Monika Balko

Do Univerzity vedomého života prinášam náuku z oblasti celostného liečenia tela a duše – celostného prístupu k zdraviu. Na túto cestu ma pred mnohými rokmi priviedlo vlastné telo, ktoré v pomerne nízkom veku vypovedalo schopnosť a bolo závislé na chemických liekoch a neustálej návšteve zdravotníckych zariadení.

Keďže mi už lekári nevedeli pomôcť, rozhodla som sa vzať život do vlastných rúk, prestať ho liečiť a namiesto toho ho vyliečiť. Prvé kroky viedli k zmene mojich stravovacích návykov. Už po prvých úpravach moje telo cítilo výrazný rozdiel, tak som si povedala: „Čo keby som urobila zmeny radikálne?“. No a tak sa aj stalo a moje telo sa postupom času vyliečilo. Natoľko ma to fascinovalo, že som začala študovať výživu viac do hĺbky.

Vtedy som pochopila, že neexistuje výživový smer, ktorý by nám poskytol ucelený prístup, ktorý je podľa mňa nevyhnutný. Preto dnes kombinujem poznatky zo štúdia čínskej dietetiky, ajurvédy, makrobiotiky, surovej stravy, delelenej stravy, krvných skupín a mnohých iných smerov, o ktorých by som vám rada porozprávala. Tu sa však moja cesta neskončila a začala som liečiť viac aj svoju dušu.

Do života mi prišla terapia Cesta, ktorá nabúrala množstvo mojich ego hier, negatívnych presvedčení a zobrala mi zo života množstvo starých strachov. Fascinovaná silou tejto metódy som sa stala akreditovanou terapeutkou. V svojich prednáškach a súkromnej praxi s klientami využívam aj ďalšie skvelé nástroje, ako je joga, liečenie tela a duše cez bodywork, rôzne druhy meditácií, masáži, tantrických zážitkov, či ženských kruhov.