Braňo Rybička

Moja púť začala už dávno pred tým ako som sa narodil. Tento život je len pokračovaním v tom čo som sa naučil, rozpoznal, spoznal a poznal. Kráčam prítomne, pokojne a rozvážne. Nachádzam vo veciach súvislosti a spojitosti. Cítim, že každý má v sebe niečo výnimočné a krásne.  To hľadám, alebo len nachádzam pri pohľade do očí, do duše. Pri spoločnom zdieľaní v slove, či tichosti. V sebe vnímam svetlo, ktoré je podstatou nás všetkých. Sme v tom my ako ľudia, zvieratá, hviezdy, planéty a celé galaktické systémy. Pomáhame si navzájom a rozširujeme svoje vedomosti a poznanie. Sme v tom všetkom jedným večnosťou spojený.

Univerzita mi dáva celú škálu prejavenia sa v to čo viem.  Čo viem posúvať a učiť ďalej. Učím ako pracovať s mentálnou, emočnou a duchovnou časťou človeka. Pomáham meniť staré vzorce správania, ktoré ľudí  oberajú o ich prirodzenosti a silu. Zmenou postoja k strachom, fóbiám, obavám, až po deštrukčné stavy osobnosti.

Tvorenie a plynutie v jednoduchosti učím v prvom stupni „Rozpoznania skutočnosti“
Veľa vecí prejavujem cez slová, či už hovorené, alebo písané. Pocity a myšlienky, ktoré mnou prúdia mi ukazujú ako veci fungujú a kde sa môžeme posunúť ako civilizácia. Napísal som zopár kníh a budem v tom aj naďalej pokračovať. Baví ma to, teší ma to, dáva mi to energiu, ktorá naplňuje prítomnosť.

Teším sa na každé stretnutie, ktoré nás vzájomne obohatí.

Cesta vedomého muža

Stretnutia z Cesty vedomého muža

Braňo o sebe

Stať sa spolutvorcom UVŽ bolo a stále je pre mňa po všetkých stránkach života obohacujúca životná skúsenosť. Vytvárať a meniť seba aj spoločnosť k pravej podstate a hodnote, ktorá je v tejto dobe potrebná ako soľ.

Cesta k univerzite začala u mňa už dávnejšie kde som stretol tvorcov v rôznych dejových líniách. Spolupráca s Beatkou v minulosti ma posunula do kolektívu UVŽ, ktorý sa stále rozrastá.

Univerzita obohatila  moju hodnotu a zvýšila počet priateľov. Pomáha mi  viac si všímať vlastné časti a postupnou zmenou postoja ich zmeniť na správne. Je  to prínos, ktorý mi ukazuje, že život v ktorom žijem ma vyšší zmysel a mojou zodpovednosťou je priniesť do nej čo najviac svoju podstatu, aby sme sa jednoducho všetci stali sami sebou.