Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

ŽivéTelo je náučno-výskumná pohybová dielňa, zámerom ktorej je vhliadnuť hlbšie do svojho tela a jeho pohybu. Témou sobotňajšej dielne sú kosti v tele, kde si za pomoci vzájomných Body-work cvičení (skúmanie architektúry kostí), tvorivo-improvizačného tanca zameraného na vedomý pohyb kosťami a jednoduchými tanečnými frázami pre rozšírenie pohybu a uvoľnenie kĺbnych spojení našich kostí v tele, zvedomíme kostrovú sústavu nášho tela a hlavne dovolíme si ponoriť sa do pohybu dejúcom sa v ňom a vytiahnuť ho na povrch.

Dielňa, okrem ľudí venujúcim sa tancu, je odporúčaná aj ľuďom so žiadnou tan. skúsenosťou, ďalej terapeutom, trénerom pohybu, učiteľom tanca, a všetkým, ktorí majú záujem o vedomú prácu so svojím telom, či zvedomenie a rozšírenie si svojej pohybovej škály, relaxácie, tvorivosti a hry.

Ako už bolo zmienené, nie je potrebné mať predchádzajúce pohybové skúsenosti z tanečných či iných pohybových inštitúcií. Pohyb budeme v tele objavovať, hľadať, skúmať a tvoriť. Čaká nás cesta do hlbín múdrosti nášho tela…

Kedy: 27.10.2018 od 10:00-16:00 (s prestávkou na obed)

Kde: Štúdio K-Dance, Janka Kráľa 1809/3, 974 01 Banská Bystrica

Cena: 35 eur – platba predom na účet
40 eur – platba na mieste

Prihlášky a info:
zivotanec@gmail.com
0909 225 600
https://www.zivotanec.sk/ popis-kurzu
https://www.zivotanec.sk/ events/zivotanec-tanec-kosti

O lektorke: Žubra Katarína Žubretovská
Tancu sa venuje od mladého veku. Sprvu to boli klasické spoločenské tance (Slovensko, Londýn, Nový Zéland, Bolívia) a neskôr sa pretancovala k modernému tancu a improvizácií a ku kontaktnej improvizácií. U Reny Milgrom v Prahe prešla 3.ročným programom Vedomého Tela, ktorý ju obohatil o znalosti Labanovej analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentals a tiež o skúsenosti s tanečnou terapiou a autentickým pohybom. Svoje tanečné zručnosti si rozširuje v štúdiách Druna, Dancelab, Nuevo a na Fakulte tanca v Prahe. Tancovala v niekoľkých tanečných skupinách a pracovala na niekoľkých tanečných vystúpeniach. Pár krát za rok sa účastní rôznych tanečných a somaticko-pohybových kurzoch a dielňach v zahraničí, či zahraničných festivaloch kontaktnej improvizácie, skadiaľ tiež čerpá podnety pre svoju prácu. V súčasnosti učí kurzy a dielne kontaktnej improvizácie v Čechách a na Slovensku, vedie stretnutia tanečnej improvizácie v Jablonci, lektoruje u Reny Milgrom v programe Vědomé Tělo v Prahe a iné.

Print Friendly, PDF & Email

 

Prihlásenie na semináre a akcie


Súhlas dotknutej osoby podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a tiež zákona o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov č. 18/2018 Z. z. (v ďalšom len „Zákon“).Vyplnením a odoslaním formulára udeľujem Univerzite vedomého života, n. o., so sídlom Na kameni 1773/33, 911 01 Trenčín, IČO: 50364634, v zmysle zákona č. 122/2013 Z. z. a vyššie spomenutého nariadenia EU  súhlas so zhromažďovaním, spracovaním a evidenciou mojich osobných údajov uvedených v predmetnom formulári na dobu neurčitú. Tento súhlas je možné kedykoľvek odvolať zaslaním mailu na info@vedomaskola.sk alebo vyplnením kontaktného formulára s uvedením odvolania súhlasu. Pre informácie o tom, akým spôsobom spracovávame Vaše údaje, prosím kliknite tu : OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV