Ak ráno vstaneš a máš chuť naozaj na oslavu života, je to požehnaný pocit. Otvoriť okno a zakričať jupííí som tu a mám chuť si tento deň naplno užiť. Namiesto toho ideš do práce, robiť často krát veci, ktoré ťa až tak nenapĺňajú. Oslavný kohútik spadol a zapadol do každodennej rutiny. Nemusí to tak stále byť. Aj napriek tomu, že kráčaš, alebo cestuješ do práce. Dnes tu je tak či onak oslavný deň. Je to najdlhší deň v roku, kde môžeš priniesť svetu kúsok svojho svetla. Stačí len uvedomenie, pochopenie a poznanie, že sa niečo také deje. Tým, že vesmír reaguje na to ako pozeráš na život, dnes ta podporí a ukáže ti tvoje radostné ja.

Oslava začína stále ráno, tým že človek poďakuje za tento deň. Prítomný čas, za dobrú úrodu a zdravú rodinu. Pokračuje v podpore a očiste svojho domu a vymetie z kútov starú špinu. Otvorí okná a dovolí slnku nech prežiari celý príbytok. Po pri tom si spieva raduje a veselo tancuje. Deň ako stvorený na oslavu.

V dávnych časoch  bolo úplne prirodzené sláviť cykly Zeme, ktoré prinášajú veľkú silu a možnosť zmeny. Uctievať si ich bolo takmer povinnosťou, no skôr radosťou a slávou. Sláviť svetlo znamená sláviť život. Užívať si jeho silu v prítomne a prežiariť tak celú bytosť.

Dnes urobte čo máte najradšej. Dnes si doprajte veci, ktoré ste dlho odkladali. Dnes si dajte čas na to aby ste sa cítili v svojej koži ako v perinke. Zavolajte priateľom, rodine dajte si voľno, alebo po práci choďte na spoločnú prechádzku prírodou. Poďakujte slnku za všetko čo vám dáva, za lúče ktoré blahodarne pôsobia na vaše telo, myseľ, zrak, dušu. Spojte sa s ním vedome aby ste pocítili jeho silu.

Spojte sa so Zemou bosými nohami a cíťte ako sa jemné vlákna presúvajú do vášho tela. Vnímajte spojenie a láskajte sa s tým. Presvetľujte slnko a Zem cez seba. Nechajte ten prúd životodarnej energie prestúpiť celé vaše telo. Ozdravte sa a staňte sa úplným v prítomnom dianí.

Sme tak nádherné bytosti – ľudia – človek, my, ktorí vytvárame toľké krásy a nádhernosti. Tá naša sila sa odzrkadľuje vďačnosťou a láskou. Múdrosťou a požehnaním sebe a celému stvoreniu.

Dnes je najkrajší deň na oslavu, dovoľte si ju užiť vo svojom vnútri, tam je vaša posvätnosť, ktorá sa odzrkadlí do vášho života.

Pre dnes v radosti svetla a láske bytia, deň sa dej.

Branislav Alnemiel Rybička

Copyright © Kvantový potenciál je možné v neskrátenej a neupravenej podobe šíriť ďalej nekomerčným spôsobom  len s priložením tohto odkazu na stránku s uvedením zdroja, vrátane tejto poznámky.

www.kvantovypotencial.webnode.sk