Nahrávam Udalosti

POHYBOVÉ ESENCIE

Obrátené pozície

Na tento seminár je potrebné sa zaregistrovať cez formulár na konci tohto textu. Ďalšie informácie dostanete cez email.

Pohyb je niečo čo nás sprevádza od nášho narodenia až do posledného tlkotu nášho srdca. Nie vždy mu ale venujeme plnú pozornosť. Od detstva sa učíme rozvíjať najmä naše vedomosti. V školách a tisíckach presedených hodín v laviciach naše pohybové zručnosti začínajú upadať. My nemáme telo – my sme naše telo.

To ako sa cítime mentálne vplýva na naše fyzické  telo a platí to aj naopak. Dnešný rýchly svet nám stále viac a viac kradne pozornosť. Pohyb, ktorý vykonávame cez deň najčastejšie je pohyb palca po obrazovke telefónu. Veľa pohybu v hlave, málo pohybu v tele.

Cieľom pohybových esencií je prinavrátiť ľuďom chuť sa hýbať a rozšíriť paletu pohybových zručností a nástrojov.

Tento workshop je posledným so súboru troch na seba nezávisle nadväzujúcich workshopov. Témami ďalších dvoch stretnutí sú:

Pohyb v každodennom živote (sobota 22. 10. 2022)

Kalistenika (sobota 05. 11. 2022)

Ako na nízke rovnovážne pozície, stojku a flexibilitu

Stojku na rukách sa dokáže naučiť takmer každý. Myslíš, že na to potrebuješ talent? Dovoľ mi vyviesť ťa z omylu! Na workshope si ukážeme, ako efektívne a bezpečne napredovať s prihliadnutím na možnosti nášho tela a vyhli sa prípadným zraneniam. Naučíme sa aj prípravné cvičenia, ktoré obrnia kĺby a spevnia celé telo. Na workshope ťa prevediem svetom obrátených pozícií od úplných základov.

Hlavnou témou workshopu je stojka na rukách, ktorá predstavuje veľmi zaujímavý nástroj pre tvoje telo. Vďaka tejto zručnosti si nesmierne zlepšíš koordináciu v priestore, posilníš ramená a zápästia a v neposlednom rade si vycibríš celkovú koncentráciu a trpezlivosť.

Workshop je vhodný pre ľudí, ktorí so stojkou na rukách nemajú žiadnu skúsenosť, ale aj pre tých, ktorí už so stojkou na rukách začali a chcú ďalej napredovať. Popri práci na balanse si ukážeme najefektívnejšie cviky na budovanie flexibility ramien, chrbtice, ale aj šnúry a rozštepu.

ČO SA NAUČÍŠ NA TOMTO WORKSHOPE? 

 • princíp balansu a rovnováhy, nielen na rukách
 • ako otvárať a stabilizovať ramená pri stojke
 • cviky, ktoré ti pripravia a obrnia tvoje zápästia
 • progresie stojky, krok za krokom bez zranení
 • ako docieliť peknú rovnú stojku, namiesto nesprávnej “banánovej”
 • ako sa vykopnúť alebo vytlačiť do stojky
 • rebalančné drily v stojke pri stene
 • ako zachrániť stojku pri strate rovnováhy
 • ako získať flexibilitu spodnej časti tela ako doplnok ku stojke
 • ako si vytvoriť vlastný tréning a systém

Dôležité organizačné informácie:

 • Pohybový workshop sa uskutoční dňa 19.11.2022 v čase od 10:00 do 15:00 v Parkour Škola na Bajkalskej 4 v Bratislave.
 • Cena workshopu je 77 eur.
 • Na tento workshop je potrebné sa zaregistrovať cez formulár pod týmto textom a uhradiť poplatok do 16.11.2022 Ďalšie informácie dostanete emailom po registrácii.
 • Priestory budú otvorené už od 09:45, aby sme mali všetci dosť času na prezlečenie sa a zídenie sa v kruhu a aby sme začali na čas a dovolili si venovať čo najviac času (s krátkou prestávkami medzi blokmi) svojmu telu a cez telo aj iným úrovniam nášho vnímania
 • Na workshop si vezmite pohodlné oblečenie, vhodné aj na pohyb po zemi a ak potrebujete zápisník.
 • Počas workshopu nebude obedná prestávka, ale len krátka prestávka na malé občerstvenie. Doneste si zo sebou vodu, ľahký olovrant, ovocie, niečo malé na chrumkanie. Aby sa Vám dobre hýbalo a cvičilo.

Pre obmedzenú kapacitu si rezervujte účasť čo najskôr.

Ak máte otázky k charakteru pohybového workshopu, alebo k vhodnosti pre vás (napr. zdravotné obmedzenia, benefity a pod.), kontaktujte prosím priamo lektora:  Patrik – kubicek993@gmail.com

Kto učí na workshope:

Patrik Kubiček je pohybový učiteľ, stojkár a mover. Jeho vášňou je inšpirovať a posúvať druhých ľudí. Svojím vzorom chce ukázať, že veci ktoré na prvý pohľad vyzerajú byť príliš obtiažne, sú konzistentnou prácou a správnym vytrvalým procesom zvládnuteľné.

Začínal v bazéne, čo mu síce vybudovalo cieľavedomosť, no mimo vody bol ako drevo. Pri hľadaní pohybovej slobody stretol mnoho učiteľov, ktorí mu ukázali, že sa nemusí špecializovať len na jednu disciplínu. Môže byť všestranný atlét, ktorý dokáže čokoľvek.

Technické vzdelanie mu umožňuje vidieť a prepájať pohyb z iného uhla. Vedie ľudí k naplneniu ich pohybových cieľov a ich potenciálu.

Viac informácií o lektoroviGo to Top