Pasca sociálnych sietí

Od koľkých rokov by sme mali dieťaťu dovoliť mobil alebo PC? Koľko času môže človek tráviť vo virtuálnej realite? Čo tam vlastne tie deti toľko s tým telefónom vystrájajú? Ako mám to decko dostať od PC? Ako virtuálna realita ohrozuje moje dieťa a ako ho mám vlastne v nej, či pred ňou chrániť?

Zdá sa vám, že tieto problémy sa týkajú len dnešnej doby? My vám pripomenieme, že ani zďaleka nie. Virtuálna realita, mobil, či PC, je len prostriedkom k sebavyjadreniu. Od kedy človek chodí po zemi, cíti potrebu prezentovať: „Kto som“ a hľadá na to akékoľvek dostupné prostriedky. Rovnako ako kedysi aj dnes tie prostriedky, ktoré vynaliezavosť človeka nájde alebo dokonca vytvorí, stačí iba pochopiť. Porozumením tohto vyjadrovacieho prostriedku začnete rozumieť aj tým, ktorí ich užívajú. Skúste s našou pomocou porozumieť vašim deťom alebo možno sebe a uvidíte, že sa snáď aj prestanete báť. To, čo pochopíme, môžeme aj ovládať.

Sprevádzať vás bude lektor, ktorý je autorom ucelenej psychologickej metodiky v oblasti spravovanie vlastnej osobnosti a vzťahov medzi účastníkmi budovania spoločenských celkov s názvom „Rozpoznanie skutočnosti“. Jeho poznanie vychádza z terapeutickej praxe pri riešení krízových situácií. Práve pri ich náprave sa skladala koncepcia návodov, ako krízam predchádzať.

Viac informácií o lektorovi „Leri“ Veleslav Švec https://vedomaskola.sk/leri-svec/

Termín: 09. 11. 2024
Miesto: Klub Fešanda, LUHY Nádražná 26, Partizánske
Čas: 14:00 – 17:00
Cena: 30€

Jestvuje spravodlivý hnev? Ako to, že v zlosti urobím niečo, čo neskôr ľutujem? Prečo ma človek, ktorého milujem dokáže na druhej strane tak strašne „vytočiť“? Sú dobré a zlé emócie? Prečo tie dobré emócie neviem udržať a tie zlé sa ma tak ľahko zmocňujú?

Emócie sa po slovensky správne nazývajú pohnútky. Je to hybná sila, ktorá nás dokáže pomknúť k výkonu. V podstate nejestvuje niečo ako dobrá, či zlá emócia rovnako, ako nejestvuje dobrý alebo zlý prírodný živel. Rovnako tak ako prírodný živel, aj emóciu môžeme využiť alebo sa na ňu aspoň zmysluplne pripraviť. Iba „zelenáč“ sa rozhoduje o tom, čo robiť až vtedy, keď začne búrka.

Zrelá osobnosť sa v emóciách nikdy nerozhoduje, ale vie ich správne nasmerovať, aby už vopred pripravené rozhodnutie podporili.

Strach je jasným ukazovateľom toho, že v našom okolí nás niečo ohrozuje. Necítime sa v bezpečí alebo v súlade s tým, čo sa deje. Pokiaľ si ho nevšímame, strach sa stupňuje do hnevu a vybuchuje v zúrivosti. Proti komu, už nie je dôležité. Zasahuje toho, kto je práve na rane. Preto dokážeme trýzniť nielen tých „zlých“, ale aj našich blízkych, či dokonca aj sami seba.

Na našom stretnutí si objasníme, odkiaľ sa to v nás vlastne berie a nielen ovládnuť temnotu, ale naučiť sa jej aj predchádzať.

Termín: 12. 10. 2024
Miesto: Klub Fešanda, LUHY Nádražná 26, Partizánske
Čas: 14:00 – 17:00
Cena: 30€

Na podujatie sa registrujte u organizátorky kurzu Martiny Menšíkovej na mensikova@mensik.sk, alebo na 0911-568-377.

Ďalšie stretnutia kurzu nájdete na stránke kurzu Rodinné desatoro.