Nika Laňková

„Vyštudovala som manažment a podnikové finančníctvo na Vysokej škole finanční a správní v Prahe a manažment na City University of Seattle. Jedna stránka mojej “kariéry“ sa prirodzene uberala týmto smerom a venujem sa aj zahraničnému obchodu. Zároveň som od malička mala v sebe silnú túžbu po poznaní, ťahalo ma to k duchovnu. Chcela som rozumieť, prečo sa deje, čo sa deje. Prečo je niekto bohatý a niekto chudobný, prečo je niekto zdravý a niekto chorý…náhoda? Mala som 10 rokov a čítala som Louise Hay, fascinovali ma duchovné príčiny chorôb. Suseda, mamina môjho kamaráta zomierala vtedy na rakovinu. Potom prišli do života ďalšie knihy – Anastasia, Sinelnikov. Veľký prelom nastal v mojom živote keď som mala asi 15-16 rokov, dostala som sa do nemocnice a bola som vystrašená, že zomieram. Tak som si povedala, vedomosti máš, už ich iba aplikovať, dostaneš sa z toho. A tak som si nastavila liečebný plán, ktorý zahŕňal detoxikáciu tela aj mysle. Nový postoj k životu, k sebe mi okrem iného priniesol zbavenie sa nadváhy z mojich 94kg.

Ďalší veľký prelom v živote bolo pre mňa stretnutie s Lerim a UVZ. Niekedy sa až smejem, keď sa pozriem na svoj život spätne, ako pred a po. Chvála za tieto védy, ktoré nám pomáhajú žiť v rozvahe. Leriho som prijala za svojho učiteľa a stále sa od neho učím a zdokonaľujem sa vo védach aj v meditačných zručnostiach. Popri tom absolvujem semináre a tréningy, ktoré ma pritiahnu. Ako veľmi osožné vnímam napríklad semináre KVET1 a KVET2 u Evky Ďurišovej, ktoré mi pomohli lepšie uchopiť aj náuky rozpoznania skutočnosti a technika otvoreného srdca prehĺbili moje meditačné zručnosti, schopnosť samoliečby a transformácie negatívnych vzorcov a zranení duše.

A potom mi prišla do života prišla Zola Dubnikova. Nádherná žena. Bola som na jej seminári na Lovinke a bola som očarená. Takúto energiu chcem žiariť aj ja. Vnímala som, že techniky (tanec, dychové cvičenia, spev, joga), ktoré učí z každej ženy vyťahujú na povrch to krásne, tú bohyňu. A tak som sa prihlásila na jej 2-mesačný Sacred Dance Training v Indii. Fascinuje ma hĺbka týchto techník, ako hlboko pôsobia nielen na fyzickej ale aj emočnej, mentálne a spirituálnej úrovni a ďalej sa chcem v tejto oblasti rozvíjať. Taktiež ma oslovila práca tantrickej mystičky Sofie Sundari a duchovnej učiteľky Zulmy Reyo, na ktorých semináre sa teraz najbližšie teším. Na Slovensku je pre mňa veľkou inšpiráciou, hlavne čo sa ženských seminárov týka, práca Beatky Hlohovskej a Kristínky Dubajovej. Sú to pre mňa ženy s veľkým otvoreným srdcom.

A tak sa učím pracovať s jednotlivými úrovňami – fyzickou, emočnou, mentálnou a duchovnou a podporovať celistvosť svojej bytosti. Kráčam si na mojej ceste k JA.  A popri tom ako sa vzdelávam, čistím a rozvíjam svoj tvorivý potenciál, či už na univerzite, seminároch, tréningoch, skrze meditáciu, prípadne vo forme životných lekcií 😀 som začala aj vyučovať. Najprv som po absolvovaní inštruktorského výcviku u Fredyho Ayisiho, začala predcvičovať jogu. Skrze štúdium na UVZ mi prišla ponuka vyučovať rozpoznanie skutočnosti a tak som sa začala od Leriho aj učiť učiť J A postupne sa mi otvorila aj možnosť vyučovania meditačných techník, za čo som tiež veľmi vďačná. Chvála životu a chvála našim priateľom a  učiteľom.“