MENTÁLNE TELO (3. ročník – Zimný semester)

„Rozhodujem sa SEBA-vedome a s rozvahou v každej situácií. Posúvam osobné hranice do výšky vlastných síl.“

Zmysly nám na jednej strane pomáhajú spoznať svet okolo nás, na strane druhej nás držia v hraniciach, ktoré naše EGO považuje za bezpečné. A tak sa stáva, že  často pre stromy nevidíme les.  Plán života je nastavený tak, aby sme smerovali k šťastiu. MY sa však podriaďujeme hre/pravidlám nášho EGA.

III. semester ponúka príležitosť na uplatnenie teoretických vedomostí z doterajšieho štúdia Rozpoznania skutočnosti. Hlavnou myšlienkou je, pod dohľadom sprievodcov,  v čo možno najväčšej miere prekročiť hranice bezpečia vytýčené našim EGOm a nahliadnúť do možností, ktoré sú za jeho limitujúcou ochranou.

Ponúknutá forma na dosiahnutie uvedeného cieľa je vystúpenie z komfortnej zóny. Uvedené zároveň umožňuje, obrazne povedané, absolvovanie záverečnej skúšky žiakov UVŽ študujúcich Rozpoznanie skutočnosti.

AKÉ ZRUČNOSTI ZÍSKATE V TOMTO SEMESTRI ?

Mám svoje EGO pod kontrolou a viem si uvedomiť jeho zásah.

Mám strach pod kontrolou a rozhodujem sa plne vedome.

Učím sa bezpečne posúvať svoje  hranice (fyzické, emočné i zmyslové).

Odlíšujem pseudorealitu od prítomnej reality.

Naplno si uvedomím, že:

• mám hodnotu a som vzácny,
  • okolo mňa sú len priatelia a učitelia,
  • všetko čo sa deje, sa deje pre môj osoh.

Témy, ktorým sa budeme venovať :

• Kam siaha hranica mojej  Hľadanie jej nateraz skutočných, nie domnelých,  hraníc.
  • Kedy je strach strachom, kedy je len manipuláciou nášho EGA.
  • Koľko síl mi ešte zostalo, keď už si myslím, že žiadne nemám a ako ich v sebe prebudiť.
  • Ako pri blúdení lesom nájsť cestu k sebe.
  • Zdroje energie a ich nachádzanie.
  • Čo potrebujem pre prežitie a čo pre žitie, prebudenie prirodzenosti v sebe.
  • Stretnutie sa s „inými“ svetmi v obradoch očistenia, zasvätenia a znovuzrodenia.
  • Alternatívne stravovanie, cvičenia a efekt biofílie a jej využitie.
  • Prebudenie a povzbudenie zdravého sebavedomia.
  • Spolupráca a zdieľanie ako zdroje sily.
  • Prítomná realita a pseudorealita.
  • Čo mi berie energiu a ako ju načerpať.
  • Ako vyzerá svet, ktorý je ZaZrakom.

„Škola mi dala možnosť iného pohľadu na vec, skutočnosť, zážitok, lepšie poznanie seba samého, svoje limity a spoznanie životných osudov spolužiakov, príbehov…atď… Spoznal som, že hnevať sa znamená škodiť sám sebe….“ Anton