Prvé video k navigácii ako si nastaviť pracovné miesto za počítačom.

Budeme radi, ak Vám náš krátky video kurz pomôže v prvotnej orientácii nastavenia pracovného priestoru vo Vašej kancelárii.

Aktívny sed je stav, kedy sa telo podieľa na tom, aby držalo svoju pozíciu v opore sedacími kosťami na podložke (sedáku). Zo začiatku je to vedomá činnosť, kedy odporujeme gravitácii a snažíme sa udržať čo najstabilnejší. Keď sa k tejto aktivite pridá i narovnanie tela tak, aby každý segment plynulo nadväzoval na ten predchádzajúci.

Chodidlá v prirodzenej opore, holenné kosti dovoľujú kolenám pravý uhol. Alebo taký, aby dovoľoval preklopenie panvy na obe sedacie kosti. Chrbtica tak bude naskladaná vo všetkých svojich zakriveniach nad sebou. Hlavu nasadíme ako jej korunu. Ak všetko zapadlo na svoje miesto mala by zmiznúť potreba založiť si pod seba nohy, alebo ich natiahnuť pred sebou. Zároveň pocítime, že vykonávame nejakú prácu na udržanie sedu, ale je všade. Malou mierou. Takmer ako keby to “držalo samo”.

Vo videu si môžete všimnúť, ako sa všetky tieto udalosti odohrajú rýchlo za sebou.