Nahrávam Udalosti

KRUH RODA A IRIJE: posvätnosť Jarla

Pozývame Vás na mužsko-ženský kruh, ktorý bude venovaný tematike JARLA. Vzťah k sebe samému. Budeme odhaľovať pokrivené postoje vo vzťahu k sebe samému, ktoré nám prinášajú do života utrpenie a bránia nám žiť život v láske, zdraví a hojnosti. Kvalita vzťahu k sebe samému je základný stavebný kameň, ktorý určuje kvalitu našich vzťahov s okolím. Ako vstúpiť hlbšie do sebaláskysebaprijatia? Je utrpenie potrebné a robí zo mňa lepšieho človeka?

Skrze meditačné techniky budeme odhaľovať hlbšie vrstvy našej bytosti. Skrze priamu skúsenosť precítime celistvosť našej bytosti. Budeme rozvíjať sebaláskusebaprijatie. Ukážeme si techniky na transformáciu vnútorných strachov, aby sme dokázali v bežnom živote liečiť a transformovať závislosti vo vzťahoch. Ukážeme si ako pracovať s radosťou, aby život nebol o prežití, ale o tvorbe a vedomom prejavení našej duše v hmote. Ako si hlbšie zvedomiť a používať dary vlastnej duše na vedomú tvorbu svojho života?

Týmto témam sa budeme venovať na intenzívnom 5-dňovom pobyte v malej skupinke 12 účastníkov. Seminár sa uskutoční v energeticky čistom, prírodnom prostredí Prameňa života. Toto miesto pôsobí blahodarne na fyzické aj psychické zdravie človeka a podporuje hlbšie spojenie s vlastnou dušou.

Seminár je vhodný pre ľudí, ktorý chcú:

 • zvýšiť mieru zodpovednosti za svoj život
 • rozvíjať spojenie so svojim vyšším JA
 • zvedomiť si tvorivý potenciál vlastnej duše
 • harmonizovať vzťahy s okolím skrze zmenu vlastného vnútra
 • transformovať strachy
 • podporiť v živote radosť a hojnosť
 • vnímať lásku ako prirodzený stav bytia

Súčasťou seminára budú:

 • Ži JA meditácie – neosobné ticho, frekvencia otvoreného srdca, vedomá prítomnosť v tele
 • Liečivé vedené meditácie
 • Dynamické a tanečné meditácie (vhodné aj pre mužov)
 • Energetické cvičenia inšpirované tantroutaoizmom
 • Joga a vedomá práca s dychom na harmonizáciu tela a mysle
 • Aktivácia vnútornej energie skrze hlbšie spojenie s prírodou
 • Kúpanie v prírodnom jazere
 • Chutná vegánska výživa

Organizačné informácie:

Termín: 24.8.-28.8.2022, streda-nedeľa

Kde: Centrum Prameň Života (pri obci Cinobaňa, Lučenec)

Kurzovné: 270 Eur

Poplatok za stravu a ubytovanie vo výške 160 Eur sa platí na mieste.

Prihlášky a registrácia emailom na nika@vedomaskola.sk

Seminár začína v stredu o 17:00 a končí v nedeľu okolo 15:00. V stredu začíname večerou a v nedeľu končíme obedom. Ubytovane je vo viac-posteľových izbách. Prineste si so sebou spacák, vankúšik, meditačný vankúšik, karimatku na cvičenie, uterák, prezuvky, oblečenie na meditácie, cvičenie i na vychádzky do prírody (aj v prípade dažďa), ekologickú kozmetiku (biočistička), plavky, pero, zápisník, sódu bikarbónu.

Kapacita semináru: 12 účastníkov

O lektorovi:

Seminárom Vás bude sprevádzať Nika Laňková. Nika je tvorcom a sprievodcom meditačných ŽiJA kurzov a seminárov, ktorých zámerom je prepájať ľudí s ich božskou podstatou, s vyšším JA. Ži JA zážitkové semináre zahŕňajú meditačné cvičenia, vedomú prácu s telom a dychom, energetické cvičenia, dynamické meditácie či prepájanie so živlami. Nika sprevádza ženské kruhy KŇAŽKY IRIJE, ktoré majú zámer podporiť ženy v zvedomení si vlastnej sily, rozvíjaní vlastnej jedinečnosti, žití v pravde, radosti a láske. V škole posvätného ženstva Kňažky Irije sa učíme prehlbovať stav otvoreného srdca, vstupovať do neosobného ticha, transformovať emócie cez telo, uzdravovať naše telo skrze vedomú prítomnosť v tele. Učíme sa opäť sa cítiť, byť si vedomé svojho tela, svojho lona a byť v spojení s božstvom v sebe. Hlboký liečivý a tvorivý potenciál ženských kruhov Kňažky IRIJE inšpiroval Niku vytvoriť láskyplné a bezpečné zázemie aj pre mužov aj pre ženy súčasne. Vznikli Kruhy RODA A IRIJE – mužsko-ženské kruhy venované prehĺbeniu spojenia so sebou, aktivácii svojho vnútorného potenciálu a podpore nových kódov spolupráce a zdieľania medzi mužom a ženou. Nika pôsobí aj ako učiteľka v Univerzite vedomého života, kde vyučuje Rozpoznanie skutočnosti v 1. ročníku a zručnosť meditácie v semestri Duševné telo. Prepájanie zručnosti

