Nahrávam Udalosti

Pod krídlami Irije: SILA ŽENY
(4-dňový seminár pre ženy)

Milá žena,

pozývame Ťa na 4-dňový seminár SILA ŽENY v srdci panenskej slovenskej prírody, ktorý sprevádza Nika Laňková.

SILA ŽENY je o zvedomení si vlastnej sily, o ukotvení v pevnom bode v našom vnútri. Ako sa spojiť s vnútornou silou? Ako nájsť v živote jasnosť a rozvahu? Ako sa správne rozhodovať v životných situáciách? Je plynutie sila alebo slabosť?

Počas semináru sa budeme intenzívne venovať téme transformácie emócií. Ukážeme si védantický aj tantrický prístup k transformácii emócií. Čakajú nás energetické cvičenia na prácu s hnevom. Ukážeme si ako uvolniť emócie a podporiť emočnú tekutosť skrze cvičenie, prácu s dychom, zvukom a hlavne skrze prácu s vedomím. Prepustíme strach z “intenzity” našich emócií a podporíme vitalitu a zdravie nášho energetického tela. Dovolíme si prijať aj temnú, odvrátenú časť v nás a uvidieť klenoty v zdanlivej tme. Obnovíme dôveru v NAŠE vnútorné vedenie. A skrze dar meditácie rozjasníme hlas našej intuície.

Táto nádherná vnútorná práca, hlbšie spojenie SO SEBOU bude podporené láskyplnou energiou a bezpečím nášho ženského kruhu.

Čaká nás:
• Veeeľa vášnivej tanečnej medicíny
• Dynamické meditácie pre vitalitu nášho energetického tela
• Ženské meditácie na spojenie s našim lonom
• Meditácie v tichu
• Zážitkové a liečivé vedené meditácie
• Tantrické a taoistické cvičenia
• Joga
• Večerný obrad s ceremoniálnym kakaom v top kvalite
• Cesta zvukom
• Pobyt v prírode (prechádzky v lese, splývanie so živlami)
• Chutná vegetariánska výživa

Seminár sa uskutoční v nádhernom prírodnom prostredí. Usadlosť Čarožica sa nachádza v závere Drahožickej doliny na samote uprostred Veľkej zvernice Topolčianky, 7 km od civilizácie uprostred panenského lesa. Celý dom, novostavba, je úplne energeticky nezávislý, horné podlažie je veľký (240m2) univerzálne použiteľný celodrevenný priestor. K dispozícii je veľká spoločenská miestnosť s jedálenskou časťou. Pre účastníkov seminára sú k dispozícii dve samostatné kúpeľne s wc na každom podlaží jedna.

Organizačné informácie:

Termín: 16.11.-19.11., štvrtok-nedeľa
Kde: Usadlosť Čarožica (pri obci Topoľčianky, okres Zlaté Moravce)

Cena: 408 Eur (zahŕňa kurzovné, ubytovanie, plnú penziu)
Ubytovanie je v zdieľanom priestore podkrovia na matracoch, objekt má k dispozícii aj tri dvojposteľové izby, ktoré je možné využiť za príplatok 37€ na osobu/pobyt.

Prihlášky a registrácia emailom na nikola.lankova@gmail.com

Seminár začína vo štvrtok o 17:00 a končí v nedeľu okolo 15:00. Čaká nás chutná vegetariánska obživa. Vo štvrtok začíname večerou a v nedeľu končíme obedom. Pitný režim je zabezpečený. K dispozícii je voda z liečivých prameňov a domáce bylinkové zmesi.

Prineste si so sebou spacák, vankúšik, meditačný vankúšik, karimatku na cvičenie, uterák, prezuvky, oblečenie na meditácie, cvičenie, tanec, v ktorom sa cítite príjemne, krásne a žensky, oblečenie na vychádzky do prírody (aj v prípade dažďa), ekologickú kozmetiku (biočistička), šatku na oči, pero, zápisník.

O lektorovi:

O LEKTOROVI:

Nika je tvorcom a sprievodcom meditačných ŽiJA kurzov a seminárov, ktorých zámerom je prepájať ľudí s ich božskou podstatou, s vyšším JA. Ži JA zážitkové semináre zahŕňajú meditačné cvičenia, vedomú prácu s telom a dychom, energetické cvičenia, dynamické meditácie či prepájanie so živlami. Nika sprevádza ženské kruhy KŇAŽKY IRIJE, ktoré majú zámer podporiť ženy v zvedomení si vlastnej sily, rozvíjaní vlastnej jedinečnosti, žití v pravde, radosti a láske. V Škole posvätného ženstva Kňažky Irije sa učíme prehlbovať stav otvoreného srdca, vstupovať do neosobného ticha, transformovať emócie cez telo, uzdravovať naše telo skrze vedomú prítomnosť v tele. Učíme sa opäť sa cítiť, byť si vedomé svojho tela, svojho lona a byť v spojení s božstvom v sebe. Hlboký liečivý a tvorivý potenciál ženských kruhov Kňažky IRIJE inšpiroval Niku vytvoriť láskyplné a bezpečné zázemie aj pre mužov aj pre ženy súčasne. Vznikli Kruhy RODA A IRIJE – mužsko-ženské kruhy venované prehĺbeniu spojenia so sebou, aktivácii svojho vnútorného potenciálu a podpore nových kódov spolupráce a zdieľania medzi mužom a ženou. Nika pôsobila viacero rokov ako učiteľka Rozpoznania skutočnosti v Univerzite vedomého života. Dnes spolupracuje s Univerzitou ako učiteľka meditácií v semestri Duševné telo. Prepájanie zručnosti meditácie s pragmatickosťou náuky Rozpoznania skutočnosti robí z Niky sprievodcu, ktorý uzemňuje a učí lietať zároveň. Jej silnými kvalitami je autenticita, oddanosť svojej ceste a schopnosť vytvoriť silné liečivé zázemie prijatia a bezpečia.

