Kontakt:

+421-(0)909 225 600

www.zivotanec.sk

zivotanec@gmail.com

Žubra K. Žubretovská

Žubra prináša do univerzity vedomý pohyb, tanečnú terapiu a vedomú prácu s telom.

Tancu sa venuje od mladého veku. Sprvu to boli klasické spoločenské tance (Slovensko, Londýn, Nový Zéland, Bolívia), neskôr sa pretancovala k modernému tancu a improvizácií a ku kontaktnej improvizácií, pričom tanečne už od mala improvizovala doma, alebo v prírode. U Reny Milgrom v Prahe prešla 3.ročným programom Vedomého Tela, ktorý ju obohatil o znalosti Labanovej analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentals a tiež o skúsenosti s tanečnou terapiou a autentickým pohybom. Svoje tanečné zručnosti si naďalej rozširuje v štúdiách Druna, Dancelab, Nuevo a na Fakulte tanca HAMU v Prahe. Tancovala v niekoľkých tanečných skupinách a pracovala na niekoľkých tanečných vystúpeniach. Pár krát za rok sa účastní rôznych tanečných a somaticko-pohybových kurzov a seminárov v zahraničí, či zahraničných festivaloch kontaktnej improvizácie, skadiaľ tiež čerpá podnety pre svoju prácu.

V súčastnosti vedie kurzy a dielne Kontaktnej Improvizácie na Slovensku a v Českej Republike,  je lektorkou programu Reny Milgrom Vědomé Tělo v Prahe a členkou združenia Somatika.cz. Ponúka súkromné hodiny tanca, vedomej práce s telom a  pohybovo-terapeutické stretnutia. Je zakladateľkou pohybovo-vzdelávacieho programu ŽivéTelo a rovnako tak náučno-zážitkových odobrných dielní Univerzity ŽivéVédy.

Svojimi slovami:

„Tanec je pre mňa spojnicou môjho tela, mysle a duše. Telo v pohybe prezradí o mysli, či duši človeka skutočnosti, ktoré často nevie ani on sám. Preto je tanec výborným prostriedkom na čítanie ľudského vedomia a podvedomia, ale zároveň aj nástrojom, pomocou ktorého môžeme naše vedomie a podvedomie jemne pretvárať a meniť. Tanec je jedna zo schopností, ktorou oplývame od útleho veku a je nám prirodzená, podobne ako spev, smiech, či plač. Je to niečo, čo sa nedá stratiť. Je to náš nástroj a odpoveď na naše vnútorné volanie.“

Životná cesta:

Narodila sa na strednom južnom Slovensku no veľkú časť svojho života žila mimo Európy. V Londýne sa venovala štúdiám jej vtedajších záujmov ako Interior Design (Bc.), Herbalistika (Diplom) a Angličtina (CPE, TEFL). Počas pobytu v Londýne tiež vydala dve knižky: zbierka poézie ´Pre Teba´ a rozprávková knižka pre deti ´Sweetland´. Ďalšie roky cestovala po Ázií, Oceánií a Južnej a Strednej Amerike, kde sa okrem iného venovala aktívnemu lezeniu a vysokohorskej turistike, tiež pracovala ako horský vodca v Peru. Učila na školách v Indií, Nepáli, Kambodži a v Bolívií (tanec, umenie a angličtina).​ Po návrate do Európy intenzívne študovala tanec v Prahe a v iných európskych mestách a začala pôsobiť ako tanečná lektorka a terapeutka.
Momentálne má svoje zázemie v prírode, kde sa venuje seba-rozvoju, prechádzkam v prírode, umeleckej tvorbe, rozjímaniu a tancu. Jej ďalšou veľkou záľubou je pozorovať medvede a inú divú zver vo voľnej prírode.