Cesta vedomého muža

Čo ti dá Cesta Vedomého Muža?

Počas predošlých ročníkov nimi prešli muži, ktorí našli svoju silu, odvahu, múdrosť, podstatu aj odhodlanie čeliť úskaliam každodenného života trochu inak. Zmenili svoje postoje, myslenie a našli v sebe hĺbku a prepojenie s mužskou podstatou.

Slová môžu poukazovať na všeličo no samotný zážitok je viac ako tisícky slov, preto ťa pozývam do kruhu, aby si čelil svojim strachom. Našiel zmysel svojej mužskej podstaty. Zlepšil si vzťahy a stretol skvelých ľudí a objavil nové miesta.

Cyklus Vedomý Muž je rozdelený do 7 stretnutí.
7 cností  ODVAHA – STRACH, SILA, MÚDROSŤ, LÁSKA, SLOBODA, MIER, PARTNERSTVO, ktoré sprevádzajú 7 lektori.
Každý víkend má svoju tému, ktorou prechádzame zážitkovými cvičeniami, metodikami a osobnými skúsenosťami. Po ukončení ti garantujem, že budeš iný, viac sebavedomý, hĺbavejší, šťastnejší a pokojnejší.

Počas série víkendov sa stretnete so sebou samým. S najhlbšími strachmi a nevypovedanými vecami. Dostanete sa na koreň veci. Vyliečia sa staré zranenia a obnoví sa zdravé sebavedomie. Ukážeme si vo veľa prípadoch ako zmeniť myslenie a pochopiť svoje slabosti a urobiť z nich silný základ tvorcu. Podporíme sebadôveru a silu zodpovednosti. Cez vlastné pochopenia, zdieľania, vedomosti a zážitky nájdeme vnútorné poznanie, ktoré nám ukáže svoje miesto v tejto dobe.

Po stáročia sa muži vyberali na lov a do bojov. Chodili a porovnávali svoju silu a dokazovali mužnosť. Dnešná doba je iná. Nie sú potrebné dobývania okolitých zemí. Nie je potrebné loviť a bojovať o prežitie. Boj ako taký pomaly končí a nastáva väčšia forma zdieľania a vzájomnej podpory.

Niektorí z nás sa posunuli do takej miery, že im starý spôsob myslenia, žitia a bytia nedáva zmysel. Poniektorí z nás chodia naďalej do prác, ktoré nás až tak nebavia, no prinášajú nám obživu pre naše rodiny.

Chceme byť lepšími v partnerstvách alebo hľadáme ideálnu ženu pre spolužitie. V kruhu si rozoberieme podstatu partnerstiev ako takých a prehĺbime ich dôležitosť.
Všehochuť života nám ukazuje svoje bezhraničné možnosti. Jedinou obmedzujúcou sme my samy vo svojej nevedomosti a strachu. Poďme sa preklenúť do aktívneho tvorenia a akcie, ktorá chce odhodlanie a sebadôveru konať.

Vedomý muž je činný, aktívny mierotvorca, ktorý preniká do vecí a stáva sa vykonávateľom ich podstaty. Svojou silou mení veci a prináša nové do rodiny, partnerstiev, pracovných aj priateľských vzťahov.

Strach – Odvaha

Poďme prekonať strachy, ktoré nás obmedzujú!

Poďme za podpory skupiny a skúsených lektorov spoznať chovanie nášho tela pri týchto situáciách a zistiť, že sa dá v podstate zvládnuť a prekonať čokoľvek!

Aktívne zvládnutie rituálov nie je absolútnou podmienkou. Aj číra prítomnosť pomôže uvoľniť strachy a rozšíriť naše limity tak, ako sme ich ani neočakávali.

Obrady: strach ako náš priateľ, uvoľnenie predsudkov, prechod cez sklenené črepiny, pády dôvery, prechod cez žeravé uhlie, mini kurz otužovania

Láska – Vzťahy

Stretnutie zamerané na podstatu lásky ako takej. Prejdeme si rôzne techniky a použijeme nástroje, ktoré nám otvoria túto kvalitu a zažijeme pravú esenciu tejto unikátnej energie.

Porozprávame sa o sexualite a partnerstvách. Uzdravíme zranenia a pozrieme sa na zdravý spôsob zdieľania a vzájomnej podpory vo vzťahoch.

Rozdielnosti medzi ženou a mužom sú prirodzené. Nájsť ich prepojenosť a súlad? Zrkadlenie vo vzťahoch? Áno, aj o tom bude toto stretnutie.

Obrady: Prejdeme si obradom z Chlapca na Muža, kde sa uvoľnia staré zranenia z našich detských čias a nájdeme v sebe silu Muža – Tvorcu.