meditácie s pragmatickosťou náuky Rozpoznania skutočnosti robí z Niky sprievodcu, ktorý uzemňuje a učí lietať zároveň. Jej silnými kvalitami je autenticita, oddanosť svojej ceste a schopnosť vytvoriť silné liečivé zázemie prijatia a bezpečia. Robí osobné konzultácie a sprevádza ľudí pri zaceľovaní emočných zranení a návrate k rozvážnemu spôsobu života.

Čo sa týka mojej “ženskej cesty“, veľmi ma ovplyvnilo stretnutie s mojou učiteľkou Zolou Dubnikovou. Môj postoj k sebe ako k žene, k pohybu ako aj k vnímaniu a preciťovaniu svojho tela. Zola Dubnikova je medzinárodná lektorka a tanečnica, ktorá prináša svetu svoj unikátny Holistic Dance Language (jazyk holistického tanca), ktorý lieči a transformuje nielen telo, ale aj dušu. Pri Zole to bola “láska na prvý pohľad“ a po absolvovaní jej víkendového seminára na Slovensku som vedela, že chcem ísť aj na jej 2-mesačný Sacred Dance Training do Indie. Tento fyzicky aj emočne intenzívny a transformačný pobyt som absolvovala 2-krát. Druhý krát aj ako súčasť Zolinho support teamu s úlohou podpory žien v liečivo-emočných procesoch. To mi umožnilo nielen ďalej sa rozvíjať v úžasných pohybovo-duchovných náukach, ktoré Zola prináša, ale aj rozvíjať sa v zručnosti sprevádzania žien a ľudí celkovo v liečbe emočných zranení.

Z mojich učiteľov svieti na mojej ceste môj blízky priateľ Leri Veleslav. Okrem náuky Rozpoznania skutočnosti, ktorá mi prišla prostredníctvom neho do života a z uletenej ezo víly spravila ezo vílu s koreňmi (viz seminár Neha s koreňmi) mi tento človek priniesol do života dar meditácie. Bol pre mňa dostatočne silným vzorom, aby som nasledovala jeho radu zpred 6 rokov „každé ráno si sadni na zadok a medituj.“ Meditácie sa stali bežnou súčasťou môjho života a prichádzajú mi v nich aj vnemy k mojej práci a novým tvorivým projektom. Môžem povedať, že práve dar meditácie mi umožnil vznik a rozvoj milovaného bábätka – projektu Kňažky Irije. V prístupe k meditáciám a k životu celkovo nachádzam momentálne veľkú podporu a inšpiráciu u Moojiho a v dielach amerického psychiatra Davida R. Hawkinsa.

V energetike ženského tela som sa vzdelávala aj u Zulmy Reyo. Pod jej vedením som absolvovala Feminine Mysteries 1,2. Zulma bola dlhoročnou Oshovou žiačkou, žijúcou v jeho blízkosti a taktiež dlhoročnou žiačkou liečiteľa a kresťanského mystika z Cypru Daskalosa. Čo sa týka práce s telom, energiami a posvätnej sexuality, priťahuje a inšpiruje ma aj práca tantrickej učiteľky a mystičky Sofie Sundari, u ktorej som absolvovala seminár. Rozvíjam sa aj v oblasti jogy, absolvovala som jogový trénersky výcvik u Fredyho Ayisiho a niekoľko seminárov pod vedením Mateja Jurenku. Pri práci s vedomím, liečením emočných zranení ma veľmi posunuli semináre na tému kvantového tvorenia u Evky Ďurišovej.

Univerzita vedomého života  je vlajková loď Spoločenstva vedomého života. Jej zámerom je poskytovať vzdelanie vedúce k vnútornej slobode človeka. Pomáhame k vytváraniu spoločnosti založenej na vzájomnej spolupráci a zdieľaní, bez posudzovania. Ctíme si hodnoty PRAVDY, SLOBODY a VERNOSTI. Pomáhame vytvárať bezpečný priestor pre rozvoj jedinečnosti každého jednotlivca, kde môžeme slobodne rozvíjať a zdieľať svoje kvality s okolím pre osoh všetkých. Viac info o štúdiu Rozpoznania skutočnosti a našich ďalších aktivitách nájdete na www.vedomaskola.sk.Go to Top