Rodinné desatoro

Vítame Vás na stránke verejného kurzu pre rodičov a priateľov nielen rodinných spoločenstiev. Zakladatelia tohto kurzu starostlivo vybrali súčasné témy priamo zo života dnešných rodín, partnerstiev a ostatných vzťahových zväzkov, kde ide o stret generácií, výchovu detí alebo tvorbu rovnocenných spravodlivých vzťahov.

Viete, aký je rozdiel medzi rodičom a bacharom? Máte spravodlivo podelené partnerské roly? Ovláda vás hnev, ktorý spôsobí, že ľutujete to, ako ste sa k svojim blízkym zachovali? Štve vás, že sa k vám partner/ka správa ako k vlastnému majetku alebo snáď neviete ovládať vlastnú žiarlivosť? Máte pochybnosti, či je normálne byť stále s jedným partnerom v dnešnej dobe takmer väčšinových rozvodov? Cítite sa finančne neslobodní, či ukrivdený tým, že sa uprednostňujú potreby rodiny pred tými vašimi? Trpíte dôsledkami „škaredého“ rozvodu, či rozchodu? Možno sa vám stráca tá vášnivá rozkoš zo života… bojíte sa o svoje deti, ktoré čím ďalej, tým viac prepadávajú do pasce internetu…alebo neviete, či a kedy dať tomu svojmu „decku“ už konečne pokoj?

Ak vám v hlave blúdia tieto, či podobné otázky, práve pre vás je zameraný náš cyklus osobných stretnutí. Účastníci spolu s nami vytvárajú spriaznenú skupinu a bezpečný priestor pre úprimné zdieľanie aj ťažkých tém. Napriek tomu sa lektorovi vždy darí udržiavať úsmev na perách z veľkorysého nadhľadu. Jeho osobné zážitky, ako aj skúsenosti terapeuta totiž prehlbujú vieru zúčastnených, že na každú otázku jestvuje odpoveď a každý hlavolam, aj ten najdramatickejší, má svoje riešenie.

Vzťahy sú ako tanec. Ten, kto tancovať nevie, môže prísť k úrazu a ten, čo sa to nebojí naučiť a poctivo trénovať, užíva si ladnosť pohybu v spolupráci s partnerom, kedy vzájomným prepojením vyčarováva také pozície a dostáva sa k takému výkonu, ktorého by sám nikdy nebol schopný.

Autorom náuky, z ktorej kurz vychádza je „leri“ Veleslav Švec. Pracuje ako garant náuky Rozpoznanie skutočnosti v Univerzite vedomého života a stále pomáha poradenstvom v osobných, či vzťahových krízových situáciách.

Štruktúra kurzu

Kurz je zložený z desiatich tém. Zúčastniť sa môžete jednotlivo ktorejkoľvek z nich. Témy na seba bezprostredne nenadväzujú aj keď majú logickú súvislosť. Stačí si len vybrať a prihlásiť sa na danú tému. Prihlásením sa na celý kurz a platbou vopred získate zľavu.

1. Rodič alebo bachar?

• Hranice súkromného priestoru
  • Tyran alebo prirodzená autorita?
  • Mravnosť vplyvnej osobnosti

2. Hnev je len kričiaci strach

• Pôvod emócií
  • Citový bludný vír a predchádzanie emočným prepadom
  • Prepojenie v citových poliach

3. Pasca sociálnych sietí

• Úloha virtuálnej reality v živote dieťaťa
  • Rodičovská súťaž o detskú pozornosť
  • Každá generácia má svoje pasce aj riešenia

4. Partnerské roly v rodine

• Mužská a ženská rola v rodinnom zväzku
  • Štyri polia zodpovednosti a ich spravodlivá deľba
  • Práva a úlohy vedeného a vedúceho

5. Kto drží kasu?

• Právo na vlastné peniaze
  • Vedúci zdrojov a jeho zodpovednosť a právomoci
  • Príprava na rozchod ako základ zdieľania

6. Jeden vzťah lebo jeden partner?

• Tri etapy rozvážneho vzťahu
  • Viacero vzťahov s jedným partnerom
  • Skutočná láska a jasný vzťah

7. Aj rozísť sa treba vedieť

• Pravidlá núdzového pristátia
  • Predchádzanie škodám
  • Samostatnosť ako základ

8. Som majetkom partnera?

• Odkiaľ pokiaľ s osobnou slobodou v rodine?
  • Záväzok a jeho vznik i dokonanie
  • Správne použitie významu slova „nevera“

9. Keď sa vášeň vytráca

• Láska nie je emócia
  • Rôzne podoby vášne a jej pestovanie/ údržba
  • Tvorivé vzrušenie a jeho rôzne podoby

10. Daj už tomu decku pokoj

• Štyri etapy dozrievania
  • Podpora osamostatnenia
  • Znášanie dôsledkov výchovy

Prihláška záujemcu o účasť na kurze Rodinné desatoro

Do kurzu sa môžete prihlásiť práve teraz a kedykoľvek inokedy. Náročnejším študentom, ktorí majú záujem o ucelené pochopenie náuky, odporúčame zakúpiť si celý kurz naraz (10 stretnutí približne raz za mesiac). Získate tak zľavu a odpadne potreba sledovať jednotlivé termíny a registrovať sa na každé stretnutie zvlášť.

Cena kurzu: 30,- € za jedno osobné stretnutie.

V prípade platby vopred za celý kurz je celková cena 250,- € = 25,- € za stretnutie.

Ak by Vám niektorý termín v budúcnosti nevyhovoval, môžete absolvovať dané stretnutie v nasledovnom novom cykle kurzu (ak sa bude konať).

V prípade Vášho záujmu o prihlásenie kontaktujte priamo organizátorku kurzu Martinu Menšíkovú na mensikova@mensik.sk alebo 0911-568-377.

Aktuálne stretnutia:

Rodič, alebo bachar? | Rodinné desatoro