„Čo sa týka mojej “ženskej cesty“, veľmi ma ovplyvnilo stretnutie s mojou učiteľkou Zolou Dubnikovou. Môj postoj k sebe ako k žene, k pohybu ako aj k vnímaniu a preciťovaniu svojho tela. Zola Dubnikova je medzinárodná lektorka a tanečnica, ktorá prináša svetu svoj unikátny Holistic Dance Language (jazyk holistického tanca), ktorý lieči a transformuje nielen telo, ale aj dušu. Pri Zole to bola “láska na prvý pohľad“ a po absolvovaní jej víkendového seminára na Slovensku som vedela, že chcem ísť aj na jej 2-mesačný Sacred Dance Training do Indie. Tento fyzicky aj emočne intenzívny a transformačný pobyt som absolvovala 2-krát. Druhý krát aj ako súčasť Zolinho support teamu s úlohou podpory žien v liečivo-emočných procesoch. To mi umožnilo nielen ďalej sa rozvíjať v úžasných pohybovo-duchovných náukach, ktoré Zola prináša, ale aj rozvíjať sa v zručnosti sprevádzania žien a ľudí celkovo v práci s citovým prostredím.

Z mojich učiteľov svieti na mojej ceste môj blízky priateľ Leri Veleslav Švec. Okrem náuky Rozpoznania skutočnosti, ktorá mi prišla prostredníctvom neho do života, mi tento človek priniesol do života dar meditácie. Bol pre mňa dostatočne silným vzorom, aby som nasledovala jeho radu zpred 7 rokov „každé ráno si sadni na zadok a medituj.“ Meditácie sa stali bežnou súčasťou môjho života a prichádzajú mi v nich aj vnemy k mojej práci a novým tvorivým projektom. Môžem povedať, že práve dar meditácie mi umožnil vznik a rozvoj milovaného bábätka – projektu Meditačné centrum Irija a ženských kruhov Kňažky Irije. V prístupe k meditáciám a k životu celkovo nachádzam momentálne veľkú podporu u učiteľa Advaity – Moojiho. Posledné roky pravidelne navštevujem jeho Satsangy. Študujem tvorbu amerického psychiatra a duchovného učiteľa Davida R. Hawkinsa. Blízke sú pre mňa učenia všetkých učiteľov priamej cesty ako Sri Ramana Maharshi, Papaji, Mooji, Rupert Spira, Nisargadatta Maharaj. Samozrejme, najväčší zmysel v sebapoznaní má pre mňa moja vlastná meditačná prax, ktorá mi je aj najväčším zázemím pre moju prácu
V energetike ženského tela som sa vzdelávala aj u Zulmy Reyo. Pod jej vedením som absolvovala Feminine Mysteries 1,2. Zulma bola dlhoročnou Oshovou žiačkou, žijúcou v jeho blízkosti a taktiež dlhoročnou žiačkou liečiteľa a kresťanského mystika z Cypru Daskalosa.

Čo sa týka práce s telom, energiami a posvätnej sexuality, priťahuje a inšpiruje ma aj práca tantrickej učiteľky a mystičky Sofie Sundari, u ktorej som absolvovala seminár aj niekoľko kurzov. Rozvíjam sa aj v oblasti jogy, absolvovala som jogový trénersky výcvik u Fredyho Ayisiho a niekoľko seminárov pod vedením Mateja Jurenku. Pri práci s vedomím, liečením emočných zranení ma veľmi posunuli semináre na tému kvantového tvorenia u Evky Ďurišovej. Momentálne ma priťahuje aj práca s hlasom a tento rok som absolvovala 10-dňový pobyt Vocal Odyssey s Nessi Gomes na magickom Amorgose.

Univerzita vedomého života – je vlajková loď Spoločenstva vedomého života. Jej zámerom je poskytovať vzdelanie vedúce k vnútornej slobode človeka. Pomáhame k vytváraniu spoločnosti založenej na vzájomnej spolupráci a zdieľaní, bez posudzovania. Ctíme si hodnoty PRAVDY, SLOBODY a VERNOSTI. Pomáhame vytvárať bezpečný priestor pre rozvoj jedinečnosti každého jednotlivca, kde môžeme slobodne rozvíjať a zdieľať svoje kvality s okolím pre osoh všetkých. Viac info o štúdiu Rozpoznania skutočnosti a našich ďalších aktivitách nájdete na www.vedomaskola.sk.Go to Top