Na Univerzite Vedomého Života našich žiakov učíme, že každý človek má hodnotu a dôvod svojho zrodenia. Podľa našej rozprávky, dôvodom každého zrodenia je naplniť zámer Tvorivého JA – pochopiť, zmieriť, tvoriť a vytvárať, zdieľať a žiť v šťastí, to jest v súhlasnom pocite bez strachov. Naše Tvorivé JA smeruje našu osobnosť – EGO rôznymi cestičkami k tomuto naplneniu. Aj po dobrom aj po zlom. Akurát, Tvorivé JA dobro a zlo nerozoznáva, neposudzuje situáciu ako dobrú alebo zlú.

Takto to vyhodnocuje len naše EGO na základe prijatých vzorcov zo spoločnosti a rodovej línie. Tvorivé JA len pôsobí na nás ťažnou alebo opornou silou, podľa toho, ktorú práve potrebujeme na to, aby sme sa dostali do rozvahy. Buď nás ťahá, alebo tlačí a tak nás smeruje našou cestičkou k naplneniu zámeru. Keď pozorne počúvame a sme vedomí, ťah a tlak prichádza v jemných silách, takmer šepotom v podobne rôznych vnemov, či znamení, alebo láskavých upozornení z okolia.

Naopak, ak nepočúvame a motáme sa, či prešľapujeme na mieste Tvorivé JA pridá na hlasitosti, aby sme ‘počuli’ kam máme ísť. Tieto tlaky a ťahy môžu už potom byť aj citeľné na tele fyzickom a môžu prichádzať aj v podobne chorôb, či nehôd. Vtedy prichádzajú chvíle, keď sa pýtame všade možne a kohokoľvek o radu, aby sme si prinavrátili naše zdravie. Ako teda predísť tomu, aby Tvorivé JA muselo zvýšiť hlasitosť a tým tlak alebo ťah? Nuž – pýtať sa:) – pýtať sa vždy, keď nerozumieme.

Ako náhle nerozumiem, prečo sa mi čo i len trochu nedarí, prípadne ak začínam zažívať utrpenie, viem, že som nedávala pozornosť jemným náznakom, upozorneniam, či poznámkam môjho okolia, nehovoriac o vnemoch a znameniach, ktoré mi Tvorivé JA posielalo v priamej komunikácií so mnou. Vtedy viem, že som zišla z cesty a okamžite sa začínam zaujímať kde a v čom mám pribrzdiť, kde stočiť smer, alebo sa prizastaviť, prípadne, kde sa odvážiť zrýchliť, či stúpať vyššie. Tvorivé JA si ide len za svojim – naplnením zámeru môjho zrodenia a zároveň mi dopriava to najlepšie – byť v tom napĺňaní šťastná.

Určite sa vám často krát stáva, že vám ide karta, všetko ide ako sa hovorí od ruky, alebo akoby sa to dialo samé, proste – plyniete s prúdom a zámerom Tvorivého JA. Ako sa vtedy cítite? Nazvali by ste to – v súlade, súznení, štastní? To je ono, ste na ceste, ste v rozvahe, idete tým správnym smerom a napĺňate zámer.

Nepotrebujete zažívať ani silné tlaky ani silné ťahy, naopak, cítite jemnú a láskavú podporu, akoby odobrenie celého vašeho okolia – to vás podporuje vaše Tvorivé JA, lebediace si vo vašom šťastí spolu s vami. Držte sa tohoto prúdu, neopúšťajte ho kvôli výčitkám od iných, morálke a ani pod hrozbou zvonka. Morálka neexistuje, existuje len vlastná rozvaha síl a možností a vedomie neubližovať, prijímať a žiť v zmierení.

Na Univerzite učíme metodiky a zručnosti ako načúvať Tvorivému JA a ako sa správne pýtať, aby sme dostávali jasné odpovede, ako sa vrátiť späť do rozvahy, späť na svoju cestu. Veď kto by si nechcel užívať pohodové plynutie životom bez utrpenia a nezhôd, či nehôd. Učíme sa, aké otázky klásť nášmu okoliu, aby sme porozumeli, keď nerozumieme, že prečo sa nám nedarí, že prečo nemáme zladené vzťahy, alebo prečo nie sme zdraví.

Na správne položenú otázku vždy príde jasná odpoveď ako to napraviť, aby sme mohli žiť v zmierení. Tiež sa učíme ako sa pýtať, keď chceme objaviť naše dary a talenty a rozviť ich, aby sme sa mohli venovať činnostiam, ktoré nám idú ľahko – na ktoré sme sa zrodili a aby sme si tak mohli užívať našu jedinečnosť tu na Zemi.

Pretože priatelia, život je príliš krátky, aby sme ho premárnili v smútkoch, výčitkách, nezhodách, či nude, ale nádherne sa predlžuje a skrásnie, keď sa pustíme do tvorby,  ktorá nás baví, keď zdieľame radosť s naším okolím a keď prežívame naplno každý okamžik v šťastí – v súhlasnom pocite bez strachov.

Pozývam vás na štúdium prvého ročníka Rozpoznania skutočnosti na Univerzite Vedomého života, ktorý aj mne dovolil porozumieť 🙂