Máte radi audioknihy? Vypočujte si krásne rozprávanie Žubry so zavretými očami pri dobrom čaji!

Dôležitosť svojbytnej pevnosti – časť druhá

V prvej časti o dôležitosti svojbytnej pevnosti sme si hovorili o tom, že svojbytná pevnosť je dôležitá pre doznenie projektov, diel, vzťahových interakcií a činností v nás, a že zároveň je to časo-priestor, kedy načerpávame z ticha v nás a nadychujeme sa do novej činnosti, interakcie, dňa, či tvorby, do ďalšieho zažívania JA. Rada by som tu nadviazala s ďalším dôležitým dôvodom, prečo si vytvárať pre seba tento vzácny časo-priestor, ktorému hovoríme svojbytná pevnosť.

Týmto dôvodom je liečenie. Rovnako, ako si potrebujeme dopriať čas na liečenie a potom hojenie nášho tela fyzického, tak sa potrebujeme venovať aj ranám nášho emočného tela. Sú chvíle, keď si do svojej svojbytnej pevnosti beriem nástroje ako je analýza emočného lievika (študujeme ho v 1. ročníku RS a v 2. ročníku ET), oprava vzorca cez štyri polia zodpovednosti (1.ročnik RS), metodiku nápravnej udalosti či nasycovania bludných duchov (2.ročník ET) a pátram po vzorci, ktorý spôsobuje, že sa mi nedarí a prináša mi utrpenie. Inokedy zisťujem, ktoré cnosti si potrebujem zušľachtiť, alebo odhaľujem dlhy, ktoré mám prepustiť a odpustiť,  všímam si závislosti, ktoré chcem pretransformovať do oddanosti.

Pracujem, čistím, otváram, liečim, hojím a potom opäť s nanovo preskladanou osobnosťou vstupujem do nových skúseností, aby som si overila nápravu svojho opraveného vzorca.

Tento čas venovaný liečeniu a hojeniu v rámci svojbytnej pevnosti je veľmi dôležitý, pretože každá zabudnutá nepoliečená ranka na emočnom tele nás v zjavenom svete bolí a vytrháva z rovnováhy. Tak ako nás pri každom došľapnutí vyrušuje a omína zanedbaný hnisavý pľuzgier na päte, až nás to núti krívať, rovnako tak nás vykrivujú zo správneho postoja naše ranky a rany na tele emočnom.

Preto, tak ako je dôležité venovať sa vyčisteniu, liečeniu a hojeniu pľuzgiera na tele fyzickom, rovnako tak, je dôležité pravidelne sa starať o tie na tele emočnom. A nestačí len vedieť, že sa treba o rany starať. Nestačí len vedieť ako sa o ne treba starať. Treba to aj vytrvalo, zodpovedne, trpezlivo a citlivo robiť. Hovoríme tomu emočná hygiena. O emočnej hygiene samotnej, o  tom, čo je to liečenie a čo hojenie emočného tela a rozdielu medzi nimi si rozoberieme v inom príspevku.

S úctou, Žubra za emočné telo v dni ako si obhájiť hranice svojho súkromného priestoru

#zubra #žubra