matej@vedomaskola.sk

Matej Jurenka

Matej Jurenka je popredný slovenský jogín, handbalancer, hudobný terapeut a učiteľ na Univerzite vedomého života.

Matej je tiež zakladateľom metódy Rozvaha pohybu, ktorá kombinuje prvky jogy, kalisteniky, akrobacie, tanca a bojových umení. Venuje sa hudobnej terapii, meditácii, otužovaniu, obrode pôvodného duchovna, skúmaniu ľudskej duše i skúmaniu vedomia. Od roku 2014 žije Matej v nádherných lesoch na strednom Slovensku, kde rozvíja a spravuje centrum Prameň Života.

– strávil 15 rokov v Ázii, z toho žil 7 rokov v čínskom Šanghaji, kde sa živil učením hatha jogy
– má za sebou 3-mesačnú púť po Indických svätých miestach, počas ktorej chodil celý čas bosí a absolvoval ju celé 3 mesiace v úplnej mlčanlivosti
– má za sebou niekoľko výstupov na Himalájske hory vysoké viac ako 6000 metrov nad morom v Indii, v Tibete, Nepále a Bhutáne
– strávil niekoľko mesiacov v amazonských pralesoch s rôznymi šamanmi, absolvoval rôzne šamanské diéty s miestnymi liečivými rastlinami z tamojšej džungle
– žil v Mongolsku v jurte s tamojšími nomádmi
– učil sa jogu v Indii od miestnych jogových majstrov

www.rozvahapohybu.sk
vedomaskola.sk/rozvaha-pohybu
vedomaskola.sk/klenoty-duse-v-novom-tele/

Matejova škola Rozvaha pohybu

Aktuálne kurzy

Klenoty duše v novom tele

POHYBOVÉ UMENIE A MEDITÁCIA na ceste k majstrovstvu života

Aktuálne podujatia s Matejom

KLENOTY DUŠE V NOVOM TELE: Očista a odpúšťanie

24. marca ❊ 18:0026. marca ❊ 15:30

KLENOTY DUŠE V NOVOM TELE: Dôvera a oddanosť

19. mája ❊ 18:0021. mája ❊ 15:30

KLENOTY DUŠE V NOVOM TELE: Pravda a tvorivosť

7. júla ❊ 18:009. júla ❊ 15:30

KLENOTY DUŠE V NOVOM TELE: Láska a múdrosť

25. augusta ❊ 18:0027. augusta ❊ 15:30

Matej o sebe

K Univerzite som sa dostal cez môjho priateľa, Leriho „Veleslava“ Šveca, ktorý ma oslovil s ponukou spolupráce.  Keďže Lerimu dôverujem a poznám jeho zručnosti, vedel som, že projekt Univezity, ktorého je sám aj spoluzakladateľom, bude pre mňa zárukou kvality. Ponuku som s radosťou aj prijal a som hrdý na to, že môžem byť jedným z učiteľov druhého stupňa „rozpoznania skutočnosti“. Verím v silu a zámer Univerzity a pevne dúfam, že moja práca bude pre ňu prínosom!