Nahrávam Udalosti

Slobodný trh

Naozaj nie je pre dobre fungujúcu spoločnosť nutné, aby v nej bola hierarchia. Je možné usporiadať vzťahy bez donucovacieho násilia? Ako vníma slobodný trh násilie a čo zaň pokladá a čo už nie.

Prečo sa Marx v zásadnej otázke mýli? Ako to, že sa žiadny zdroj nemôže úplne minúť, a ako to trh dokáže?

Ako dokáže trh trestať zločiny?

Čo to vlastne ten slobodný trh je? Aj on má obranné mechanizmy, ktoré zabránia ničeniu životného prostredia s vyššou efektivitou ako štátne zákony pomocou prenesenia nákladov negatívnych externalít.

Je štát iba násilnícky subjekt? A ak nie, prečo?

O lektorovi:

Som absolvent 3-ročného štúdia Rozpoznania skutočnosti, lektor, a autor (zatiaľ) troch kníh, v ktorých sa venujem predovšetkým socio-ekonomickým témam. Zaujíma ma spoločenské dianie a ekonomické náväznosti. Vo svojich knihách románovou formou opisujem možné dopady ekonomických aspektov na všedný spoločenský život. Snažím sa hovoriť o tom, aká je pre nás ekonómia dôležitá a ako sa (na škodu veci) táto veda premenila na dostupnú iba pre študovaných ľudí. Naopak, základné princípy ekonómie sú veľmi jednoduché, používame ju pri každom našom rozhodnutí, aj keď častokrát nevedomky.

Venujem práci v neziskovej organizácii Univerzity vedomého života a spolu s ľuďmi, ktorí sa starajú o jej chod chceme rozšíriť svoje pôsobenie o ďalšie činnosti a realizovať nápady, ktoré v nás vznikajú.

Mám láskavú a dobrú manželku, mám dve úžasné deti, ktoré ma neustále učia. Mám kde hlavu skloniť a čo jesť a piť.

Mám okolo seba krásnych ľudí, ktorí mi pomáhajú aj keď mi niekedy musia našepkať, kde pomoc potrebujem. Zrejme to nemajú so mnou ľahké.

Mám všetko, čo potrebujem. Som najbohatší človek na svete.

Ďalšie podujatia z kurzuGo to Top