Kontakt

tomasliptaklipi@gmail.com

0902 461 772

Tomáš Lipták

Keď som, ako dospievjúci chalan študoval na Matfyze, raz mi jeden profesor povedal: ,,Tomáš, ty si taký experimentátor. ” V tom čase som dosť experimentoval so všetkým, čo ku mne prichádzalo, a život, ako taký ma bavil viac ako samotné štúdium. Vyústilo to k opusteniu školy a hľadaného ďalšieho smerovania v živote. Vtedy som si to ešte neuvedomoval, no, ako čas plynie vnímam, ako veľa som sa naučil, keď som si niečo vyskúšal na sebe.

A tak som si počas života vyskúšal závislosť ako aj jej liečbu. Tak ma to nadchlo, že som vyštudoval sociálnu prácu a niekoľko rokov pracoval so závislými v resocializačnom stredisku. Práca s ľuďmi ma napĺňala a tešil som sa z každého pokroku, či už svojho alebo samotných klientov.
Životné udalosti však zamiešali kartami a cítil som, že potrebujem zmenu. Pri budovaní zázemia pre rodinu som skúsil klasický korporátny život, kde sa mi relatívne darilo, no vo vnútri som cítil, že to nie je moja cesta. Vyústilo to k vytvoreniu, k úzkostiam a panickým atakom. Znovu som si chcel vyskúšať všetko na svojom tele :). Veru a bola to silná životná skúsenosť, ktorá ma raketovo dostala úplne na nové miesta. Zrazu som šiel robiť to, čo ma baví, a to, čo som roky odkladal.

S manželkou máme Čajovňu v Galante, cez ktorú som spoznal najprv Leriho a jeho náuku. Postupne, ako sa vytváralo rozpoznanie skutočnosti mi čoraz viac dávali jeho rozpravy zmysel, a tak som sa prihlásil na štúdium. Zázemie, ktoré som si počas štúdia vybudoval mi bolo neraz oporou v ťažších chvíľach. Možnosť zdieľať náuku ďalej, ako učiteľ, sa mi zapáčila a tak som sa postupne pripravoval na témy obsiahnuté v druhom ročníku v rozvážnych vzťahoch.

Spolu s manželkou Luciou vytvárame tiež priateľský priestor Čajovne Surya v Galante.
www.cajovnasurya.sk