Nahrávam Udalosti

Vedomé Telo

Somaticko-pohybovo-vzdelávacia dielňa s témou
CEZ VRSTVY TELA

Na tento seminár je potrebné sa zaregistrovať cez formulár na konci tohto textu. Ďalšie informácie dostanete cez email.

Pohybovo-zážitkový súbor somatických dielní Vedomé Telo je vhodný pre všetkých, ktorí si chcú zvedomiť svoje telo a začať ho vnímať a vedieť pracovať a prepojiť sa s ním, rozšíriť si svoje pohybové schopnosti, zahĺbiť sa do anatómie svojho tela cez pohyb a skúmanie a porozumieť svojmu telu, čítať seba a svoje vzťahy cez reč svojho tela, či rozjímať a ponoriť sa do hlbokého prežitku práve cez nástroj tela.

Témou májovej dielne je Cez Vrstvy Tela. Zanoríme sa do vrstiev nášho tela, zvedomíme si ich a potom ich vezmeme do pohybu, do kontaktu a do dialógu, kde si zažijeme každú z nich. Prepojíme sa cez kožu, hmotu a kosti. Koža nás naučí citlivosti vnímania, hmota nám odovzdá svoju kvalitu mäkkosti a tekutosti a kosti nám dovolia prežiť si ukotvenie a lietanie zároveň.

Čítaj viac o tom, čo Vedomé Telo prináša TU.

Dielňa je dcérskou dielňou vzdelávacieho a somatického 3 ročného programu Vědomé Tělo Praha, ktorý je v súlade so štandardom kvality acosiácie ISMETA (International Somatic Movement Education and Therapy Association) a zároveň je zastrešená Univerzitou Vedomého Života ako súčasť odborných škôl organizovaných UVŽ.

Pre účasť na tejto dielni nie je potrebné mať predchádzajúce pohybové skúsenosti z tanečných či iných pohybových inštitúcií. Pohyb budeme v tele objavovať, hľadať, skúmať a tvoriť. Čaká nás cesta do hlbín múdrosti nášho tela…

Odborná dielňa Vedomé Telo je dcérskou dielňou vzdelávacieho a somatického 3.ročného programu Vědomé Tělo Praha, ktorý je v súlade so štandartom kvality acosiácie ISMETA (International Somatic Movement Education and Therapy Association) a zároveň je zastrešená Univerzitou Vedomého Života ako súčasť odborných škôl organizovaných UVŽ.

Pre účasť na tejto dielni nie je potrebné mať predchádzajúce pohybové skúsenosti z tanečných či iných pohybových inštitúcií. Pohyb budeme v tele objavovať, hľadať, skúmať a tvoriť. Čaká nás cesta do hlbín múdrosti nášho tela…

Čítaj viac o tom, čo Vedomé Telo prináša na vedomaskola.sk/vedome-telo/

Dôležité organizačné informácie:

  • Pohybová dielňa sa uskutoční dňa 14.05.2022 v čase od 15:00 do 19:00 v ZEN FLOW štúdiu, Račianske mýta 1/C, Bratislava.
  • Cena je 44€.
  • Na udalosť je potrebné sa zaregistrovať cez formulár na konci tejto stránky.
  • Ďalšie informácie dostanete emailom po registrácii.
  • Priestory budú otvorené už od 14:45, aby sme mali všetci dosť času na prezlečenie sa a zídenie sa v kruhu a aby sme začali na čas a dovolili si venovať čo najviac času (s krátkou prestávkou medzi blokmi) svojmu telu a cez telo aj iným úrovniam nášho vnímania.
  • Na dielňu si vezmite mäkké oblečenie, vhodné aj na pohyb po zemi, ak chcete – vlastnú karimatku/deku (ináč sú k dispozícií v štúdiu), vodu, a ak potrebujete desiatu/zápisník.

Dielňa je vhodná pre všetkých nezáleží na predošlej skúsenosti so somatickým pohybom.

Pre obmedzenú kapacitu si rezervujte účasť čo najskôr na konci tohto textu cez registračný fromulár.

