Nahrávam Udalosti

Anatómia štátu

Možno ste počuli je demokracia je ideálne usporiadanie spoločnosti. Zďaleka nie. Prečo sa inak dívame na obmedzenia, ktorými obeťami sme v prípade jednotlivca a v prípade štátu? Je tam nejaký rozdiel? V čom je demokracia iná od diktatúry, či totality a aký je rozdiel medzi totalitou a diktatúrou?

Máme pocit, že je dobré, aby boli slabí podporovaní, aby mali deti šťastné detstvo, aby sme sa mohli dívať na prenosy z olympiády, či majstrovstiev sveta a sledovať “našich”. Ale boli by sme ochotní za to platiť? Chcel by som, aby hokejisti štartovali na MS, ak by to šlo na moje náklady?

Je štát iba násilnícky subjekt? A ak nie, prečo?

O lektorovi:

Som absolvent 3-ročného štúdia Rozpoznania skutočnosti, lektor, a autor (zatiaľ) troch kníh, v ktorých sa venujem predovšetkým socio-ekonomickým témam. Zaujíma ma spoločenské dianie a ekonomické náväznosti. Vo svojich knihách románovou formou opisujem možné dopady ekonomických aspektov na všedný spoločenský život. Snažím sa hovoriť o tom, aká je pre nás ekonómia dôležitá a ako sa (na škodu veci) táto veda premenila na dostupnú iba pre študovaných ľudí. Naopak, základné princípy ekonómie sú veľmi jednoduché, používame ju pri každom našom rozhodnutí, aj keď častokrát nevedomky.

Venujem práci v neziskovej organizácii Univerzity vedomého života a spolu s ľuďmi, ktorí sa starajú o jej chod chceme rozšíriť svoje pôsobenie o ďalšie činnosti a realizovať nápady, ktoré v nás vznikajú.

Mám láskavú a dobrú manželku, mám dve úžasné deti, ktoré ma neustále učia. Mám kde hlavu skloniť a čo jesť a piť.

Mám okolo seba krásnych ľudí, ktorí mi pomáhajú aj keď mi niekedy musia našepkať, kde pomoc potrebujem. Zrejme to nemajú so mnou ľahké.

Mám všetko, čo potrebujem. Som najbohatší človek na svete.

Ďalšie podujatia z kurzuGo to Top