Sila

Sila – muž a jeho možnosti. Víkendom v divočine sa dostaneme k podstate vlastných síl a pochopeniu ich kvalít. Okrem prirodzenej fyzickej sily sa budeme venovať i sile mentálnej, emočnej a duchovnej. Prídu výzvy, ktoré je potrebné naplniť a overiť si, čo všetko je možné.

Silu muža máš v sebe a ak sa oprieš o vedomosti predkov a silu prírody, hravo si vyrobíš, upravíš či pripravíš všetko, čo potrebuješ pre seba i svojich blízkych.

Orientácia v teréne, ako nájsť správny smer vo dne i noci, zabezpečenie vody a jedla, vybudovanie núdzového i dočasného tábora,…

Obrady: Spolu s lektormi pozdvihneš „meč“ a spolu s ním predovšetkým schopnosti dávať istotu, bezpečie i ochranu svojmu okoliu.

Múdrosť

Múdrosť – kvalita, ktorej sa musíme učiť. Otvoriť sa jej a nájsť jej podstatu dáva mužovi rozvahu. Pokoj v rozhodovaní a následnom správnom konaní.

Ako vznikajú pravidlá a čo sú to pravidlá, rozpoznávanie pravidiel, čo je to spravodlivosť, tvorba spravodlivého života

Hravým zážitkom sa úplne vážne postavíme do pevného postoja spravodlivého muža. V pohybe mysle i tela v sprievode skúseného harcovníka, ktorého múdrosť budete môcť overiť priamo tvárou v tvár.

Sloboda

Sloboda – skutočná kvalita muža, ktorá potrebuje voľne dýchať a zároveň kráčať životom po boku s ním.

Výzvy, ktoré muži vo svojich životoch zažívajú sú pre nich cennými skúsenosťami k slobode ducha.

Počas víkendu spolu zažijeme, holotropné dýchanie a zážitky, ktoré pomôžu k prehĺbeniu vnútornej slobody . Zodpovieme si na rôzne otázky a pochopíme podstatu slobody.

Mier

Vnútorný mier ako sprievodca v rozvážnom stave a postoji muža. Prináša kvality, ktoré ho spájajú s jeho podstatou.

Cvičeniami sa napojíme na túto esenciu a spoločnou jednotnou silou vytvoríme podpornú energiu pre celý kruh.

Obrady, ktoré posúvajú hranice a siahajú za obmedzenia mysle a tela.

Vedomé partnerstvo

Víkendový seminár pre ženy a mužov o partnerských vzťahoch, láske, komunikácii aj sexualite. O odlišnostiach mužského a ženského sveta, myslenia, cítenia a prežívania, a o tom ako podporiť tieto odlišnosti , aby konečne začali spolu tvoriť a prestali bojovať. Pripomenieme si, že rovnosť pohlaví neznamená rovnakosť.

Spoznáme svoj jazyk lásky. Nahliadneme aj do svojich zranení a z nich vyplývajúcich manipulácií v partnerskom vzťahu. Posvietime si na závislostné vzťahy a rôzne vzťahové hry.

Otvoríme tému vedomého konfliktu a zodpovieme si na zásadnú otázku, ako rozoznať kedy je vzťah ukončený a treba z neho odísť, a kedy je to ešte útek z nedokončenej lekcie?

Na tomto víkende budeme mať možnosť zodpovedať si na mnoho otázok o partnerstve v bezpečí posvätného kruhu.

Termíny stretnutí cyklu 2022:

8.-10.4.2022 — Odvaha
13.-15.5.2022 — Láska
10.-12.6.2022 — Sila
19.-21.8.2022 — Múdrosť
30.9-2.10.2022 — Sloboda
2.-4.12.2022 — Mier
20.-22.1.2023 — Vedomé partnerstvo

Sprievodcovia

Josef Pepo Šálek – sprievodca živlovými obradmi. http://www.silavedomi.cz
Valerián Leri Švec – sprievodca náukou rozpoznania skutočnosti v univerzite vedomého života https://vedomaskola.sk/leri-svec
Jozef Gandžala – sprievodca prežitia v prírode, https://vedomaskola.sk/jozef-gandzala
Martin Ďuriš – terapeut, facilitátor holotropného dýchania  https://martinduris.sk
Braňo Rybička – sprievodca a organizátor cyklu Vedomý Muž, https://vedomaskola.sk/brano-rybicka/
Bea Hlohovská – sprievodkyňa cyklu Vedomá Žena, etikoterpeutka, https://vedomaskola.sk/beatka-hlohovska/
Kristína Dubajová Andrášová – sprievodkyňa cyklu Vedomá Žena a Kňažky Živeny, http://www.koloroka.sk

Vykroč!

Prihláška záujemcu o Cestu vedomého muža

Vyplň formulár a budeme ťa informovať.. Tento krok je nezáväzný.

Najbližšie stretnutia