Umenie sedu

“Aj vy pracujete z NEpohodlia domova?”

Ľudia sa nehýbu. Sme zatvorení doma  a donútení pracovať v domácich podmienkach. Často sú horšie, ako tie v kancelárií (niekedy ani tie v kancelárií dobré nie sú :))

Zamerajme sa na to, ako si v takýchto podmienkach zachovať ZDRAVÝ CHRBÁT a ako ZDRAVO SEDIEŤ s minimálnymi investíciami a v domácnosti dostupnými pomôckami.

Naučíme sa, ako SEDIEŤ vďaka základom chrbtice a práce kĺbov, aby sa nám ZDRAVÝ SED stal prirodzenou súčasťou života a nie len nejakou mystickou zručnosťou.

Prvým krokom bude porozumenie vlastnému telu a vedomé vnímanie všetkých jeho súčastí.

Druhým krokom bude upraviť pracovné prostredie tak, aby nám nenarúšalo prirodzené držanie tela. A tým nás aj podporí v dlhodobom udržaní zdravého sedu.

Umenie sedu je kľúčom k dlhodobému udržiavaniu si zdravých kĺbov, chrbtice. K udržaniu si PRACOVNÉHO VÝKONU a SÚSTREDENIU sa na prácu.

Po absolvovaní odbornej dielne UMENIE SEDU znovuobjavím schopnosť:

* správne dýchať

* koncentrovať sa počas sedu pri práci

* nastaviť si pracovný priestor kdekoľvek

* správne držanie tela

* ako využiť to, čo mám k dispozícii

* využitie jednoduchých pomôcok

*zistiť, či je pre mňa sedenie na fitlopte vhodné

* ako využiť vankúš či overball a iné zdravotné pomôcky

Ak zamestnávate ľudí, mohlo by vás zaujímať

– Ako s minimálnymi investíciami vylepšiť pracovné prostredie zamestnanca a zvýšiť jeho pracovný komfort.

– Ako pracovať efektívne vďaka vnímaniu času na sedenie a na oddych.

Čo dala odborná dielňa iným:

Nedávno som absolvoval Matúšovu dielňu Umenie sedu. Vedel som, do čoho idem, lebo som u neho v minulosti absolvoval už dve odborné dielne – Umenie chodidla a prirodzenej chôdze a vždy ma prekvapilo, koľko toho dokáže Matúš za dve až tri hodiny odovzdať. A to, že nie je iba výborný teoretik, som pochopil hneď na prvom stretnutí. Jeho schopnosť vidieť u ľudí pohybové návyky a výchylky od rovnováhy si nepotrebujem overovať na Youtube. Blahodarné účinky som pocítil hneď, ešte počas dielní. Nikdy by som pred tým neveril, čo urobí zmena polohy kĺbu alebo stola čo i len o 1 centimeter. U Matúša to všetko začne zapadať do seba vlastne od prvého momentu. Tým, že všetko som dokázal za dve hodiny aj pochopiť, oprava mojich pohybových návykov je trvácna a spôsobuje mi radosť. Som vďačný a odporúčam všetkým, doslova všetkým.

Termíny odborných dielní (aj minulé):

Umenie sedu doma či v kancelárii – na Zemčeku

13. augusta 2021 ❊ 17:0019:30