BOSOU NOHOU PO SVETE (Matúš Svinčák) [WORKSHOP] “Prežite znovuobjavené spojenie so zemou a nechajte si porozprávať zaujímavosti od skúseného bosonožca. Prejdeme sa svetom nových vnemov a dozviete sa prečo sa vyzuť aj to, prečo sa nevyzúvať. Zažijete prirodzený pohyb celého tela, ako prechádza od zdravých nôh až po končeky vlasov.”

BALANČNÉ HRY (Matúš Svinčák) [WORKSHOP] “Vojdite do sveta rovnováhy cez pozície rôzne vlastného tela, Počas všetkých hier sa v kruhu ostatných dostaneme do polôh, kde budeme hľadať vlastnú rovnováhu. Podporíme sa, ale budeme i bojovať o to kto ustojí väčšiu nerovnováhu. Spoločne precvičíme každý sval detí i dospelých tou najzábavnejšou formou pomocou hry.”

 LYMSKÁ BORELIÓZA A LIEČBA HOMEOPATIKAMI (Ruženka Novotová) [PREDNÁŠKA]

Je možné tejto vážnej chorobe predchádzať? Vedia ju homeopatika vyliečiť v každej fáze a každú formu? Príďte nájsť odpovede na tieto a ďalšie otázky.

ŽIVÉ TELO (Žubra) [WORKSHOP-POHYBOVÁ TERAPIA]

Vedomá práca s mojím telom prináša blaho nielen telu samotnému,ale zároveň aj poznanie o mojom vzťahovom, citovom, zmyselnom, či mentálnom svete. Keď nastáva zvedomenie a prevzorcovanie vo fyzickom tele, zrkadlí sa to aj v ostatných úrovniach môjho vnímania a naopak. Ja vnímam a pôsobím svojím živým, autentickým, vedomým telom – ja som!

ŽIVOTOSPRÁVA ROZVÁŽNEHO POSTOJA (Veronika Garbanová a Matej Jurenka, Rozvaha pohybu) [WORKSHOP]

Životodarná sila, Živa, prúdi celým našim telom, oživuje a dáva do pohybu každú jednu bunku. Slovo životospráva znamená spravovanie života. Spravovanie života si okrem iného môžeme predstaviť aj ako spravovanie všetkých svojich činností, teda spravovanie svojho času. Ako spravovať svoj čas tvorivo? Kedy si dopriať uvoľnenie a oddychovať? Kedy naopak ísť opäť do aktivity a tvoriť? Keď sa naša sila a možnosti dostanú do rovnováhy, zažívame stav zdravia a radosti. Ako na to? Prídite sa dozvedieť viac na túto prednášku.

Prijatie chladu, dýchacie cvičenie Wim Hof Method a práca s vnútorným svetom (Martin Thám) [WORKSHOP]

Vďaka chladu zistíme, ako reagujeme v stresových situáciach. Postoj môžeme vedome voliť. Ak v ľadovej vode panikáriš, trpíš alebo z nej unikáš, príčínou je vzdor, teda neprijatie, ktoré sprevádza napätie na tele. Tento druh utrpenia je dnes pomerne rozšírený. Teraz je čas naučiť sa uvoľniť, a tak sa dostať do prijatia a blaženosti, nielen v chlade. Je to jedno-duché. Ak to s tebou rezonuje, príď a dovoľ mi previesť ťa.” MartinTham, sprievodca transformáciou, Wim Hof Method certif. inštruktor.

OSOBNÝ CYKLICKÝ NÁRAMOK (Ivett Kurčíková) [WORKSHOP]

Cyklický náramok je nám pomôckou, ako kalendárik, aby sme si uvedomovali, že sme cyklické ženy a že naše správanie sa mení, čo je prirodzené a v poriadku. Toto zhmotnenie nášho cyklu nám pomôže zorientovať sa ako na mape, kde práve som. Každý takýto náramok je jedinečný, lebo si ho vyrobíme na mieru.

PENIAZE – DAR Z NEBIES, ČI TREST Z PEKLA?  (Vlastimil Švec) [PREDNÁŠKA]

O peniazoch (tých naozajstných) ako o zásobárni našej energie, ich univerzalite o ich funkciách, povieme si niečo o „subjektívnej teórii hodnôt“ a o nemožnosti ekonomickej kalkulácie v centrálnom plánovaní. O tom, prečo nás verejné financovanie nedokáže uspokojiť aj keby boli všetci politici poctiví. A o veľkom rozdiele medzi hodnotami nami deklarovanými a tými našimi skutočnými…

MANUÁL NA REALITU (Matej Melek) [PREDNÁŠKA]

Pri pohľade na existenciu ako jeden celok zdanlivo rozdelený na mnohé časti dostávame zaujímavé, paradoxné, jednoduché a pritom celkom zmysluplnné dôsledky. Keď im porozumieme funguje to ako návod na rozumné použitie reality.  Použiť realitu ako celistvá bytosť je jednoduchšie ako sa môže zdať. Pohľad z unikátneho bodu prítomného okamihu na jeden celok dáva logiku okolnostiam a udalostiam okolo nás. Toto uvedomenie nám dáva možnosť vybrať si čo preferujem a zadefinovať sa podľa toho.

CESTA K PRAMEŇU (Swami Dayananda) [PREDNÁŠKA]

Cesta k prameňu – interaktívne rozprávanie o ceste k prameňu poznania, prameňu životnej sily, ako aj prameňu posvätnej rieky Gangy. Predstavenie ochutnavkových technik podporujúcich proces prebúdzania životnej sily, ako prapodstatnej esencie zdravého, pokojného a láskyplného života.

