme viac o chodidle. Chodidlo je geniálnym nástrojom pre chôdzu. Pri technike behu si však vysvetlíme prácu celého tela.

Povieme si, aký je rozdiel medzi behaním a bežaním a budeme sa venovať technike behu tak, ako je telo na ňu pripravené a dizajnované. Ak je pre Vás už predstava behu bolestivou záležitosťou je táto odborná dielňa to pravé pre Vás. Aj vďaka správnej technike Vás začne viac baviť bežať. Vďaka jednoduchým princípom získate ladnejší a plynulejší pohyb, ktorý zaťažuje kĺby rovnomerne a chráni chrbticu pred poškodením. Budete mať väčšiu kontrolu nad zraneniami, alebo obmedzeniami z tých starých.

Matúš o sebe: Keď som bol donútený bežať na každej škole trpel som. Hlavne psychicky. Dlhý beh ma jednoducho nebavil, nezaujímal. Nič na ňom okrem potenia nebolo príťažlivé. Boleli ma nohy, chodidlá, stehná, malíčky, cítil som aj ako nesprávne došľapujem a nevedel čo s tým. Až keď som sa vyzul a začal objavovať svet bosými nohami, postava sa mi zrazu napriamila, bežal som s rovným chrbtom a usmiatou tvárou. To už bol len kúsok k odhaleniu techniky bežania.

Súčasti odbornej dielne:

• Ako sa správa noha, chodidlo a dolná končatina počas behu.
  • Čo s rukami
  • Čo je to tempo a rytmus
  • Ako klásť správne nohu, aby ste nemíňali energiu na brzdenie
  • Ako sa odrážať s čo najmenším úsilím, aby Vám vydržali sily
  • Čo má dych spoločné s držaním tela počas behu
  • Ako často bežať so správnou pozíciou tela
  • Kde má telo brzdu a kde má plynový pedál

Miesto konania: Pohybové štúdio, Podzámska 34, 940 02 Nové Zámky (1.poschodie)

Individuálne konzultácie (meranie na podoskope):

Popritom máte možnosť využiť Matúšov čas na zhodnotenie svojho postoja a držania tela, či rady k bežeckému štýlu. Vie byť nápomocný aj pri nastavení pracovného priestoru. Budeme sa rozprávať o náprave plochých nôh, chybného držania tela, cvičenia. Ako odstrániť problémy s kolenami, či bedrovými kĺbmi a haluxami – vbočeným prstom.

Konzultácia je za jednotnú cenu 15€ a bude trvať v jednotlivých časových blokoch 25 minút.

Časové bloky 6.10.2021:

12:00-12:25
12:30-12:55
13:00-13:25
13:30-13:55
14:00-14:25
14:30-14:55
15:00-15:25
15:30-15:55
16:00-16:25
16:30-16:55

Na individuálne konzultácie sa prihlasujte prosím na robo@vedomaskola.sk alebo na 0915 877 800