Kontakt:

+421 904 902 777

info@martintham.sk

www.martintham.sk

Martin Thám

Cesta života po ktorej kráčam je často divoká. Skôr ako som spoznal vedomé vnímanie a tvorenie života, žil som primárne v roli nevedomej obeti ega a teda aj strachov a lenivosti. Arogancia, sebectvo, pýcha a hnev prerastali do role tyrana. Na ceste dosahovania cieľov postavených na chorých hodnotách života som zistil že nie som šťastný ani naplnený. Dobrodružná povaha bola ochotná skúmať aj to, k čomu rozum nestačí (duchovno). Už v detstve sa mi páčila predstava sprevádzať ľudí životom, vnútorným svetom.

Zdalo sa to nedosiahnuteľné. Pýtal som sa: “Čo by som robil keby som nepotreboval zarábať peniaze, a mal by som úplne slobodnú voľbu v tom čo budem robiť?” Odpoveď bola: „Vzdelávať a sprevádzať.“ Neskôr som začal s otužovaním v ľadovej vode, spoznal som Wim Hof Method, ktorá do toho prináša prácu s dychom a vnútorným svetom. Mal som úplne jasno v tom, čo mám robiť. Cez skúsenosti dýchacích cvičení a plávania v ľadovej vode som si osvojil nový postoj pre zdravý a naplnený život. Chlad je môj učiteľ aj priateľ.

Ako som sa dostal do Univerzity vedomého života?

Pred rokmi, keď som začal častejšie chodiť bosými nohami, vyhľadal som vzdelávanie o chôdzi a držaní tela. Stretol som Matúša Svinčáka. Neskôr Matúš navštívil kurz Wim Hof Method u mňa. A takto, pomaly vzniklo medzi nami hlboké tvorivé priateľstvo. S Matúšom vytvárame zážitkovo vzdelávacie pobyty kde naše poznanie prepájame a odovzdávame ďalším. Matúš, ktorý už roky pôsobí v Univerzite, mi povedal o možnosti urobiť workshop na Festivale Poznania ktorý je v rámci Univerzity. Pozvanie som prijal. Cítil som sa v spoločenstve univerzity doma, a tak prišiel nápad ďalšej spolupráce s Univerzitou, ktorý bol prijatý. Stretneme sa v druhom ročníku univerzity.

Univerzitu vnímam ako ohromne prínosnú pre poznanie vnútorného sveta. Jednoducho a postupne, každý sa môže stať majstrom vnútorného sveta. Tak prehľadný a ucelený komplex náuky o živote ktorý univerzita ponúka, je pre mňa jedinečný.

Viac o Martinovi. >>