Nahrávam Udalosti

Časové preferencie a negatívne a pozitívne právo

“Človek, ktorý hodí dlažobnú kocku do výkladu nie je anarchista, ale lump.”

Sloboda (bezvládie) má svoje pravidlá. Nie je ich veľa, ale sú veľavravné. Sloboda sa krátko definuje, ako neprítomnosť donucovania, ale čo to všetko znamená? Čo sa myslí pod tým “neprítomnosť donucovania”, pretože to nie je tiež dogma, všetko záleží na vlastníckych právach.

  • Mali by byť zakázané drogy? interrupcie? zbrane?
  • Malo by byť povinné zdravotné poistenie, či vzdelávanie?
  • Na tieto otázky existujú odpovede, no základná otázka znie?
  • “Chceme chápať, čo znamená sloboda? Kedy o nej môžeme hovoriť?”

A čo je to dobrovoľnosť? Bolo očkovanie dobrovoľné?

O lektorovi:

Som absolvent 3-ročného štúdia Rozpoznania skutočnosti, lektor, a autor (zatiaľ) troch kníh, v ktorých sa venujem predovšetkým socio-ekonomickým témam. Zaujíma ma spoločenské dianie a ekonomické náväznosti. Vo svojich knihách románovou formou opisujem možné dopady ekonomických aspektov na všedný spoločenský život. Snažím sa hovoriť o tom, aká je pre nás ekonómia dôležitá a ako sa (na škodu veci) táto veda premenila na dostupnú iba pre študovaných ľudí. Naopak, základné princípy ekonómie sú veľmi jednoduché, používame ju pri každom našom rozhodnutí, aj keď častokrát nevedomky.

Venujem práci v neziskovej organizácii Univerzity vedomého života a spolu s ľuďmi, ktorí sa starajú o jej chod chceme rozšíriť svoje pôsobenie o ďalšie činnosti a realizovať nápady, ktoré v nás vznikajú.

Mám láskavú a dobrú manželku, mám dve úžasné deti, ktoré ma neustále učia. Mám kde hlavu skloniť a čo jesť a piť.

Mám okolo seba krásnych ľudí, ktorí mi pomáhajú aj keď mi niekedy musia našepkať, kde pomoc potrebujem. Zrejme to nemajú so mnou ľahké.

Mám všetko, čo potrebujem. Som najbohatší človek na svete.

Ďalšie podujatia z kurzuGo to Top