Nahrávam Udalosti

TRI KATEDRÁLY TELA

Somaticko-pohybovo-vzdelávacia dielňa s témou

Cranium-hlava

Na tento seminár je potrebné sa zaregistrovať cez formulár na konci tohto textu. Ďalšie informácie dostanete cez email.

Vedeli ste, že naše telo obsahuje tri komnaty? Ja ich rada nazývam katedrály, lebo každá z nich má vznešené klenby, ktoré sú rozoznievané našim hlasom, dychom, pulzujúcim srdcom či tekutinami prúdiacimi cez ne.

Pozývam vás spoznať a ponoriť sa do týchto katedrál cez odovzdanie sa somatickému-vedomému dotyku, ktorý podporuje udržať vašu prítomnosť vo vašom tele a postupne vás podporí k zdravému rozpohybovaniu celého tela. Náš výskum jednotlivých komnát oprieme o nenáročnú anatomickú teóriu, kde sa oboznámime so skladbou jednotlivých dutín. Dielňu zakončíme disciplínou Autentického Pohybu (Authentic Movement), ktorým je rituálna technika vedúca nás do bunečnej mysle tela, kde nie moja hlava určuje ako a kedy sa hýbať, ale vedomie mojich buniek vedie môj pohyb a ja nasledujem a tým sa dostávam do silne meditatívneho stavu, ktorý ma spätne vyživuje a posilňuje.

Októbrová dielňa tejto série nás zavedie do koruny nášho tela, nazývanej Cranium (hlava) – je to najvyššie umiestnená komnata nášho tela, ktorá je často plná myšlienok a hlasov, prikázaní a zákazov. Príďte sa s ňou stretnúť a zažiť ju inak ako doposiaľ, príďte si dovoliť ju úplne vyprázdniť a odovzdať do pečujúcich dlaní, nechať ju viesť vás priestorom a chvíľu pobudnúť vo vyživujúcom tichu tejto majestátnej katedrály. Zoznámime sa s ňou anatomicky, prežitkovo cez somatický dotyk a cez autentický pohyb.

Táto dielňa je zo súboru na seba nezávisle nadväzujúcich dielní jesenného trimestra 2023, ktorú môžete absolvovať samostatne, alebo si môžete zakúpiť celý trimester ako zvýhodnený balíček. Ďalšími témami trimestra sú:

Tri Katedrály Tela – Thorax (hrudník) – nedeľa 5.11.2023 – od 14:00 do 18:00

Tri Katedrály Tela – Pelvic (panva) – nedeľa 3.12.2023 – od 14:00 do 18:00

Viac o tom, čo kurz SOMaticky v TELE prináša, si môžete prečítať   TU.

Pre účasť na tejto dielni nie je potrebné mať predchádzajúce pohybové skúsenosti z tanečných či iných pohybových inštitúcií. Pohyb budeme v tele objavovať, hľadať, skúmať a tvoriť. Čaká nás cesta do hlbín múdrosti nášho tela…

Dôležité organizačné informácie:

* Pohybová dielňa sa uskutoční v nedeľu 8.10.2023 v čase od 14:00 do 18:00 v štúdiu ZenFlow na Račianskom mýte v Bratislave.

* Cena dielne je 44 Eur, pri zakúpení si celo-trimestrového balíčka troch dielní je cena jednej dielne 40 Eur.

* Na túto udalosť je potrebné sa zaregistrovať cez prihlášku na konci tejto stránky.

* Ak máte záujem zakúpiť si celý semester, zaškrtnite v prihlasovacom formulári nižšie možnosť  „Hlásim sa na celý trimester (3 stretnutia)“.

* Priestory budú otvorené už od 13:45, aby sme mali všetci dosť času na prezlečenie sa a zídenie sa v kruhu a aby sme začali načas a dovolili si venovať čo najviac času (s krátkou prestávkami medzi blokmi) svojmu telu a cez telo aj iným úrovniam nášho vnímania

* Na dielňu si vezmite mäkké oblečenie, vhodné aj na pohyb po zemi, ak chcete – vlastnú karimatku/deku (ináč sú k dispozícií v štúdiu), vodu, a ak potrebujete olovrant/zápisník.

