peter@vedomaskola.sk

Ing. Peter Štrelinger

Peter si prešiel svojou vlastnou cestou pochopenia, že existujú aj iné veci „medzi nebom a zemou“ a od roku 2007 sa profesionálne venuje terapeutickej práci, energetickému liečiteľstvu a chiropraktike, a vedie semináre v oblasti liečenia energiou a samoliečenia. Peter pracuje hlavne ako Etikoterapeut, Chiropraktik a Učiteľ vo svojom Centre Zdravého Života v Bratislave, ktoré vedie od roku 2010 so svojou manželkou.

Peter o sebe

Pomáham ľuďom znovu sa postaviť na vlastné nohy a kráčať vpred.

Moja profesionálna kariéra začala v úplne inej sfére a pracoval som viac ako 20 rokov v oblasti komunikačných systémov a IT. Je to paradoxné, ale v tých časoch som dával prednosť racionálnemu uvažovaniu a oblasť alternatívnej medicíny a duchovného sveta mi bola dosť vzdialená, aj keď som možno tušil, že existuje ešte niečo “za tým” …

Môj duchovný rozvoj a záujem o oblasť prírodného liečiteľstva nakoplo až vážne ochorenie môjho syna, kde som sa prvýkrát dostal “ako náhradník” za moju manželku na kurz REIKI. Môžem povedať, že toto mi obrátilo moje dovtedajšie myslenie úplne naruby a predsavzal som si hľadať spôsob, ako synovi pomôcť. Odvtedy som na tejto úžasnej ceste svojho duchovného rozvoja, za čo veľmi ďakujem Bohu, vesmíru, mojej manželke a môjmu okoliu, že sa veci takto nastavili. Som vďačný za všetko, čo som sa za posledné roky naučil a čo mi život každý deň prináša.

Najviac ma uchvátila oblasť energetického liečenia – liečiteľské systémy ako REIKI, AROLO©®, techniky Essénskych majstrov, ADT©® a energetické operácie (tzv.PSÍ chirurgia), ktoré mnohé dnes aj na svojich seminároch vyučujem. V roku 2016 som spustil vlastný projekt „Škola Energetického Liečiteľstva“, kde mnohé poznatky prepájam práve aj s náukou a technikami Univerzity Vedomého Života. Keďže som pôvodným vzdelaním elektrotechnik, veľmi rýchlo som pochopil úžasnú spojitosť fungovania týchto systémov liečenia s klasickými fyzikálnymi javmi – elektrina, elektromagnetické vlnenie, zákon zachovania energie a pod.

Paralelne s oblasťou energetického liečenia som pred mnohými rokmi začal aj svoje vzdelávanie a prax v oblasti korekcií pohybového aparátu a chiropraxie.

Spolu s manželkou poskytujeme naši klientom aj partnerské poradenstvo a partnerské, resp. individuálne vzťahové terapie, kde najčastejšie používame techniky zvládnuté štúdiom Etikoterapie a Rozpoznania skutočnosti z UVŽ.

Sám som si v živote prešiel rôznymi skúškami a zložitými obdobiami, ale práve vďaka tomu som dnes viac schopný vidieť a pochopiť ako sa cítia moji klienti a som za tieto cenné skúsenosti nesmierne vďačný a rád ich odovzdávam ďalej.

Vo svojom živote aj pri svojej práci sa riadim vierou v Boha a svojím vlastným krédom:

Ak sa ocitneš na rozhraní dvoch ciest, nepremýšľaj o tom, ktorá je tá správna, pretože obe Ťa dovedú do cieľa.