Prežitie v meste

Škola bezpečnosti

Tretí deň

Od tohto stretnutia sa kurzu môžu zo vzdelávacích dôvodov zúčastniť len pozvaní – teda tí, ktorí absolvovali predchádzajúcuprípravu.
Pre nových záujemcov bude po ukončení tohto cyklu otvorený nový kurz.

Pozývame Vás na  stretnutie v Škole bezpečnosti s Jožkom Gandžalom zamerané na prežitie v meste.

Toto je tretie zo stretnutí kurzu Odborná škola Bezpečnosti. Ponúka základnú náuku, ktorá je tematicky rozdelená do 6 dní. Budeme sa stretávať približne raz za mesiac v sobotu.

Zameranie vzdelávania bude na prežitie v zastavanej oblasti (CQB), kde je reálna hrozba použitia strelných zbraní, alebo je nutnosť sa pred útočníkmi pomocou nich chrániť. Vzhľadom na obmedzený čas sa zameriame na použitie komplexu vecných bezpečnostných prostriedkov (vrátane strelných zbraní), zásobovanie (potraviny, voda, energie, lieky), používanie IEOD a to v útočných i obranných formáciách.

Organizačné informácie:

Miesto: Mýto pod Ďumbierom

Termín:  sobota 11. 2. 2023 v čase od 9:00 do 17:00, z toho je 1 hodina na obedňajšiu prestávku.

Strava: pokiaľ máte záujem, je možné si u nás objednať obed vo forme výživnej výdatnej hustej polievky pani domácej za 6€ (viete si ho objednať v registračnom formulári nižšie)

Oblečenie: Aby Vám zamestnanie dalo čo najviac hodnotných informácii, požiadam Vás, aby ste prišli oblečení turisticko – športovo , najlepšie maskáče, resp. staršie veci. Prosím vezmite si so sebou ručné baterky (čelovky nie sú vhodné), budeme pracovať aj v tme.

Cena: 63€, pre dokončenie registrácie je potrebné sumu uhradiť kreditnou kartou alebo bankovým prevodom.

Počet osôb je limitovaný, preto využite príležitosť a zaregistrujte sa teraz.

Obsah nasledujúcich dní Školy Bezpečnosti:

4. deň
Boj z blízka

• udržanie dobrého zdravotného a psychického stavu (prednáška)
  • ako mať  špičkovú kondíciu po 7 min. cvičenia (praktické cvičenie)
  • vitálne body (praktické cvičenie)
  • uvoľňovacie techniky (praktické cvičenie)
  • hmaty, chvaty a údery sebaobrany (praktické cvičenie)
  • bezpečnostné prehliadky (praktické cvičenie)
  • prikladanie pút a oslobodzovanie sa (praktické cvičenie)

5. deň
Improvizácia pre život

• Výzbroj a výstroj na prežitie (prednáška + ukážky)
  • Úprava a príprava stravy z prírody (praktické cvičenie)
  • Budovanie núdzového prístrešku (praktické cvičenie)
  • Ošetrovanie poranení (praktické cvičenie)

6. deň
Streľba

• Základy práva – oprávnené použitie zbraní
  • Základy – konštrukcie a balistiky
  • Streľba z dlhých zbraní (praktické cvičenie)
  • Streľba z krátkych zbraní (praktické cvičenie)

Informácie o lektorovi

Jožko Gandžala – bližšie informácie o jeho skúsenostiach, schopnostiach a o ňom samom nájdete TU.