Včelí vosk  a propolis

Škola Apiterapie

Na túto dielňu je potrebné sa zaregistrovať cez formulár na konci tohto textu. Po registrácii obdržíte ďalšie inštrukcie emailom.

Apiterapia

V procese evolúcie sa na „našej“ planéte striedali rôzne tvory. Každý z nich mal svoju stratégiu prežitia a… väčšina tvorov neúspešne čelila vyhynutiu. Až na jedného – tvora, ktorý je manifestovaný tisíckami relatívne samostatných jedincov.  Týmto tvorom je Včelstvo, jeden Tvor o tisícoch členov.

Stratégia prežitia včelstva je tak unikátna a jedinečná, že podnietila vznik samostatného liečebného odboru nazvaného APITERAPIA  – po slovensky – liečenie včelími produktmi. Vo svojej jedinečnosti spája do jedného funkčného celku jedinečnosť včiel s aromaterapiou, fytoterapiou, vibračno-frekvenčnou  terapiou, termoterapiou a ionoterapiou.

Výsledok? Tieto Tvory prežívajú na tejto planéte už viac ako 100 miliónov rokov  a teda sú staršie, než čokoľvek, čo poznáme.

Témy dňa

• Získavanie vosku
  • Úprava a výroba produktov z vosku: krém a mastičky, sviečky, obrúsky
  • Znehodnotenie vosku

Ako to prebieha

Odborná škola Apiterapie ponúka základnú náuku, ktorú môžete absolvovať počas 5 dní – budeme sa stretávať raz za mesiac v sobotu. Výuka bude prebiehať v útulnom súkromnom prostredí lektorov. Je to vzácna príležitosť zažiť ozajstné autentické prostredie, kde sa žije v harmónii s včelami a prírodou.

Počas dňa Vám budú odovzdané osobné skúsenosti lektorov a budete sa dotýkať priamo všetkého, čo súvisí s včelami a ich životom, ich produktami.

Podmienkou pre absolvovanie nasledujúcich vyučovacích dní je absolvovanie tohto prvého dňa:

Tajomstvá a mágia včiel – 1. deň – prednášky spojené s ukážkami

• Včely a ich filozofia pre úspešné prežitie druhu
  • Základné podmienky pre Apiterapiu – čisté včelie produkty a ako ich získať
  • Účinky: medu, peľu, propolisu, materskej kašičky, včelieho jedu, včelích energii
  • Využitie včelieho vosku
  • Pohľad do vnútra včelích stavieb

Kurzom Vás budú sprevádzať včelárski odborníci a konzultanti: Anastázia Černáková, Erika GandžalováJozef Gandžala

Organizačné informácie:

Miesto: Mýto pod Ďumbierom

Termín:  sobota 19.3.2022 v čase od 9:00 do 18:00, z toho je 1 hodina na obedňajšiu prestávku. Je možné sa prihlásiť aj na termín 26.3.2022 s rovnakým obsahom výuky – na registráciu použite podujatie s týmto dátumom.

Strava: pokiaľ máte záujem, je možné si u nás objednať obed vo forme výživnej výdatnej hustej polievky pani domácej za 5€ (viete si ho objednať v registračnom formulári nižšie)

Cena: 63€, pre dokončenie registrácie je potrebné sumu uhradiť kreditnou kartou alebo bankovým prevodom.

Počet osôb je limitovaný, preto využite príležitosť a zaregistrujte sa teraz.

Obsah ostatných dní Školy Apiterapie:

2. deň – 30.4.2022
Včelí vosk  a propolis – praktické zamestnanie doplnené o prednášky

• Úprava a výroba produktov z vosku: krém a mastičky, sviečky, obrúsky
  • Znehodnotenie vosku

3. deň
Med a peľ – praktické zamestnanie doplnené o prednášky

• Spracovanie
  • Výroba kompozícii s cielenými účinkami

4. deň
Včelí jed, materská kašička a energetické pole včiel – praktické zamestnanie doplnené o prednášky

• Spracovanie
  • Aplikácia

5. deň
Základy včelárenia – praktické zamestnanie doplnené o prednášky

• Odpoveď na otázku : Prečo samostatne včeláriť už viem, ale ako nato?
  • Výber stanovišťa
  • Legislatíva
  • Výber úľovej zostavy a jej osadenie včelami
  • Vybavenie včelára
  • Ako, kde a prečo sa vzdelávať v odbore?

Informácie o lektorovi

Jožko Gandžala – bližšie informácie o jeho skúsenostiach, schopnostiach a o ňom samom nájdete TU.