 JÓGA A MEDITÁCIA (Nikola Laňková) [CVIČENIE]

Na Festivale poznania vás ranným rozhýbaním tela cez jógu a meditáciu prevedie Nikola Salíni Laňková (v sobotu od 7:00). Čaká vás harmonické prepojenie vedomej práce s dychom, jogových ásan, tanca, práce s panvovým dnom a meditácie pre radosť, zdravie a výživu tela a duše.

VEDOMÝ ŽIVOT (Jelka Miklášová) [PREDNÁŠKA]

Na Festival Poznania 2019 príďte s otvoreným srdcom a mysľou, presný smer prednášky určí až energia poslucháčov – teda vás. 🙂
 
“Sme multidimenzionálne bytosti s darom vedomia, ktorých životná forma nie je obmedzená len na fyzickú realitu, vnímanú našimi fyzickými zmyslami. Rodíme sa s otvoreným vedomím, ale postupnými výchovnými prostriedkami a snahou začleniť sa do okolia, sa nám prevažne vedomie zablokuje a žijeme vo vzorcoch. Je však v každom z nás vôľa a sila otvoriť vnímavosť vedomia a žiť rozvážny vedomý život s cieľom byť zdravý a šťastný tvor – ako súčasť Jednoty vesmíru.”

ČO HOVORÍ VAŠA AURA?  (Nikoleta Zsigóová, www.Aurafoto.sk) [PREDNÁŠKA]

„Sebapoznaním sa zušľachťujeme k lepšiemu. Úvod bude patriť energetike človeka, následne si vysvetlíme, ako auru a čakry využiť v praxi. Hravou formou precvičíme, ako pracovať s energiou, stručne predstavíme fotografovanie a analýzu aury prostredníctvom Aura Imaging Systems. A možno sa naučíme aj vidieť auru…”

 REGGETON (Nina Horváthová) [WORKSHOP]

Nina Horváthová- táto divoška nám vo svojej tanečnej tvorivej dielni predstaví Reggeaton- tanec, ktorý pochádza od latinskoamerickej mládeže. Spojenie štýlov dancehallu, hip- hopu a latino krokov na rytmyckú hudbu, Je to hlavne ženský tanec, kde sa očakáva nájdenie svojej divokosti, slobody ale aj sexepílu… Muži sú samozrejme viac než vítaní.

KALIMBOHRANIE (Milada Javorková) [WORKSHOP]

Zahráme sa rôzne pohybové, počúvacie, pozorovacie, kontaktné aktivity so sluchom, hmatom a v spoločnom harmonickom súznení si zahráme spolu na kalimbu. Všetky hry sa nesú v zmysle nehodnotenia, pozorovania a budovania vlastnej sebadôvery. Tento typ aktivít napomáha k zbavovaniu sa stresu, rozvíjaniu pocitu vnútornej spokojnosti, rozvoju sociálneho aspektu a nalaďovania sa na skupinu. Stretnutie je určené dospelákom, ale aj rodičom s deťmi.

POTENCIÁL PRACOVNÉHO VÝKONU, AKO HĽADAŤ SVOJ TALENT (Matej Hlohovský) [PREDNÁŠKA]

Prednáška bude zameraná na možnosti odkrytia talentu, potenciálu v sebe a v druhých. Nie je talent, ako talent – odhalíme aj “neviditeľnú” časť talentov a potenciálov, ktoré sa dajú využiť v živote aj v biznise. Prednáška bude pozostávať z troch častí, kde jedna časť bude venovaná zamestnancom, druhá zamestnávateľom a tretia ľuďom, ktorí buď sú, alebo chcú byť pracovne nezávislí, alebo ako sa hovorí “na vlastnej nohe”.

VČELÍ SVET (Jozef Gandžala) [PREDNÁŠKA]

Fascinácia životom včiel je stará tak, ako ľudstvo samotné. Všetci poprední architekti ľudstva si brali príklad práve od nich! O dôvodoch, prečo nám ich produkty nielen chutia, ale i vracajú zdravie, prečo sa máme viac učiť od nich, ako len o  nich sa dozviete z pútavej prednášky Jožka Gandžalu.

“Vždy sa máme učiť od skúsenejších a lepších. Včielky sú tu už 100 mil. rokov a pamätajú si, ako dnes známe kontinenty vznikali. Ich skúsenosti, techniky i taktiky prežitia sú í jedinečné, poučné a zároveň fascinujúce. Vydajme sa spolu na cestu v objavovaní toho, ako nás, ľudí,  ich život ovplyvnil a nakoľko sa im podobáme. Alebo je snáď náhoda, že ich produkty dokážu opravovať našu poškodenú DNA ? Že nám ich produkty chutia a sú pre nás nielen výživou, ale i liekom ? Skrátka, je lepšie raz počuť na vlastné “oči” :o), ako 100 x čítať!”

AKÁŠICKÝ ZDROJ A CHANNELING (Akuira) [PREDNÁŠKA + MEDITÁCIA]

Akášický zdroj, čo nám prináša, ako sa vieme k nemu pripojiť, prečo práve Akáša, čo ju tvorí. Nasledovať bude Meditácia na podporu vedomia a tvorenia cez svoje vyššie Ja. Meditácia bude priamo channelovaná, vytvárať sa bude v étery pre skupinu ľudí, ktorí prídu s aktuálnymi poslaniami a otázkami. Akuira bude pre vás počas festivalu poskytovať čítania a vhľady, prípadne aj ďalšie meditácie.