Kontakt

maria@vedomaskola.sk

0907 385 659

Mari Lomnická

Moje meno je Mari Lomnická a s obľubou hovorím, že som „vyliečený workoholik“ :-). Svet pohybu je moja profesia i hobby . Baví ma otvárať oči, vyvolávať AHA-efekty a viesť ostatných k radosti z pohybu a zlepšovaniu kvality života.

Cesta za kvalitnejším životom začala cez moje vlastné telo, ktoré bolo značne  pokrivené dlhoročným písaním seminárnych prác a v pracovnom živote tvorbou projektov. A aby to nestačilo, svoje už dosť vyčerpané a stiahnuté svaly som vystavovala pomerne náročným športovým aktivitám, pričom som si myslela, ako skvele mu kompenzujem sedavé zamestnanie.

Úplne mi chýbala rovnováha v živote a to vo všetkých oblastiach – fyzickej, emočnej, mentálnej i duchovnej. 

Popri tom pracovnom zapálení som sa začala venovať vedomému pohybu, hľadala som cesty, ako z toho večného kruhu von. Cez spoznávanie princípov fungovania tela, ergonómiu, meditácie, som sa dostala až do bodu, kedy sa mi začal zmenil vzťah k sebe samej. Naučila som sa rešpektovať hranice svojho tela a ono mi to začalo vracať.

Môj život a postoje neuveriteľným spôsobom zmenila Univerzita vedomého života. Zistila som, ako so sebou pracovať a prepojiť trojuholník myseľ – duša – telo.

Vďaka kurzom a rozšíreniu znalostí som získala úplne nový pohľad na pohyb a zdravé držanie tela, ktoré som začala aplikovať aj do kancelárskeho života. Každý dôsledok (bolesť) má svoju príčinu (napríklad zlý sed) a podľa toho som sa začala k sebe správať. Už po mesiaci mi výrazne ustúpili bolesti pod pravou lopatkou a v oblasti krčnej chrbtice.

Toto je moja cesta od roku 2013 a odvtedy som prešla výraznou cestou zmeny postoja k vlastnému telu. Pochopila som, že ak nedám telu priestor, nemôže ho dať ani ono mne. Naučila som sa rešpektovať biorytmus, potrebu pohybu i odpočinku. Vnímať súvislosti a hľadať vo veciach nielen logiku, ale aj vnútorné pocity.

Mojim projektom je Žena v pohybe. Dobre sa mi pracuje formou, ktorá je plynulá, jemná a veľmi ohľaduplná k telu. Cez prácu s telom objavujem neuveriteľný vesmír možností a vnášam do svojej práce prístupy, ktoré pomáhajú cítiť sa slobodne, elegantne a ladne každý deň.

Pohyb a tanec je pre mňa vyjadrením seba a tiež cestou dosiahnutia pružnosti a ladnosti. Najskôr som cvičila a tancovala len tak … pre radosť…  ale prepojením s pohybovým zámerom a technikami sa mi otvoril úplne nový obzor, v ktorom môžem cielene pracovať s vlastným telom a zároveň byť stále sama sebou.

Sprevádzam svetom pohybu so zámerom pomôcť Ti nájsť to, čo Ťa bude baviť, tešiť, z čoho máš radosť. Objavené zručnosti pomáham preniesť do každodenného života, objavovať svet rovnováhy a prijímať zodpovednosť za svoje telo.

Mari o sebe

Univerzita mi prišla do cesty v čase, keď som začala pracovať s témami vedomého života, len som ich ešte nevedela uchopiť. Už som vedela, že veci sa nedejú len tak a zaujímalo ma, prečo sa mi stávajú situácie v mojom vlastnom živote, čo mi majú priniesť, a ako si s nimi poradiť.

Čo mi UVŽ priniesla do života je jednoznačne téma „prevzatia zodpovednosti za vlastný život a rozhodnutia.“ Viac verím vlastnému úsudku, ľahšie robím rozhodnutia, za ktorými si stojím, a vytváram si svoju vlastnú cestu.

Celé štúdium RS bolo veľmi praktické a logické, zároveň viedlo do hĺbky vlastných pocitov. A aj keď niektoré techniky sa ťažie aplikujú do života, motivuje ma to čím ďalej, tým viac to skúšať a hľadať spôsoby.

Toto je škola pre život a myslím, že by ju mal absolvovať každý, kto hľadá vnútornú spokojnosť a seba samého.