Nahrávam Udalosti

POHYBOVÉ ESENCIE

Kalistenika

Na tento seminár je potrebné sa zaregistrovať cez formulár na konci tohto textu. Ďalšie informácie dostanete cez email.

Pohyb je niečo čo nás sprevádza od nášho narodenia až do posledného tlkotu nášho srdca. Nie vždy mu ale venujeme plnú pozornosť. Od detstva sa učíme rozvíjať najmä naše vedomosti. V školách a tisíckach presedených hodín v laviciach naše pohybové zručnosti začínajú upadať. My nemáme telo – my sme naše telo.

To ako sa cítime mentálne vplýva na naše fyzické  telo a platí to aj naopak. Dnešný rýchly svet nám stále viac a viac kradne pozornosť. Pohyb, ktorý vykonávame cez deň najčastejšie je pohyb palca po obrazovke telefónu. Veľa pohybu v hlave, málo pohybu v tele.

Cieľom pohybových esencií je prinavrátiť ľuďom chuť sa hýbať a rozšíriť paletu pohybových zručností a nástrojov.

Tento workshop je druhým so súboru troch na seba nezávisle nadväzujúcich workshopov. Témami ďalších dvoch stretnutí sú:

Pohyb v každodennom živote (sobota 22. 10. 2022)

Obrátené pozície (sobota 19. 11. 2022)

Ako na silový tréning s vlastnou váhou

Tento workshop je určený pre ľudí, ktorí by chceli začať cvičiť s vlastnou váhou a hľadajú vo svojom tréningu systém. Užitočný bude aj pre ľudí, ktorí už nejakú dobu cvičia a chceli by sa naučiť správne techniky prevedenia cvikov, aby posunuli svoje zručnosti na vyšší level. Naučíme sa, ako správne zostaviť efektívny tréningový plán, ako správne skombinovať cvičenia a vysvetlíme si, ako sa vyhnúť zraneniam.

Priblížime si pojem kalistenika a povieme si, aké sú jej výhody ale aj prípadné nevýhody. Ukážeme si, ako si vybrať cvičenia a správne ich namodelovať tak, aby sme dosiahli svoje vysnívané ciele. Teoreticky aj prakticky si prejdeme cvičenia ako: kľuky, dipy na bradlách, kľuk v stojke, príťahy, zhyby a ich progresie, zdvihy nôh na hrazde, skin the cat alebo muscle up. Tiež si ukážeme efektívne cvičenia na spodnú časť tela. Spomenuté cvičenia nemusíte ovládať, aby ste sa workshopu mohli zúčastniť. Majú slúžiť ako motivácia, kam sa dá cvičením s vlastným telom dopracovať.

Pri tréningu budeme využívať pomocníkov ako zem, hrazda, bradlá alebo gymnastické kruhy.

ČO SA NAUČÍŠ NA TOMTO WORKSHOPE? 

 • ako sa správne rozcvičiť
 • ako správne vykonávať cvičenia – tlakové cvičenia (kľuky, dipy, tlaky nad hlavu..), ťahové cvičenia, cvičenia na nohy
 • ako sa dopracovať k pokročilejším cvikom ako muscle up, front lever alebo drep na jednej nohe
 • ako si zostaviť tréningový plán
 • akými cvičeniami posilníme core (stred tela)
 • ako sa vyhnúť zraneniam
 • ako vplýva individuálna anatómia tela na jednotlivé cvičenia

Dôležité organizačné informácie:

 • Pohybový workshop sa uskutoční dňa 05.11.2022 v čase od 10:00 do 15:00 v Parkour Škola na Bajkalskej 4 v Bratislave.
 • Cena workshopu je 77 eur.
 • Na tento workshop je potrebné sa zaregistrovať cez formulár pod týmto textom a uhradiť poplatok do 02.11.2022 Ďalšie informácie dostanete emailom po registrácii.
 • Priestory budú otvorené už od 09:45, aby sme mali všetci dosť času na prezlečenie sa a zídenie sa v kruhu a aby sme začali na čas a dovolili si venovať čo najviac času (s krátkou prestávkami medzi blokmi) svojmu telu a cez telo aj iným úrovniam nášho vnímania
 • Na workshop si vezmite pohodlné oblečenie, vhodné aj na pohyb po zemi a ak potrebujete zápisník.
 • Počas workshopu nebude obedná prestávka, ale len krátka prestávka na malé občerstvenie. Doneste si zo sebou vodu, ľahký olovrant, ovocie, niečo malé na chrumkanie. Aby sa Vám dobre hýbalo a cvičilo.

Pre obmedzenú kapacitu si rezervujte účasť čo najskôr.

Ak máte otázky k charakteru pohybového workshopu, alebo k vhodnosti pre vás (napr. zdravotné obmedzenia, benefity a pod.), kontaktujte prosím priamo lektora:  Patrik – kubicek993@gmail.com

Kto učí na workshope:

Patrik Kubiček je pohybový učiteľ, stojkár a mover. Jeho vášňou je inšpirovať a posúvať druhých ľudí. Svojím vzorom chce ukázať, že veci ktoré na prvý pohľad vyzerajú byť príliš obtiažne, sú konzistentnou prácou a správnym vytrvalým procesom zvládnuteľné.

Začínal v bazéne, čo mu síce vybudovalo cieľavedomosť, no mimo vody bol ako drevo. Pri hľadaní pohybovej slobody stretol mnoho učiteľov, ktorí mu ukázali, že sa nemusí špecializovať len na jednu disciplínu. Môže byť všestranný atlét, ktorý dokáže čokoľvek.

Technické vzdelanie mu umožňuje vidieť a prepájať pohyb z iného uhla. Vedie ľudí k naplneniu ich pohybových cieľov a ich potenciálu.

Viac informácií o lektoroviGo to Top