Niekedy sa môžeme upnúť na nejaký cieľ s takým odhodlaním, že celkom zabudneme sledovať, ako sa počas jeho dosahovania cítime. Pracujeme pilne a s plným nasadením, no pri dovŕšení nášho zámeru sa požadovaný úžitok častokrát nedostaví. Kde sa stala chyba? Možno v zameraní našej pozornosti na budúcnosť, ktorá bude stále o krok pred nami.

Dôležitou súčasťou nášho úspechu je starostlivosť o seba a príležitosti pre regeneráciu po pracovnom výkone. Ak svoje aktuálne potreby zanedbávame, znižujeme tak aj mieru úspechu našej práce. Rozvážna osobnosť vie kedy musí pridať, kedy zase ubrať a kedy má dosť. Nezabúdajme svoje základné potreby ako je napr. spánok, zdravé jedlo, pohyb, či oddych zapojiť priamo do svojho plánovania programu dňa. Ako sa hovorí, dôležitejšie ako talent je dobrý plán.

Rovaha je ako kontakt s našim ťažiskom, ktoré prenášame podľa potreby, kam uznáme za vhodné. Ešte pred tým ako sa zo svojho stredu vychýlime do aktivity, pripomeňme si náš počiatočný bod. Ten môžeme spoznávať napríklad v našej svojbytnej pevnosti.

Čím rozvážnejšie tvoríme našu skutočnosť, tým menej potrebujeme zažívať ako sa nám obrazy našich nenaplnených predstáv rozpadávajú pred očami. Postupujme pomaly, malými krokmi vpred. Veľké ciele si rozkladajme na menšie a učme sa tešiť z jednoduchých vecí. Tak budeme zaživať úspech nie na konci, pri docieľení nášho zámyslu, ale v našom každodennom prístupe k životu, bez ohľadu na činnosť, ktorej sa oddáme.
Držím nám všetkým palce, priatelia!

Aktuálne podujatia s Veronkou

Meditačné sústredenie – online

1. júla ❊ 19:0020:30

Meditačné sústredenie – online

15. júla ❊ 19:0020:30