Živé Telo je súbor nezávisle na seba nadväzujúcich (jedna sobota v mesiaci) náučno-výskumných pohybových dielní, zámerom ktorých je nahliadnuť hlbšie do svojho tela a jeho pohybu. Každá z dielní Živého Tela sa venuje niektorému zo systémov ľudského tela a prináša pohybový prežitok tohto systému a upevnenie si teoretickej znalosti o ňom v praxi vlastného tela, ako aj tvorbou v tanci a podporou vedomého vnímania tohto systému.

Témou decembrovej dielne sú fascie v tele, kde si za pomoci vzájomných body-work cvičení (skúmanie prepojenia fascií), tvorivo-improvizačného tanca zameraného na vedomý pohyb fasciami, jednoduchými tanečnými frázami pre rozšírenie pohybu a prebudenie nášho fascia-systému v tele a ponorením sa do tekutosti našich fascií v autentickom pohybe zvedomíme túto sústavu nášho tela a hlavne dovolíme si zahĺbiť sa do pohybu dejúcom sa v ňom a vytiahnuť ho na povrch.

Dielňa je zameraná na vedenie tela do jeho autentického prejavu a preto je vhodná ako pre ľudí venujúcim sa pohybu a tancu, tak pre ľudí so žiadnou predchádzajúcou tanečnou skúsenosťou. Táto dielňa nenadväzuje na niečo čo už telo ovláda, naopak komunikuje s potrebou tela a zameriava sa na jeho somatický zážitok. Je teda určená všetkým, ktorí majú záujem o vedomú prácu so svojím telom, či zvedomenie a rozšírenie si svojej pohybovej škály, relaxácie, tvorivosti a hry.

Info: zivotanec@gmail.com, FB: Žubra Katarína Žubretovská, 0909225600,

So sebou: Pohodlné mäkké oblečenie aj na pohyb na zemi, vodu, pero a zápisník pre vlastné zápisky

Lektorka: Žubra Katarína Žubretovská

Tancu sa venuje od mladého veku. Sprvu to boli klasické spoločenské tance (Slovensko, Londýn, Nový Zéland, Bolívia) a neskôr sa pretancovala k modernému tancu a improvizácií a ku kontaktnej improvizácií.

U Reny Milgrom v Prahe prešla 3.ročným programom Vedomého Tela, ktorý ju obohatil o znalosti Labanovej analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentals a tiež o skúsenosti s tanečnou terapiou a autentickým pohybom. Svoje tanečné zručnosti si rozširuje v štúdiách Druna, Dancelab, Nuevo a na Fakulte tanca v Prahe a v Body-Mind-Centering výcviku.

Tancuje v niekoľkých tanečných skupinách s účasťou na vystúpeniach. Pár krát za rok sa účastní rôznych tanečných a somaticko-pohybových kurzoch a dielňach v zahraničí, či zahraničných festivaloch kontaktnej improvizácie, skadiaľ tiež čerpá podnety pre svoju prácu.

V súčasnosti učí kurzy a dielne kontaktnej improvizácie v Čechách a na Slovensku, vedie program ŽivéTelo, sprevádza súkromnými tanečnými lekciami a terapiami, lektoruje u RenyMilgrom v programe Vědomé Tělo v Prahe a spolu s Lerim Veleslavom Švecom sprevádza pohybovo-terapeutickými zážitkovými dielňami Rozvážne Vzťahy.

Viac info na https://zivotanec.wixsite.com/zivotanec, www.vedomaskola.sk, www.dancelab.cz

Kalendár používa Kalendár udalostí