Naše relácie

Tu nájdete naše relácie, rozhovory so zaujímavými osobnosťami, našimi študentami a učiteľmi. Všetky videá nájdete na našom YouTube.

Na slovíčko

Na slovíčko s UVŽ – hosť BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ – speváčka, herečka, mama

Barbora u nás študuje druhý ročník Rozpoznania skutočnosti. Spevu, tancu a hudbe sa venuje už od útleho malička a umenie je jej profesiou. Pôsobila vo viacerých slovenských divadlách a momentálne je stálou členkou žilinského Mestského divadla. Účinkovala aj v rôznych televíznych seriáloch, reláciách a show. Osobnostnému rozvoju sa venuje už veľmi dlho a tieto skúsenosti sa snaží zúročovať aj vo svojom podcaste BUBUBU. Je zakladateľkou sound-healing štúdia CIPRADELLA v Žiline a speváčkou kapely BASIE FRANK BAND. Popritom všetkom je mama 5 ročného syna.

Na slovíčko s UVŽ – hosť Lenka Rábarová – žena na materskej službe

Lenka je študentka 1. ročníka Rozpoznania Skutočnosti a mama 5 mesačnej Ľudmilky. Na Univerzitu sa prihlásila, pretože ju zaujíma celoživotné vzdelávanie a sebarozvoj a záleží jej na pravdivých a rozvážnych vzťahoch. Popri materskej sa venuje permakultúre, prírodnej medicíne, montessori vzdelávaniu a turistike. Je milovníčkou cestovania, umenia a kvalitnej kávy.

Na slovíčko s UVŽ – hosť LUKÁŠ ONDREJ – zakladateľ značky Workout Academy

Lukáš je športový tréner a zakladateľ značky Workout Academy, kde sa so svojimi kolegami venuje skupinovým a individuálnym tréningom, tiež organizuje športové campy pre deti a dospelých po Slovensku. Rád cestuje s priateľkou po svete a vyvára chutné pokrmy 🙂

Na slovíčko s UVŽ – hosť ANNA SLOVIAKOVÁ – prezidentka ADHS

Anna Sloviaková je prezidentkou Asociácie dentálnych hygieničiek na Slovensku. Je autorkou projektu Generácia bez kazu, ktorý sa na medzinárodnej súťaži preventívnych programov umiestnil na bezkonkurečne prvom mieste SVETA. Vo svojom odbore pôsobí viac ako 18 rokov, je konateľkou spoločnosti DENTHYA spol.s.r.o. a pravidelne organizuje a zároveň aj prednáša na kongresoch pre dentálne tímy na Slovensku.

Na slovíčko s UVŽ – hosť DAVID CHYTKA (CZ)

David je človek, ktorý o tretej ráno naskočí na autobus v Prahe, aby bol o 9:00 v Bratislave. A večer zas naspäť. Prečo? No predsa aby stihol vyučovanie v Univerzite vedomého života! Prvý ročník štúdia Rozpoznania skutočnosti má už za sebou a teraz je zahĺbený do tém druhého. David pracuje na Ministerstve financií v Českej republike a predtým sa staral o tímy profesionálnych hokejistov. O tom, aká je jeho práca a čo ho priviedlo do Univerzity vedomého života nám príde porozprávať vo štvrtok 16.3. o 19:00 h. V úlohe moderátorky sa nám predstaví naša učiteľka – Žubra.

Pýtali ste sa

Na našich hodinách žiaci častokrát vznesú zaujímavé otázky a my si hovoríme, že by ste možno tiež mali záujem počuť naše odpovede a pritom tak trochu aj nahliadnuť za dvere vyučovania v jednotlivých triedach UVŽ. Ak tomu tak je, tak neváhajte a nakuknite.

Pýtali ste sa Braňa

Braňo bude odpovedať na otázky našich žiakov:

Aká je moja hodnota?
Prečo mi vedomý spor pomáha zmieriť veci v živote?

Pýtali ste sa Joliho

Joli bude odpovedať na otázky našich žiakov:

Ako zistiť zámer svojho života?
Ako pracovať so svojimi tienistými stránkami?

Pýtali ste sa Žubri

Žubra bude odpovedať na otázky našich žiakov:

Necítim sa v práci šťastný/á.
Ako zistím, kedy a či vôbec odísť?
Ako žiť slobodne v oddanom vzťahu?
Bezpodmienečná láska či biznis vo vzťahu?

Relácie, do ktorých si nás pozvali

Spotify podcast BUBUBU s Barborou Švidraňovou a Ivetou Pagáčovou – DRŽ SA! (epi067)

Vyrovnané telo, vyrovnaný človek. Okolie ťa formuje, Telo nie je uspôsobené na statickosť. Pohyb, túžba, uvoľnenie. Čo je vlastne správne držanie tela? Udrž sa! Drž sám seba! Univerzita vedomého života. Jak sedíš na barovej stoličke? No sexy. Hosť: Matúš Svinčák, lektor Univerzity vedomého života, mentor správneho pohybu a vedomého umenia tela.

Spotify podcast Sáry Holosovej nádejnej mladej podcasterky – E12 Zdravý sedavý spôsob života | Matúš Svinčák

Dnes som si do podcastu pozvala Matúša Svinčáka. Stretli sme sa na diskusii o bosej chôdzi, ktorú veľmi podporuje a praktizuje. Práve toto ma zaujalo, a tak je na svete táto epizóda. Matúš má veľmi príjemnú schopnosť rozprávať zaujímavo a rozcítene. A takto vedie aj náš rozhovor. V tejto epizóde sa môžte dozvedieť o jeho ceste, o tom ako sa jeho túžba byť výnimočný pretavila do jeho bežného života a hlavne o tom, ako by sme mali správne sedieť. Pretože to teraz robíme často. Napríklad aj ja práve sedím. A predpokladám, že aj vy.
Enjoy:)