Rozvaha pohybu

Užívať si dobré zdravie, vnášať radosť i šťastie do svojej rodiny a svojho okolia, by malo byť nielen našim snom, ale aj našou zodpovednosťou. Ak to chceme dosiahnuť, potrebujeme si v živote najskôr vytvoriť poriadok, vybudovať disciplínu a naučiť sa ovládať samých seba.

Učiteľ prichádza vtedy, keď je žiak pripravený. Múdrosť prichádza so skúsenosťou, rozvoj osobnostných cností a sebaovládanie prichádza s pravidelným cvičením.

Žijeme vo svete moderných technológií, kde je takmer všetko rýchlo a okamžite dostupné. Popri tom si často neuvedomujeme, ako zanedbávame svoje telo. Telo je náš najbližší nástroj a zostáva s nami po celý náš život. Keď trpí naše telo, trpí aj kvalita nášho života.

Pravidelnosť a oddanosť sú kľúčom k tomu, aby sme videli výsledky. Ego si vymýšľa kopec dôvodov, prečo nevenovať svoj čas sebe a svojmu rozvoju. Poďme sa teraz do toho pustiť spoločne, s rozhodnosťou a bez výhovoriek. Doprajme si to pre seba a pre svoje zdravie.

Metóda Rozvaha pohybu je slovenským  pohybovým umením, ktoré vníma život ako neustály pohyb. Vďaka vedomému a pravidelnému cvičeniu postupne nadobúdame jasnosť mysle, ktorá nám pomáha lepšie sa orientovať v našich životoch a pestovať pevné fyzické i duševné zdravie. Zakladateľom tejto metódy je Matej Jurenka, ktorý sa venuje pohybovým umeniam, dychu a meditáciám vyše 20 rokov. Viac info na stránke: http://www.rozvahapohybu.sk

Aktuálne podujatia