Milí priatelia,

radi by sme vám predstavili Kalendár udalostí Univerzity vedomého života. Prehľad všetkých udalostí Univerzity vedomého života. Zahŕňa Odborné dielne i súkromné workshopy či semináre našich učiteľov. Kalendár je jednoduché zaradiť medzi svoje kalendáre prostredníctvom návodu nižšie a jeho obsah je totožný s obsahom našej podstránky PODUJATIA.

Ako pridať kalendár podujatí UVŽ medzi svoje kalendáre?

V tomto návode je popísané, ako si môžete pridať kalendár podujatí Univerzity Vedomého Života medzi ostatné kalendáre a tak mať vždy aktuálne informácie o aktivitách UVŽ stále po ruke. Podujatia sa zobrazujú vždy od aktuálneho dátumu na ďalších 12 mesiacov, podujatia už uskutočnené sa z kalendára automaticky mažú.

Tento postup je potrebné vykonať na počítači, na mobile je možné daný kalendár prezerať, ale pridať sa dá len cez počítač alebo cez niektoré aplikácie. Udalosti v tomto kalendári sa zhodujú s podujatiami UVŽ, ktoré nájdete aj na stránke https://vedomaskola.sk/podujatia/

Na mobile si odporúčam nainštalovať aplikáciu Kalendár Google alebo inú, ktorá podporuje pripájanie web kalendárov iCal.

Niekedy trvá určitý čas, kým sa udalosti v kalendári zosynchronizujú so stránkou UVŽ, ale aj tak je to výborný nástroj, ako nepremeškať zaujímavé dielne, podujatia, diskusie.

POSTUP:

1) otvorte si Gmail alebo Google stránku a prihláste sa do osobného účtu. V aplikáciách prejdite na Kalendár:

2) Vľavo si nájdite sekciu Ďalšie kalendáre a kliknite na „+“:

3) Z možností si vyberte položku „Z webovej adresy“:

4) Do riadku „Webová adresa kalendára“ vyplňte: https://vedomaskola.sk/kalendar-ical

a potvrďte kliknutím na tlačidlo „Pridať kalendár“:

5) Do kalendárov sa pridá kalendár „Univerzita Vedomého Života“:

Používanie kalendára v mobile

Takto pridaný kalendár si viete upravovať (zmena farby, upozornenia na udalosti) a viete si zapnúť/vypnúť zobrazenie udalostí tohto kalendára vo vašom zariadení.

Príklady:

Aplikácia Kalendár Google

Kalendár - GCal app

Aplikácia aCalendar (+) –  odporúčame plus verziu (web kalendár sa dá pridať aj cez túto aplikáciu)

Ďalšie možnosti nastavenia kalendára

Ak by ste si chceli nastaviť filtre kalendára podľa vlastných potrieb, tu nájdete ďalšie možnosti.

  • Ak pridáte kalendár týmto linkom (namiesto horeuvedeného linku), budú sa zobrazovať aj udalosti z minulosti, ktoré už prebehli:
    https://vedomaskola.sk/kalendar-20182100-ical