Nahrávam Udalosti

ŽENA: kvet života, 8 týždňový online kurz

Na tento seminár sa prosím registrujte na nikola.lankova@gmail.com

Milé ženy,
s radosťou Vás pozývame na ďalší cyklus obľúbeného ženského kurzu z dielne Kňažky Irije – ŽENA: KVET ŽIVOTA. Tento kurz obsahuje 8 lekcií. Online stretnutie je 1x týždenne a viete sa k nemu vrátiť aj zo záznamu. Každé stretnutie obsahuje liečivú ženskú meditáciu zameranú na spojenie s našim lonom, srdcom a celkové prehĺbenie spojenia s našim telom. Liečivá ženská meditácia nás podporí v sebaláske, sebaprijatí aj v citlivom vnímaní nášho tela a hlasu našej duše. Súčasťou stretnutia sú aj cvičenia inšpirované jogou, tantrou a taoizmom.

Tento kurz nie je zameraný na zdokonaľovanie sa v jednotlivých jogových pozíciach (ásan), ale na prácu s našim vedomím v jednotlivých pozíciach. Keď sa naučíme byť prítomné počas cvičenia a budeme počas jednotlivých ásan prehlbovať našu prítomnosť v tele, výrazne sa tým zvyšuje liečivý účinok jogových pozícií. Harmonizáciu tela na fyzickej, emočnej aj energetickej úrovni podporíme aj vedomou prácou s našim dychom a zvukovými vibráciami nášho hlasu.

Naučíme sa ako rozlišovať telesný diskomfort, ktorý je pre naše telo škodlivý a vychádza zo zapretia nášho vnútorného hlasu a kedy naopak je telesný diskomfort spojený s regeneračnými procesmi nášho tela. Celý kurz je veľmi výrazne zameraný na PRÍTOMNOSŤ, SEBALÁSKU a PRÁCU S NAŠIM VEDOMÍM SKRZE TELO (TANTRA). Keď prehlbujeme vnímanie nášho fyzického tela, dostávame sa aj k hlbšiemu vnímaniu našich jemnohmotných tiel. Dokážeme vedome pôsobiť na energetické procesy v našom tele, rozpúšťať energetické bloky, transformovať emócie cez telo.

Kurz pozostáva z 8 stretnutí, vždy v STREDU 18:30. Dĺžka lekcií je 75-90 minút. Začíname v stredu 25.10. 1.stretnutie je možné absolvovať zdarma ako ochutnávku kurzu. Kurz ukončíme v stredu 13.12. Ku každej lekcii je aj záznam, ku ktorému sa vieš opakovanie vrátiť. Záznamy sú k dispozícii ešte 5 mesiacov po ukončení kurzu.

Cena kurzu je 120 EUR.
Prihlasovanie emailom na nikola.lankova@gmail.com

Stretnutia budú prebiehať live cez Facebook v uzavretej skupine. V tejto skupine budú k dispozícii aj záznamy z našich stretnutí, ktoré sú Vám k dispozícii, ak nestihnete live prenos, prípadne, keď si budete chcieť pustiť video viac krát. Záznamy budú k dispozícii ešte 5 mesiacov po ukončení kurzu.

POVEDALI O KURZE:
,,Nikdy by som neverila, že aj bez ťažkej fyzickej námahy, driny a potenia dokážem získať silu v svojom tele takým láskavým, jemným cvičením a ovládať svoje telo. Zvykla som chodiť na kruhové tréningy aj 3-krát do týždňa. Potom som vyskúšala kurz s tebou (ŽENA: kvet života)…moja masérka sa pýtala čo so sebou robím, že mám telo uvoľnené, priehmatné. A každé stretnutie som mala pocit, že je tam presne to, čo v daný deň potrebujem.”

,,Páči sa mi, že trávim čas so sebou, vytváram vzťah k sebe. Jemnejšie vnímam telo a ten “toxický des”, má stále menej miesta, dôrazu, váhy v mojich spomienkach. Páči sa mi, že ponúkaš ženám cestu…s láskou a pravdou.”

O LEKTOROVI:

