Prirodzenou vlastnosťou nášho tela je prežiť čo najjednoduchšie.

Vnútorné nastavenie každej bunky je načasované na optimálne fungovanie. Od trávenia, cez dýchanie až k pohybu – vonkajšiemu prejavu tela. V odborných dielňach Vrodené umenie tela sa budeme venovať tomu, čo naše fyzické telo vie skutočne samé a niekedy aj bez vedomého pričinenia. Ak je teda vedomé pričinenie ovládané našou vôľou. Pozrieme sa na to, ako funguje dizajn ľudského tela cez rôzne štruktúry, vlákna, tkanivá a aj to, ako pracuje s abstrakciou, akou je napríklad gravitácia, alebo predstava pohybu.

Neoddeliteľnou súčasťou života je aj narodenie do fyzického tela. Porozumenie vlastného pôrodu a toho, čo mu predchádza je kľúčom k budovaniu spoločnosti takej, akú si ju predstavujeme. Len zdravé deti môžu formovať priestor zdravý a na zdravých základoch. Imunita citová aj fyzická začína už počatím. Ďalším míľnikom je aj príchod na tento svet.

Prípravou na všetky súčasti života ich môžeme prežiť prirodzene bez strachov a plynulo. Pozrieme sa preto na telo a jeho prejavy z pohľadu pohybového aparátu – Chôdza, beh, dokonca aj sed sú telu prirodzené, keď má možnosť vnímať a reagovať na podmienky, ktoré mu dáme. Pôrod nielen ako fyzický výkon, ale aj ako skúška všetkého, čo človek v živte zažíva. Na všetko sa pozrieme v odborných dielňach a besedách venovaných témam tela.

Odborná dielňa Umenie sedu je zameraná na držanie tela a chrbtice pri sedavom zamestnaní či spôsobe života. Prináša informácie ako sedieť a ako nastaviť priestor okolo seba, aby sme sedeli s ľahkosťou, prirodzene a bez bolesti.

https://vedomaskola.sk/odborne-skoly/odborne-dielne-fyzicka-oblast/vrodene-umenie-tela/umenie-sedu/

Odborná dielňa sa venuje ľahkosti vďaka bežeckej technike, kde netrpia kolená ani chrbát. Bežíme tak plynulo bez zranení či bolesti s úsmevom na perách.

https://vedomaskola.sk/odborne-skoly/odborne-dielne-fyzicka-oblast/vrodene-umenie-tela/umenie-behu/

Chôdzou sa najčastejšie prejavuje ľudský pohyb. Ako používať topánky, či je dôležitý barefoot prístup, alebo je to chodidlu jednu sa dozviete na tejto odbornej dielni.

https://vedomaskola.sk/odborne-skoly/odborne-dielne-fyzicka-oblast/vrodene-umenie-tela/umenie-chodidla-a-prirodzenej-chodze/

Udalosti Odbornej dielne: