Referencie študentov2018-06-10T13:14:04+00:00

Recenzie od študentov

Či chcete byť alebo už ste lekár, umelec, remeselník, právnik…rozpoznanie skutočnosti z Univerzity vedomého života, kde sa učíme rozpoznať, pochopiť a s láskou rozvíjať svoje ego odporúčam všetkým. Veľmi prakticky orientovaná výuka, všetko čo som sa v UVŽ za tento rok naučila vnímam ako veľmi osožné pre môj život a viem to prakticky uplatniť v živote. Odporúčam aj priateľom „neezoterikom“ 🙂

Nikola Laňková

Ja som vôbec nerozmýšľala, či mám ísť študovať UVŽ, pretože som dlho podobnú cestu sebaliečenia hľadala. A keď mi Bea Hlohovská takúto možnosť ponúkla, nezaváhala som ani na sekundu. Nevedela som, kto som a cítila som, že sa tam „čosi“ o sebe dozviem. Skrátim to, prvá polovica  štúdia prvého stupňa Rozpoznania skutočnosti bola o náuke o egu, teda o tom, kto nie som, t.j. odkrývala som si svoje zažité vzorce a schémy správania sa (manipulácie, závislosti atď.), a súčasne ich rozbíjala na prach, čo bol miestami veľmi bolestný proces. Dostávali sme však množstvo návodov, ako na to a možnosť zdieľať svoje zážitky a skúsenosti priamo na výuke.

A v druhom polroku, keď sme sa venovali univerzálnej filozofii, som pochopila, že to bez toho predchádzajúceho procesu nešlo.

Veľmi si ctím tézu, koľko ľudí, toľko ciest. No po absolvovaní prvého stupňa „Rozpoznania skutočnosti“  UVŽ, je podľa môjho názoru takto majstrovsky zostavená náuka v podaní Leriho Šveca , prínosom pre každého z näs.

Prajem Vám veľa krásnych a pokojných dní a ďakujem, že som konečne mohla niekomu povedať, ako veľa mi toto štúdium dalo.

ĎAKUJEM

Monika Duchoňová

🙂 Univerzita vedomého života mi podala kľúč k pochopeniu vlastného ega.

Matúš BB
Univerzita mi prišla do cesty v čase, keď som začala pracovať s témami vedomého života, len som ich ešte nevedela uchopiť. Už som vedela, že veci sa nedejú len tak a zaujímalo ma, prečo sa mi stávajú situácie v mojom vlastnom živote, čo mi majú priniesť, a ako si s nimi poradiť.
Čo mi UVŽ priniesla do života je jednoznačne téma „prevzatia zodpovednosti za vlastný život a rozhodnutia.“ Viac verím vlastnému úsudku, ľahšie robím rozhodnutia, za korými si stojím, a vytváram si svoju vlastnú cestu.
Celé štúdium RS bolo veľmi praktické a logické, zároveň viedlo do hĺbky vlastných pocitov. A aj keď niektoré techniky sa ťažie aplikujú do života, motivuje ma to čím ďalej, tým viac to skúšať a hľadať spôsoby.
Toto je škola pre život a myslím, že by ju mal absolvovať každý, kto hľadá vnútornú spokojnosť a seba samého.
Mery

„Štúdium na UVŽ považujem za jeden z najdôležitejších (zatiaľ 31) rokov môjho života.  Nečakal som, že pár lekcií za rok bude mať taký dopad na moju komunikáciu a koexistovanie s okolitými ľuďmi. Iné cesty vedúce k spokojnejšiemu životu tiež isto existujú, ale táto je skutočne efektívna. Človek sa môže snažiť na veľa vecí prísť sám, ale vďaka tomu, že mi niekto podal návod, AKO mám na ne prísť, je to omnoho ľahšie. Cítim sa slobodnejší, ľudia ma menej rozčuľujú a uvedomujem si, na čom všetkom ešte môžem popracovať. Odporúčam, stojí to za úsilie!“

Michal Takács

Škola mi dala možnosť iného pohľadu na vec, skutočnosť, zážitok, lepšie poznanie seba samého, svoje limity a spoznanie životných osudov spolužiakov, príbehov…atď… Spoznal som, že hnevať sa znamená škodiť sám sebe….

Tono

Vždy sa teším na ďalšie stretnutie 🙂

Slavomíra Mareková

Štúdium na Univerzite vedomého života mi pomohlo hlavne uvoľniť v sebe pretlak,
ktorý som ako matka troch detí, s tendenciou robiť mnoho vecí čo možno najlepšie, mala.
Kým som neuvoľnila v sebe napätia zo získaných postojov, nedokázala som napriek všetkej snahe
uplatniť také výchovné metódy k deťom, ktoré súzneli s mojim vnútrom.
Teraz som omnoho otvorenejšia názorom, postojom a životnému štýlu iných ľudí,
nemám potrebu to hodnotiť a snažím sa zbaviť aj potreby akokoľvek zasahovať
do životných lekcií ostatných (ak ma nežiadajú o radu).
Stala som sa omnoho vnímavejšou sama k sebe, mám väčšiu radosť zo života,
užívam si prítomnosť ako už dávno nie, a mám aj väčšiu odvahu byť sama sebou
a ísť za tým čo chcem. Toto štúdium mi pomohlo vrátiť sa späť k mojej duši.
Ďakujem.

Gabika Frimmová

„Rozpoznavaci rocnik na univerzite mi pohol naucit sa odosobnit sa od takzvanych „neprijemnych“ situacii v oblasti vztahov, emocii, myslienkovych pochodov a divat sa na zivot ovela triezvejsie a z nadhladom. Rozpoznavam lepsie seba sameho, svoje hodnoty a uvedomujem si co od svojho zivota chcem a co mozem zmenit a vylepsit pre svoj osoh a prospech mojho okolia“

Marek Gmitro
Univerzita mi dava prakticke navody na šťastný a zmysluplný život. Všetko čo je písané v mnohych knihach je v univerzite pekne ucelene vo forme prednasok pre studentov. Nehovorim ze je to jednoduche, bez námahy a peňazí, avšak stojí to za to. Určite odporúčam pre každého, kto sa začal vnútorne prebúdzať a chce na sebe a svojom živote pracovať. Obrovskym pozitivom je ze univerita vytvorila priestor kde sa vieme stretnut podobne naladení ľudia  a slobodne rozpravat o tom o čom sa v klasickom denno-dennom živote nedá až tak s kým porozpravať a zdielať.
Ďakujem
Juraj Jaroška