Čím vedomejšie pristupujeme k životu, tým je jednoduchší. Ide len o pochopenie a správne používanie jeho pravidiel, o ktorých sa dozviete v Univerzite vedomého života.
Podelím sa o jeden predvianočný príbeh.
Na oknách máme rolety, ktoré sú prichytené plastovými násadami. Pri večernom zaťahovaní jedna roleta dcérke spadla. Požiadala ocina, nech jej ju pomôže nahodiť späť na okno. Ja som situáciu pozorovala z vedľajšej izby.
Aj napriek tomu, že môj manžel je veľmi zručný, akosi sa mu nedarilo. Po čase stratil trpezlivosť, čo som zistila pri používaní ostrejších slov so silnejšou intenzitou. Alebo keď chcete inak, začal chytať nervy a nadávať. Chvíľu som si to vychutnávala, aby som sa presvedčila o tom, že kto chce nadávať, dostane príležitosť.
Mohla som sa nechať uniesť jeho nervozitou a sťažovať sa na nekvalitné výrobky, ale išla som na to vedome a začala som sa pýtať: „Čo robí zle? Ako to zistíme?“ Vtom ma napadlo, aby sme sa pozreli na druhé okná, ako je roleta pripevnená na nich. Aké jednoduché, však? Prišla som do izby a navrhla som to manželovi. So zamračeným pohľadom otvoril ďalšie okno a skonštatoval: „Je to tak isto, ako to tam dávam.“ A už začal pátrať aj on: „Ale prečo mi to tu nedrží?“
Lepšie som sa prizrela. Sú to dva plastové diely v tvare L a skutočne to vyzeralo rovnako, ale hlavou mi prebehla myšlienka: „A čo keby si to L nasunul opačne?“ Manžel síce s pochybnosťami, ale urobil, čo som mu poradila: „ A je to! Mamina, mala si pravdu.“
Psst, to ja nie, to vesmír. Vesmír nám dáva odpovede na všetky otázky. Len treba zachovať rozvahu a vedieť sa správne opýtať. Aké jednoduché.
Kto hľadá riešenia, ten ich nachádza.

Ivka.