Nahrávam Udalosti

Umenie chodidla a prirodzenej chôdze

Od výmyslu sveta. Tak môžeme niekedy definovať funkciu ľudského tela či ľudskeho chodidla. Obe majú jedinečný dizajn, ktorý na našej planéte môžeme využívať my ľudia. Prirodzená chôdza zaťažuje rovnomerne celé telo, srdcovocievny systém a dokonca dovoľuje mysli uvoľniť sa.

Matúš o sebe: Vyzul som sa a vtedy sa mi otvorila brána nového sveta. Okrem iných som začal výrazne vnímať obmedzenia, ktoré nám topánky dávajú. Prešiel som si aj fázu odmietania ortopedických vložiek, či pevných topánok a zistil, že majú svoje miesto aj na trhu s obuvou. Ostal som však bosý a barefooťák. Dovoľuje mi to viac sa zamerať na detaily chôdze, priestor pod mojimi nohami a cítiť tak oporu podložky, na ktorej stojím.

Zdravé chodidlo je pohyblivé, pevné a stabilné. Počas kroku využíva všetky svoje vlastnosti na to, aby sme šli pohyb vpred tak, ako si ho predstavujeme. Vďaka správnemu nášlapu dokážeme jednoduchšie držať rovný chrbát a tak prispieva k zlepšeniu držania tela. Všetko je o praktickom vyskúšaní všetkých návodov a tak sa pripravte, že budeme chodiť, hýbať sa i stáť na mieste.

Súčasti odbornej dielne:

  • Naučíte sa veľa o zdravej chôdzi a chodidle.
  • Pochopíte vplyv chodidla na držanie celého tela.
  • Budeme sa baviť o výbere topánok i topánočiek (plusy/mínusy ortopedickej, či barefoot obuvi).
  • Poradíme individuálne a zodpovieme na otázky.
  • Budeme s nohami cvičiť a pracovať.
  • Ak mám ploché nohy – ako to napraviťGo to Top