* Dielňa je vhodná pre všetkých nezáleží na predošlej skúsenosti so somatickým pohybom.

* Štúdio má obmedzenú kapacitu, odporúčame dielňu si rezervovať čo najskôr.

* Storno podmienky:
Ak potrebujete vašu účasť zrušiť, v termíne 14-7dní pred dielňou je storno poplatok 30%,
v termíne 6-3 dni pred dielňou je storno poplatok 50%,
v piatok 12:00 pred nedeľnou dielňou je storno poplatok 100%.
Vašu účasť je možné previesť na vami nájdeného náhradného účastníka (o tejto zmene prosím informujte mailom).

  • Ak máte záujem zakúpiť si celý semester, použite prihlasovací formulár pre prvú dielňu – Koruna tela – Cranium (hlava). Zaškrtnite možnosť  „

Ak máte otázky k charakteru pohybovej dielne, alebo k vhodnosti pre vás (napr. zdravotné obmedzenia, benefity a pod.), kontaktujte prosím priamo lektora:  Žubra – zubra@vedomaskola.sk

Žubra – je lektorkou dielní somatického pohybu, kontaktnej improvizácie a autentického pohybu. Svoje poznatky a skúsenosti pravidelne nadobúda u zahraničných lektorov rôznorodých tanečno-pohybových somatických disciplín a programov. Je autorkou prebehnutého kurzu ŽivéTelo (SK), spolulektoruje v programe Vědomé Tělo (ČR) a pôsobí ako učiteľka na Univerzite Vedomého Života, kde cez princípy kontaktnej improvizácie učí náuku Rozvážnych vzťahov či Rozpoznania skutočnosti. Viac o Žubre nájdete TU.

Recenzie

Natália:
“Živé Telo si dodnes živo pamätám. Keď sa obzriem späť, aby sa mi vynorili spomienky. Aj keď si precítim svoje telo. Hlavne ono si to pamätá. Každá bunka už v sebe nesie jedinečný zápis. Totiž i o tom je pohybová dielňa. O tom, že môžeš na vlastnom tele zažiť to, čo je veľakrát len v teoretickej rovine. Zvlášť pod vedením Žubri. Vnímam ju ako majsterku v somaticko – pohybovej praxi.  V jej vedení sa spájajú dlhoročné skúsenosti, dar preto, čo robí a skutočná radosť a záľuba v tom, čo robí. Cítiť to z nej a vďaka tomu vie vytvoriť bezpečný priestor, ktorý ponúka pravdivý zážitok. Pre mňa ich bolo viac, o ktorých by sa dalo napísať. No prv sa mi vynorí ten z dielne s témou Moje kosti.  Už počas dielne som cítila, ako vedome nasmerovaná pozornosť do určitej časti tela lieči, hojí, vyživuje. Na telesnej úrovni, no i ďalších úrovniach môjho bytia. Moje kosti doslova ožili, vnímala som ich neuroplasticitu a tekutosť. Domov som kráčala v ľahkosti. Mala som pocit, že áno! Toto je ono! Takýto dar sme dostali do vienka. Takto sa dá cítiť, aj toto je naša pravá podstata. Ako tak píšem tieto slová začínajú sa mi postupne vynárať ďalšie úžasné zážitky z dielní. Sú stále tu a ja som vďačná, že moje telo i ja sme mohli tieto vzácne okamžiky vpísať do spoločnej histórie. Pretože je za tým viac, ako sa môže zdať. Chvála Žubre a jej láskavému, súcitnému a priateľskému sprevádzaniu.”
Maya:
“Pohybových dielní, ktorých som sa zúčastnila u Žubry bolo viacero. Vždy boli síce zamerané na niečo iné, ale jedna vec ich spájala. Lektorka mala veľmi dobre naštudovanú problematiku, ktorú chcela ľuďom priblížiť a vedela si vždy úžasne navnímať atmosféru v skupine. Rovnako jemnohmotne ale mocne zároveň, pristupovala ku konkrétnemu človeku. Veľmi sa mi páčila atmosféra v skupine. Taktiež cvičenia, ktoré som spoznala pri Žubriných dielňach, sama používam vo svojej pohybovej praxi. Po dielni som odchádzala domov akási ľahká v tele, ale aj v mysli.”Go to Top