Moje meno je Mari Lomnická a s obľubou hovorím, že som „vyliečený workoholik“ :-). Svet pohybu je moja profesia i hobby . Baví ma otvárať oči, vyvolávať AHA-efekty a viesť ostatných k radosti z pohybu a zlepšovaniu kvality života.

Cesta za kvalitnejším životom začala cez moje vlastné telo, ktoré bolo značne  pokrivené dlhoročným písaním seminárnych prác a v pracovnom živote tvorbou projektov. A aby to nestačilo, svoje už dosť vyčerpané a stiahnuté svaly som vystavovala pomerne náročným športovým aktivitám, pričom som si myslela, ako skvele mu kompenzujem sedavé zamestnanie.

Úplne mi chýbala rovnováha v živote a to vo všetkých oblastiach – fyzickej, emočnej, mentálnej i duchovnej. 

Popri tom pracovnom zapálení som sa začala venovať vedomému pohybu, hľadala som cesty, ako z toho večného kruhu von. Cez spoznávanie princípov fungovania tela, ergonómiu, meditácie, som sa dostala až do bodu, kedy sa mi začal zmenil vzťah k sebe samej. Naučila som sa rešpektovať hranice svojho tela a ono mi to začalo vracať.

Môj život a postoje neuveriteľným spôsobom zmenila Univerzita vedomého života. Zistila som, ako so sebou pracovať a prepojiť trojuholník myseľ – duša – telo.

Vďaka kurzom a rozšíreniu znalostí som získala úplne nový pohľad na pohyb a zdravé držanie tela, ktoré som začala aplikovať aj do kancelárskeho života. Každý dôsledok (bolesť) má svoju príčinu (napríklad zlý sed) a podľa toho som sa začala k sebe správať. Už po mesiaci mi výrazne ustúpili bolesti pod pravou lopatkou a v oblasti krčnej chrbtice.

Toto je moja cesta od roku 2013 a odvtedy som prešla výraznou cestou zmeny postoja k vlastnému telu. Pochopila som, že ak nedám telu priestor, nemôže ho dať ani ono mne. Naučila som sa rešpektovať biorytmus, potrebu pohybu i odpočinku. Vnímať súvislosti a hľadať vo veciach nielen logiku, ale aj vnútorné pocity.

Mojim projektom je Žena v pohybe. Dobre sa mi pracuje formou, ktorá je plynulá, jemná a veľmi ohľaduplná k telu. Cez prácu s telom objavujem neuveriteľný vesmír možností a vnášam do svojej práce prístupy, ktoré pomáhajú cítiť sa slobodne, elegantne a ladne každý deň.

Pohyb a tanec je pre mňa vyjadrením seba a tiež cestou dosiahnutia pružnosti a ladnosti. Najskôr som cvičila a tancovala len tak … pre radosť…  ale prepojením s pohybovým zámerom a technikami sa mi otvoril úplne nový obzor, v ktorom môžem cielene pracovať s vlastným telom a zároveň byť stále sama sebou.

Sprevádzam svetom pohybu so zámerom pomôcť Ti nájsť to, čo Ťa bude baviť, tešiť, z čoho máš radosť. Objavené zručnosti pomáham preniesť do každodenného života, objavovať svet rovnováhy a prijímať zodpovednosť za svoje telo.

Moje kurzy:

  • Žena v pohybe – esencia pohybu
  • Žena v rovnováhe – zdravý chrbát a stred tela
  • Panvové dno a krása ženy v pohybe I. (základy)
  • Panvové dno a krása ženy v pohybe II. (inkontinencia)
  • Žena v intuitívnej kancelárii

Výber z kurzov:

Pánevní dno (2019, IQ pohyb academy)
Vědomé tělo (Rena Milgrom, študent)
Diagnostika 1 (2018, IQ pohyb academy),
Kondičný tréner I.KS (2017, SAKT),
Inštruktor aerobiku (2017, SAKT),
Harmonizace těla v pohybu (Brno, 2013),
Ergonomie pracovního prostoru (Brno, 2013),
Cviky pro zdraví prevence a náprava zdravotních problémů z práce za PC (Praha, 2014),
O chodidle (Brno, 2014),
Základní kurz reflexní terapie (Uničov, 2014),
Kurz lektorovania zážitkových akcií (Brno, 2016)
+ Roky praxe.