Kontakt:

0907 683 496

nika@vedomaskola.sk

Nika Laňková

Moja cesta do UVŽ začala krátko pred jej vznikom. Bola som so svojou najlepšou kamarátkou na Drienku a riešili sme vzťahy. Tam som prvý krát stretla Leriho, ktorý mal na festivale prednášku. A veľmi ma zaujal jeho pohľad na vzťahy, zamilovanosť a príťažlivosť. Takže nemusím vždy cítiť príťažlivosť k človeku iba preto, že s ním mám do konca života žiť v krásnej dreveničke na brehu jazera, s deťmi, permakultúrnou záhradou a ovocným sadom? A zároveň to nie je koniec sveta, ak to ten druhý nevníma rovnako?

Prihlásila som sa na štúdium do UVŽ a musím povedať, že cítim hlbokú vďačnosť za náuky rozpoznania skutočnosti, ktoré sa mi dostali do života prostredníctvom Leriho a UVŽ. Čo je to pravda? Ako sa prejavuje ego? Ako používať ego ako svoj nástroj? Celé štúdium prvého ročníka sú pre mňa prakticky orientované náuky uchopiteľné v bežnom živote. Každý z nás prežíva v živote tlak/vzdor a túžbu/sympatiu, ale ako tieto sily konštruktívne uchopiť pre náš život? Čo sa mi vesmír/Boh snaží povedať, cez pôsobenie týchto síl? Čo mám na sebe zmeniť a naopak aké kvality mám rozvinúť? Začala som si na sebe všímať, že niektoré situácie/divadlá sa mi dejú v živote opakovane. Menia sa iba herci, ale pocit zostáva rovnaký. Ako vyjsť z týchto emočných lievikov? Prvý ročník UVŽ mi poskytol odpovede a nástroje hlavne vo forme komunikačných zručností. Ako sa pýtať okolia, aby mi pomohlo pochopiť “znamenia“ ,ktoré mi vesmír posiela.

A potom mi prišlo do života ďalšie požehnania – meditácia. Taktiež prostredníctvom môjho učiteľa  Leriho Veleslava. Zručnosť meditácie alebo rozjímania vnímam ako jednu z najdôležitejších, ak nie najdôležitejšiu pre môj rozvoj aj pre umenie rozpoznania skutočnosti. Je to pre mňa nástroj ako sa spojiť s mojím vyšším JA, ako utíšiť myseľ tak, aby som mohla lepšie počuť hlas Boha. Počas meditácie sa venujem aj očiste a liečeniu. Používam meditačné techniky ako nasycovanie duchov a ďalšie, ktoré mi umožňujú identifikovať  negatívny program, jeho pôvod a preprogramovať ho, zaceliť emočnú ranu a upevniť nový postoj, ktorý je pre mňa zdrojom väčšej radosti v živote.

Viac o Nike. >>