Ak máte otázky k charakteru pohybovej dielne, alebo k vhodnosti pre vás (napr. zdravotné obmedzenia, benefity a pod.), kontaktujte prosím priamo lektora:  Žubra – zubra@vedomaskola.sk

Žubra

Tancu sa venuje od mladého veku. Od klasických spoločenských tancov sa pretancovala k modernému tancu a improvizácií a ku kontaktnej improvizácií(CI). U Reny Milgrom v Prahe prešla 3.ročným programom Vedomého Tela, ktorý ju obohatil o znalosti Labanovej analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentanls. Svoje tanečné zručnosti si rozširuje v štúdiách Druna, Dancelabe, Nuevo a na Fakulte AMU Praha. Zúčastňuje sa dielní a festivalov CI a somatického pohybu v zahraničí, kde čerpá podnety a motivácie pre svoju prácu. Okrem dielní kontaktnej improvizácie vedie tanečno-pohybové dielne spojené s tvz. bodywork (práca s telom) a súkromné tanečné terapie. V súčasnosti spolupracuje na tanečno-terapeutických technikách a dielňach, ktoré objasňujú ľudské vzorce správania cez tanec a pohyb. Lektoruje v programe Vedomé Tělo, Praha.

Viac o Žubre a Vedomom Tele čítajte na:
https://vedomaskola.sk/vedome-telo/

Recenzie

Natália:
„Keď sa obzriem späť, aby sa mi vynorili spomienky. Aj keď si precítim svoje telo. Hlavne ono si to pamätá. Každá bunka už v sebe nesie jedinečný zápis. Totiž i o tom je pohybová dielňa. O tom, že môžeš na vlastnom tele zažiť to, čo je veľakrát len v teoretickej rovine. Zvlášť pod vedením Žubri. Vnímam ju ako majsterku v somaticko – pohybovej praxi. V jej vedení sa spájajú dlhoročné skúsenosti, dar preto, čo robí a skutočná radosť a záľuba v tom, čo robí. Cítiť to z nej a vďaka tomu vie vytvoriť bezpečný priestor, ktorý ponúka pravdivý zážitok. Pre mňa ich bolo viac, o ktorých by sa dalo napísať. No prv sa mi vynorí ten z dielne s témou Moje kosti. Už počas dielne som cítila, ako vedome nasmerovaná pozornosť do určitej časti tela lieči, hojí, vyživuje. Na telesnej úrovni, no i ďalších úrovniach môjho bytia. Moje kosti doslova ožili, vnímala som ich neuroplasticitu a tekutosť. Domov som kráčala v ľahkosti. Mala som pocit, že áno! Toto je ono! Takýto dar sme dostali do vienka. Takto sa dá cítiť, aj toto je naša pravá podstata. Ako tak píšem tieto slová začínajú sa mi postupne vynárať ďalšie úžasné zážitky z dielní. Sú stále tu a ja som vďačná, že moje telo i ja sme mohli tieto vzácne okamžiky vpísať do spoločnej histórie. Pretože je za tým viac, ako sa môže zdať. Chvála Žubre a jej láskavému, súcitnému a priateľskému sprevádzaniu.“
Maya:
„Pohybových dielní, ktorých som sa zúčastnila u Žubry bolo viacero. Vždy boli síce zamerané na niečo iné, ale jedna vec ich spájala. Lektorka mala veľmi dobre naštudovanú problematiku, ktorú chcela ľuďom priblížiť a vedela si vždy úžasne navnímať atmosféru v skupine. Rovnako jemnohmotne ale mocne zároveň, pristupovala ku konkrétnemu človeku. Veľmi sa mi páčila atmosféra v skupine. Taktiež cvičenia, ktoré som spoznala pri Žubriných dielňach, sama používam vo svojej pohybovej praxi. Po dielni som odchádzala domov akási ľahká v tele, ale aj v mysli.“

Pre obmedzenú kapacitu si rezervujte účasť čo najskôr tu:

Registračný formulárGo to Top