Nika je tvorcom a sprievodcom meditačných ŽiJA kurzov a seminárov, ktorých zámerom je prepájať ľudí s ich božskou podstatou, s vyšším JA. Ži JA zážitkové semináre zahŕňajú meditačné cvičenia, vedomú prácu s telom a dychom, energetické cvičenia, dynamické meditácie či prepájanie so živlami. Nika sprevádza ženské kruhy KŇAŽKY IRIJE, ktoré majú zámer podporiť ženy v zvedomení si vlastnej sily, rozvíjaní vlastnej jedinečnosti, žití v pravde, radosti a láske. V Škole posvätného ženstva Kňažky Irije sa učíme prehlbovať stav otvoreného srdca, vstupovať do neosobného ticha, transformovať emócie cez telo, uzdravovať naše telo skrze vedomú prítomnosť v tele. Učíme sa opäť sa cítiť, byť si vedomé svojho tela, svojho lona a byť v spojení s božstvom v sebe. Hlboký liečivý a tvorivý potenciál ženských kruhov Kňažky IRIJE inšpiroval Niku vytvoriť láskyplné a bezpečné zázemie aj pre mužov aj pre ženy súčasne. Vznikli Kruhy RODA A IRIJE – mužsko-ženské kruhy venované prehĺbeniu spojenia so sebou, aktivácii svojho vnútorného potenciálu a podpore nových kódov spolupráce a zdieľania medzi mužom a ženou. Nika pôsobila viacero rokov ako učiteľka Rozpoznania skutočnosti v Univerzite vedomého života. Dnes spolupracuje s Univerzitou ako učiteľka meditácií v semestri Duševné telo. Prepájanie zručnosti meditácie s pragmatickosťou náuky Rozpoznania skutočnosti robí z Niky sprievodcu, ktorý uzemňuje a učí lietať zároveň. Jej silnými kvalitami je autenticita, oddanosť svojej ceste a schopnosť vytvoriť silné liečivé zázemie prijatia a bezpečia. Robí osobné konzultácie a sprevádza ľudí pri zaceľovaní emočných zranení a návrate k rozvážnemu spôsobu života.

„Čo sa týka mojej “ženskej cesty“, veľmi ma ovplyvnilo stretnutie s mojou učiteľkou Zolou Dubnikovou. Môj postoj k sebe ako k žene, k pohybu ako aj k vnímaniu a preciťovaniu svojho tela. Zola Dubnikova je medzinárodná lektorka a tanečnica, ktorá prináša svetu svoj unikátny Holistic Dance Language (jazyk holistického tanca), ktorý lieči a transformuje nielen telo, ale aj dušu. Pri Zole to bola “láska na prvý pohľad“ a po absolvovaní jej víkendového seminára na Slovensku som vedela, že chcem ísť aj na jej 2-mesačný Sacred Dance Training do Indie. Tento fyzicky aj emočne intenzívny a transformačný pobyt som absolvovala 2-krát. Druhý krát aj ako súčasť Zolinho support teamu s úlohou podpory žien v liečivo-emočných procesoch. To mi umožnilo nielen ďalej sa rozvíjať v úžasných pohybovo-duchovných náukach, ktoré Zola prináša, ale aj rozvíjať sa v zručnosti sprevádzania žien a ľudí celkovo v liečbe emočných zranení.

Z mojich učiteľov svieti na mojej ceste môj blízky priateľ Leri Veleslav. Okrem náuky Rozpoznania skutočnosti, ktorá mi prišla prostredníctvom neho do života a z uletenej ezo víly spravila ezo vílu s koreňmi (viz seminár Neha s koreňmi) mi tento človek priniesol do života dar meditácie. Bol pre mňa dostatočne silným vzorom, aby som nasledovala jeho radu zpred 6 rokov „každé ráno si sadni na zadok a medituj.“ Meditácie sa stali bežnou súčasťou môjho života a prichádzajú mi v nich aj vnemy k mojej práci a novým tvorivým projektom. Môžem povedať, že práve dar meditácie mi umožnil vznik a rozvoj milovaného bábätka – projektu Kňažky Irije. V prístupe k meditáciám a k životu celkovo nachádzam momentálne veľkú podporu a inšpiráciu u Moojiho a v dielach amerického psychiatra Davida R. Hawkinsa.

V energetike ženského tela som sa vzdelávala aj u Zulmy Reyo. Pod jej vedením som absolvovala Feminine Mysteries 1,2. Zulma bola dlhoročnou Oshovou žiačkou, žijúcou v jeho blízkosti a taktiež dlhoročnou žiačkou liečiteľa a kresťanského mystika z Cypru Daskalosa. Čo sa týka práce s telom, energiami a posvätnej sexuality, inšpiruje ma aj práca tantrickej učiteľky a mystičky Sofie Sundari, u ktorej som absolvovala niekoľko kurzov. Rozvíjam sa aj v oblasti jogy, absolvovala som jogový trénersky výcvik u Fredyho Ayisiho a niekoľko seminárov pod vedením Mateja Jurenku. Pri práci s vedomím, liečením emočných zranení ma veľmi posunuli semináre na tému kvantového tvorenia u Evky Ďurišovej. Momentálne ma priťahuje aj práca s hlasom a tento rok som absolvovala 10-dňový pobyt Vocal Odyssey s Nessi Gomes.

Univerzita vedomého života –  je vlajková loď Spoločenstva vedomého života. Jej zámerom je poskytovať vzdelanie vedúce k vnútornej slobode človeka. Pomáhame k vytváraniu spoločnosti založenej na vzájomnej spolupráci a zdieľaní, bez posudzovania. Ctíme si hodnoty PRAVDY, SLOBODY a VERNOSTI. Pomáhame vytvárať bezpečný priestor pre rozvoj jedinečnosti každého jednotlivca, kde môžeme slobodne rozvíjať a zdieľať svoje kvality s okolím pre osoh všetkých. Viac info o štúdiu Rozpoznania skutočnosti a našich ďalších aktivitách nájdete na www.vedomaskola.sk.Go to Top