Pravda vs. Manipulácia

Spravodlivý svet zručností Rozpoznania skutočnosti

Možno máte aj Vy pocit, že pravda je v súčasnosti nedosiahnuteľná. Všetko je pravda a každý dokazuje “tú svoju”. Naopak slovo manipulácia sme zneužili a dali mu punc niečoho zlého. Môže to byť, ale aj inak? Ako s pravdou naložiť tak, aby slúžila nielen nám, ale dokonca celému nášmu okoliu? To je kumšt, ktorý sme si pre Vás pripravili práve tento večerný seminár.

Pravda je veľmi silné slovo. A skrýva sa za ním naozaj veľa – myšlienka za ktorou sa naozaj oplatí stáť. Koľko takých vyjadrení máme denne? A ako rešpektovať pravdu, ktorú hovoria iné ústa ako moje? Porozumieme, ako si vyberať z informácií a všetkých právd sveta. Tým budeme vidieť aj naše vzťahy v jasnejšom svetle.

Ľaká Vás slovo manipulácia, alebo naopak priťahuje? Stretneme sa s ním všade a na tomto seminári pôjde ruka v ruke s pravdou. Prečo? Pretože všetko, čo nie je pravdou je rozprávkou, či manipuláciou. Na vlastnej koži objavíte ako využiť tieto dve, na prvý pohľad protichodné vyjadrenia. A tiež to, že všetko, čo nie je pravda, je len manipulácia.

Naša pozornosť sa zameriava na dianie okolo seba. Všetky skúsenosti vyhodnocujeme a ak poznáme výsledok, predpokladáme ho vždy aj v podobných situáciách. To nám ale zabraňuje vidieť život v jeho skutočných rysoch. Rysoch toho, čo sa naozaj okolo nás deje. Našim cieľom je nájsť to, kam zacieliť pozornosť, aby sme vedeli rozoznať skutočnú pravdu a nenechali sa zmietať domnienkami a očakávaniami.

Sprievodcovia

Sprevádzať Vás budú skúsení lektori zážitku a Rozpoznania skutočnosti Martin Babiar a Matúš Svinčák.

Organizačné informácie:

Miesto: Online Zoom

Termín:  víkend 21.6.2022 18:00-20:00.

Cena 25€

Počet osôb je limitovaný na 20, seminár sa uskutoční pri minimálnom počte 5 účastníkov prihlásených najneskôr do 15.6.

Matúš Svinčák – majster slova a učiteľ Rozpoznania skutočnosti – S pravdou neodmysliteľne súvisí spravodlivosť. Chce žiť skutočne spravodlivý život a aj to odovzdáva v každom rozhovore. Na seminári bude viesť diskusie k zážitkom.
Naučíte sa:
– Ako nepodliehať manipulácii a naopak kedy si dovoliť byť manipulovaný.
– Uvidieť pravdu až na kosť a spraviť prvé kroky k slobode – vyjadrovaniu pravdy mňa i všetkých naokolo.
– Ako porozumieť názorom iných a ako vyjadrovať svoje postoje aby boli aj pre iných prijateľné.
Martin Babiar – ešte stále sa v podvedomí vníma ako zážitkový guru. Kombinácia rôznych slov napojených na zážitok je preňho od doktorandských čias posvätná a ako geopsychologický štvorec je na terminológiu zážitkovosti až precitlivený. Veci sa v jeho živote vyvinuli tak, že sa stal absolventom vôbec prvého ročníka UVŽ a bol tiež pri realizácii niekoľkých doplnkových zážitkových kurzov ešte v jej začiatkoch. Následne sa jeho kroky vydali do komerčnej oblasti a korporátneho vzdelávania. Aj tu však aplikuje nadobudnuté vedomosti UVŽ, najmä pri školeniach zvládania konfliktných situácií a náročných zákazníkov. Popri tomto celom ho baví byť akýmsi mostom, ktorý vyťahuje prebúdzajúcich sa ľudí z neúprosných chápadiel matrixu. Na seminári bude, ehm, – oddychovať, pretože sa bude hrať. ? A prakticky povedané, bude mať na starosti prípravu a realizáciu jednotlivých aktivít a následné pretváranie cez ne nadobudnutých zážitkov do skúseností, ktoré si účastníci budú so sebou odnášať ako take-away balíčky domov, aby vďaka nim mali ešte krajšie a ešte plnohodnotnejšie životy.

Prihlasovací formulár